انواع عمل های بینی

انواع عمل های زیبایی بینی شایع و پاسخ به سوالات متداول مردم

در این مقاله می خواهیم درباره ی انواع عمل های بینی که وجود دارد صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

انواع عمل های بینی

انواع عمل های بینی

در چند سال گذشته در ایران یکی از معیار ها و نماد های زیبایی داشتن دماغ زیبا و خوش فرم است و افراد با روش های مختلف سعی در داشتن آن می کنند. که یکی از این روش ها، جراحی است. امروزه انواع عمل های بینی به وجود آمده است تا فرد با توصیه ی پزشک و متناسب با چهره ی خود یکی از انواع آن را انتخاب کند. البته فرد با در این زمینه واقع بین باشد و مدلی را انتخاب کند که به صورت و با اجزای آن تناسب داشته باشد و غیر طبیعی نباشد.


انواع عمل بینی های گوشتی

ساختار دماغ به دو نوع گوشتی و استخوانی است، دماغ گوشتی با وجود ضخیم بودن پوسته ی روی بینی و هم چنین ضعیف بودن غضروف شناخته می شود.

در جراحی دماغ گوشتی احتمال این که دماغ کمی به حالت اولیه برگردد وجود دارد ولی در استخوانی این احتمال خیلی کم است. به همین دلیل کسانی بینی گوشتی دارند بهتر است بیشتر در مورد جراح خود تحقیق کنند تا توسط بهترین متخصص عمل شوند.

بینی گوشتی دو نوع است

هم چنین دماغ گوشتی دو نوع است، یکی بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ زیاد و بزرگ: این مدل به این صورت است که دارای پوستی با منافذ بزرگ به همراه غدد چربی زیر پوستی فعال است، متخصص در این زمینه به بیمار توصیه می کند که رژیم غذای مناسب بگیرد و هم چنین تجویز دارو های مشخصی این مشکل را به میزانی می تواند کنترل کند. دومین مدل بینی گوشتی با پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم کار است که در این نوع دماغ گوشتی دارای پوست قرمز، براق و ضخیم است. در این مدل دماغ گوشتی، غدد چربی نسبت به نوع اول فعالیت کمتری دارد.

 انواع عمل های زیبایی بینی


انواع عمل های زیبایی بینی

امروزه انواع زیادی از عمل زیبایی در این زمینه وجود دارد که فرد می توانند با توصیه پزشک و چیزی که مد نظر او است یکی از این انواع را انتخاب کند. هم چنین انواع آن شامل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، نیمه عروسکی و طبیعی فانتزی می باشد، البته در ایران مدل فانتزی و عروسکی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و رایج شده است.

پزشک مناسب و حاذق

کسانی که دماغ گوشتی دارند بهتر است که بدانند در ابتدای انجام این کار، تحقیق در انتخاب و هم چنین مراجعه به یک پزشک حاذق و باتجربه در این زمینه بسیار مهم است و بعد از آن با پزشک از وضعیت بینی و نتایج حاصل از آن صحبت کنید و در این مورد آگاه ‌شوید. انجام این کار باعث می شود که شما بتوانید تصمیم خود را با دید واقع‌ بینانه اتخاذ کنید.

البته با توجه به این که انتخاب پزشک مناسب و حاذق می ‌تواند نتایج بهتری را در پی داشته باشد چرا که یک پزشک حاذق در این مسیر به شما کمک می کند و با شناخت نوع ایراد بینیتان و هم چنین، بررسی آناتومی آن بهترین نتیجه را برای شما رقم می زند. پس اگر پزشک متخصص شما توانمند و با تجربه باشد، دیگر نگران نتیجه بعد از عمل خود و هم چنین ماندگاری فرم آن نباشید.

 انواع جراحی های بینی


انواع جراحی های بینی

جراحی ها نیز در این عمل بسته به مدل جراحی بینی می تواند متفاوت باشد، فرآیند این جراحی از ابتدا تا آخر به این صورت است که:

ابتدا بیمار بیهوش می شود که در آن پزشک از بی حسی عمومی و بی حسی موضعی استفاده می کند، بعد از آن برش آن قسمت انجام می شود که یک فرآیند باز است و در جداره وسط آن که سوراخ‌ ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می ‌شود، بعد از این مرحله فرم بینی تغییر می کند، بعد از آن نیز اصلاحات لازم انجام می شود، سپس زمانی که جراحی رو به پایان بود، بستن برش انجام می شود. در نهایت اجام همه این مراحل تا چند روز پس از عمل، پانسمان روی آن قسمت باقی می‌ ماند تا فرآیند بهبودی آن شروع شود.

این جراحی نسبت به جراحی های زیبایی دیگر کمی برای بیمار سخت است و شاید فرد دوره نقاهت طولانی تری را بگذراند، البته به بدن بیمار نیز بستگی دارد، چرا که مشاهده شده است که برخی از بیماران دوره ی نقاهت بسیار کمی داشته اند و در این دوره درد کمی داشته اند.

انواع مدل عمل های بینی

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، انواع زیادی از عمل زیبایی در این زمینه وجود دارد که فرد می توانند با توصیه پزشک و چیزی که مد نظر او است یکی از این انواع را انتخاب کند. هم چنین انواع آن شامل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، نیمه عروسکی و طبیعی فانتزی می باشد، البته در ایران مدل فانتزی و عروسکی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و رایج شده است.

البته برای خیلی ها سوال پیش می آید که آیا آقایان نیز جراحی فانتزی انجام می دهند؟ در این باره باید بگوییم بله، آقایان نیز جراحی مدل فانتزی را انجام داده اند و حتی نمونه هایی از این مدل عمل در اینترنت موجود می باشد و می توانید این نمونه ها را مشاهده کنید.


انواع عمل های زیبایی بینی

انواع مدل عمل های بینی شامل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، نیمه عروسکی و طبیعی فانتزی می باشد، البته مدل فانتزی و عروسکی در ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته و رایج شده است.
انواع مدل های عمل زیبایی بینی مردانه که نسبت به بقیه مدل ها که رایج شده است مدل طبیعی و نیمه فانتزی است. چرا که طبق گفته ی متخصصان زیبایی، مراجعه کنندگان آقا بیشتر در خواست این دو مدل را از آن ها داشته اند.

شایع ترین دغدغه ‌ها

یکی از شایع ترین دغدغه ‌هایی که افراد همیشه در جراحی نوع گوشتی داشته‌ اند، این است که آیا امکان برگشت پذیری آن به فرم  قبل از جراحی وجو دارد یا خیر.

می توان گفت که در گذشته مشکلی انکار ناپذیر بوده است، چرا که تضمینی بابت عدم برگشت آن به فرم اولیه، پس از جراحی وجود نداشته است.

اما امروزه این مشکل دیگر بسیار مهم نسیت، چرا که بعد از تحقیقات زیاد و هم چنین پیشرفتی که در این‌ زمینه انجام شده است، تقریبا افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

 انواع روش های عمل بینی 


انواع روش های عمل بینی

انواع مدل های عمل زیبایی بینی که منظور همان انواع مدل های عمل بینی است، شامل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، نیمه عروسکی و طبیعی فانتزی می باشد. برای برخی از افراد سوال پیش می آید که جراحی نوع گوشتی با نوع استخوانی متفاوت است؟ باید بگوییم بله، در مدل گوشتی با وجود ضخیم بودن پوسته ی روی آن قسمت و هم چنین ضعیف بودن غضروف شناخته می شود. که در آن جراح به اصلاح شکل استخوان و غضروف و فرم به آن می پردازد و هم چنین جراح ضخامت پوست نوک بینی که مشکلاتی را در عمل بینی گوشتی ایجاد می‌کند را برطرف می کند و هم چنین میزان ظرافت ناشی از جراحی را کاهش می‌ دهد. در نوع استخوانی اگر غضروف یا استخوان بینی ایرادی داشته باشد، جراح به رفع آن می پردازد.

انواع عمل های زیبایی


انواع عمل های زیبایی بینی و هم چنین انواع بینی های عمل شده در ایران بسیار متنوع است و شامل: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، عروسکی، نیمه عروسکی و طبیعی فانتزی می شود.

انواع مدل های بینی عمل شده در ایران بسیار متنوع است و بیشتر افراد برای انتخاب نوع مدل، چهره خود را در نظر می گیرند و می اندیشند که کدام یک از این مدل ها با صورتشان متناسب است، البته پزشک نیز در این مورد نظر خود را بیان می کند ولی در نهایت تصمیم گیری در انتخاب به عهده ی خود فرد می باشد.

سوالات متداول درباره ی انواع عمل های بینی

سوالات متداول درباره ی انواع عمل های بینی

فرآیند این جراحی به چه صورت است؟

ابتدا بیمار بیهوش می شود که در آن پزشک از بی حسی عمومی و بی حسی موضعی استفاده می کند، بعد از آن برش آن قسمت انجام می شود که یک فرآیند باز است و در جداره وسط آن که سوراخ‌ ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می ‌شود، بعد از این مرحله فرم بینی تغییر می کند، بعد از آن نیز اصلاحات لازم انجام می شود، سپس زمانی که جراحی رو به پایان بود، بستن برش انجام می شود.

چند نوع دماغ گوشتی وجود دارد؟

دو نوع است، یکی بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ زیاد و بزرگ: این مدل به این صورت است که دارای پوستی با منافذ بزرگ به همراه غدد چربی زیر پوستی فعال است، دومین مدل بینی گوشتی با پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم کار است که در این نوع دماغ گوشتی دارای پوست قرمز، براق و ضخیم است. در این مدل دماغ گوشتی، غدد چربی نسبت به نوع اول فعالیت کمتری دارد.

آیا آقایان نیز جراحی فانتزی انجام می دهند؟

در این باره باید بگوییم بله، آقایان نیز جراحی مدل فانتزی را انجام داده اند و حتی نمونه هایی از این مدل عمل در اینترنت موجود می باشد و می توانید این نمونه ها را مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *