تاثیر ابرو در زیبایی چیست

تاثیر ابرو در زیبایی صورت و چهره به همراه روش های زیباسازی ابروها

تاثیر ابرو در زیبایی افراد نقش به سزایی دارد و به طور کلی ابرو و چشم ها قاب چهره هستند و ابروها می توانند حالت چشم ها را متفاوت تر نشان بدهد. این جز مهم باعث تعادل در چهره شده و در مواردی ممکن است صورت فرد را چاق و یا لاغر نشان بدهد، هم چنین مدل ابرو فرد را می تواند پیر و یا جوان جلوه دهد. به طور کلی به دلیل این که شکل و شمایل صورت هر کس متفاوت است در نتیجه هر کس می تواند ابروی مناسب به چهره اش را انتخاب و مدل بدهد؛ بنابراین نمی توان یک مدل ابرو را برای تمامی افراد به طور یکسان در نظر گرفت. در این مقاله ما شما را در زیباتر شدن هرچه بیشتر ابروهایتان راهنمایی می کنیم؛ بنابراین تا پایان این مقاله همراه سایت زیبا جراح باشید.

تاثیر ابرو در زیبایی چیست

تاثیر ابرو در زیبایی چیست

ابروها می توانند فرد را خسته و کسل نشان دهند و در مواردی می توانند شادابی و بشاشی خوبی به چهره ببخشند البته این در حالی است که شما چه میزان به ابروهای خود رسیدگی می کنید. اگر ابروهای خود را مرتب نکنید ممکن است باعث دیده شدن چهره ای خسته به فرد مقابلتان شوید و بالعکس با مرتب سازی ابروها می توانید چهره ای شاداب را جلوه دهید. کسانی که دارای صورتی گرد هستند باید ابروهایی با قوسی تیز باشند تا صورتشان کشیده به نظر بیاید و هم چنین افرادی که دارای صورتی کشیده هستند باید ابروهایشان را به صورت گرد و هلالی مرتب کنند تا از کشیدگی صورتشان کاسته شود. برخی از افراد دارای صورت ها قلبی هستند در نتیجه باید ابروها را به صورت صاف مرتب کنند و برای صورت های بیضی شکل ابروهایی خیلی گرد مناسب بوده و خیلی صاف نباشد.

تاثیر ابرو در زیبایی صورت

تاثیر ابرو در زیبایی صورت

به طور کلی هر نوع مدل ابرویی برای چهره ای مناسب است و با توجه به نوع صورت مدل آن را می توان تعیین نمود و قاب زیباتری به چهره بخشید. تاثیر ابرو در زیبایی بالاست و ابرو تاثیر بسزایی در زیباتر شدن صورت دارد و ابروهایی که ضخیم و پرپشت هستند برای هر صورت نیز مناسب بوده و هرچه این ابروها پرتر باشند، چهره جوان تر نشان می دهد. زمانی که ابروها نازک باشد سن و سال افراد بیشتر و مسن تر جلوه می کند؛ در نتیجه بهتر است که ابروها را بیش از اندازه نازک نکنید. برخی از بانوان، ابروهای خود را در منزل مرتب می کنند و به آن شکل می دهند و بهتر است اگر از موچین استفاده می کنید یک ردیف از ابروها را بردارید تا بیش از اندازه نازک نشود.

بهتر است که در هر بار برداشتن ابرو مقداری از آینه فاصله بگیرید و صورت خود را از دور مشاهده نمایید؛ چرا که در این حالت می توانید ایرادات ابروی خود را برطرف نمایید. برداشتن بیش از اندازه موهای میان ابرو کاری اشتباه است و توصیه می شود تا فاصله بیش تر از ۳٫۵ سانت نشود، چرا که فاصله زیاد شود در نتیجه بخش بالایی بینی شما بزرگ تر دیده می شود چهره شما چاق تر به نظر می رسد. بالعکس هرچه فاصله بین دو ابرو مناسب تر باشد بینی شما خوش فرم تر و چشمانتان درشت تر به نظر می رسد و این گونه دلیل تاثیر ابرو در زیبایی را متوجه خواهید شد.

اهمیت ابرو های سالم و پر پشت

اهمیت ابرو های سالم و پر پشت

نقش ابروها در زیباتر نشان دادن چهره بسیار اهمیت ویژه ای دارد به گونه ای که می توان گفت ابروها قاب اولیه صورت را تشکیل می دهند. یک ابروی زیبا باعث زیبا تر و درشت تر نشان دادن چشم ها می شود، در نتیجه با اصلاح ایرادات ابروی خود و انتخاب مدل مناسب صورتتان می توانید این زیبایی را چندین برابر جلوه کنید. امروزه داشتن ابروهای پهن و ضخیم کار آسانی نیست ولی بسیاری از افراد از این شانس بهره مند هستند و دارای ابروهای خوش فرم و پهنی هستند و همین ابروها هم نیاز به رسیدگی دارند. رازهایی که می توانید متوجه بشوید که داشتن ابرو علاوه بر زیبایی چه اهمیتی دارد، این رازها شامل این موارد است.

ابروها از چشمان ما مواظبت می کنند و مژه ها و ابروها می توانند از ورود گرد و خاک به داخل چشمان ما جلوگیری کند و هم چنین مانع از ورود قطرات باران به داخل چشم ها می شود. دوم این که تاثیر ابرو در زیبایی بسیار زیاد است و ابرو ها در تشخیص چهره نقش مهمی دارد و دانشمندان طی کشفیاتی متوجه شده اند که تشخیص چهره بدون داشتن ابرو کاملا غیر ممکن است. سوم ابروها برای برقراری ارتباط غیر زبانی از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که فرد می تواند با حرکت دادن ابرو، چشم و دهان خود نوعی ارتباط غیر کلامی را برقرار نماید. ابروها نقش خوبی در نشان دادن عصبانیت، شاد بودن و تعجب را دارد.

تعداد تار های ابرو و رشد ان ها

تعداد تار های ابرو و رشد ان ها

هر ابرو در فرد به طور میانگین حدود ۲۵۰ عدد تار است که طول عمر آن حدود ۴ ماه بوده و به طور کلی هر چهار ماه تار ابرو می ریزد و ابروی جدیدی جای آن می روید. تا حدودی شکل ابروها شخصیت فرد را نشان می دهد، مثلا افرادی که دارای ابروهایی صاف هستند افرادی واقع گرا و کسانی که ابروهایی خمیده دارند مردمی محور می توانند باشند. ابروها به مرور زمان مانند موهای سر به رنگ سفید در می آیند ولی روند تغییر رنگ در ابروها کند تر بوده و این به دلیل رنگ دانه های داخل ابروها است.

محققان به این نتایج رسیده اند که رشد ابروها در تابستان به نسبت دیگر فصل بیش تر است و میزان رشد در این فصل سریع تر رخ می دهد. امروزه می توان برای زیباتر نشان دادن ابروها از محصولاتی اعم از ژل ابرو، صابون ابرو استفاده نمود که باعث بالا رفتن ابروها شده و شکل و فرمی قشنگ به آن ها می بخشد. استرس مانند سم بر روی موهای صورت و ابرو می باشد و می توانند از رویش آن ها جلوگیری کند، بهتر است که بر روی استرس خود کنترل داشته باشید تا بتوانید باعث بروز این قبیل مشکل نشوید.

مراقبت های لازم از ابرو ها

مراقبت های لازم از ابرو ها

ابروهایی که پر و خوش حالت هستند از جمله ملاک های مهم در چهره افراد است و معمولا زنان از داشتن ابروهای کم پشت و نازک خود ناراضی هستند و راه های مختلفی را برای بهتر شدن ابروهای خود انجام می دهند. عمر ابروها مانند سایر قسمت های بدن عمری مشخص دارد و چنان چه به مرور زمان اگر ابروهایتان را از دست دادید از کشیدن مواد آرایشی مانند مداد بر روی آن اجتناب نمایید و به موی خود اجازه استراحت بدهید تا مجددا شروع به رشد کند و چه بهتر که از سایه ابرو استفاده نمایید چرا که ضرر آن به نسبت مدادها بسیار کم تر است. امروزه روش های دیگری برای جایگزین شدن مواد آرایشی مانند مداد و سایه ابرو به وجود آمده است روش هایی مانند کاشت ابرو و هم چنین میکرو بلیدینگ و انواع آن می تواند جای خالی ابروی از دست رفته شما را پر نماید. روش کاشت ابرو مانند کاشت مو انجام می شود و تحت بی حسی این عمل صورت می گیرد و تاثیر ابرو در زیبایی در چنین مواقعی کاملا مشهود است.

در این روش، از قسمت پرتر ابرو برداشته و به قسمت خالی پیوند زده می شود و در مواردی اگر فرد ابروی کم پشت و یا از دست رفته ای داشته باشد می توان از تارهای مصنوعی استفاده نمود. این روش کاملا به طبیعی تر شدن ابروهای شما کمک می کند و دیگر نیازی ندارید از لوازم آرایشی برای رفع ایرادات ابرو استفاده کنید و این روش دائمی است. میکرو بلیدینگ تقریبا مشابه همان روش تتو است ولی با این تفاوت که در این روش تتو زدن بر جای خالی ابرو به صورت تار تار بوده و جلوه ای طبیعی را به مخاطب نشان می دهد. این روش موقت است و با توجه به نوع پوست فرد باید مجددا ترمیم شود در این روش هم فرد ابروهایی زیبا و طبیعی را به دست می آورد و نیازی به لوازم آرایشی چون مداد و انواع سایه ها ندارد.

تاثیر رنگ ابرو در زیبایی

تاثیر رنگ ابرو در زیبایی

رنگ کردن ابرو و موهایتان چهره ای متفاوت را برای شما ایجاد می کند البته اگر تکنیک های این کار را یاد داشته باشید می توانید رنگ کردن را در منزل خود انجام دهید. البته در مواردی به دلیل آماتور بودن افراد به جای زیبایی ممکن است ظاهری بد شکل به فرد بدهد در نتیجه باید در  انتخاب رنگ دقت کرد و بهترین گزینه را انجام داد. البته بهتر است برای رنگ کردن مو و ابروی خود نزد آرایشگری مناسب و با سابقه درخشان مراجعه نمایید تا به بهترین شکل ابروهایتان را رنگ نماید. انتخاب رنگ ابرویی مناسب با رنگ پوست صورت و رنگ مو و چشم ها می تواند جذابیت خوبی را برای شما رقم بزند و بالعکس انتخاب نامناسب رنگ ابرو می تواند چهره ای زشت را از شما به نمایش بگذارد؛ پس کاملا در انتخاب رنگ ها دقت نمایید. در نهایت پیشنهاد می شود مقاله بهترین روش های بالا کشیدن ابرو را برای زیباسازی بیشتر مطالعه کنید.

روش های طبیعی برای پرپشت کردن ابرو

روش های طبیعی برای پرپشت کردن ابرو

چهره زیبا با داشتن ابروهای پرپشت می‌تواند ایجاد شود اما برخی از مردم دچار ریزش ابرو و کم پشت بودن موهای ابرو هستند از آن جایی که ابرو یکی از عوامل اصلی برای زیبا نشان دادن چهره به خصوص در چهره بانوان است ابروهای پرپشت از گذشته مورد توجه بانوان بوده و برای پرپشت کردن ابرو روش های بسیاری را امتحان کرده اند اگر چه ممکن است با رعایت بعضی از نکات مانع از ریزش ابرو شد اما به دلایل مختلف ممکن است فرد دچار ریزش ابرو شود روش های طبیعی مختلفی برای تقویت و پرپشت کردن ابرو وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد از آن اشاره می کنیم.

روغن بادام: بی شک یکی از روغن های رایج و خوب برای چرب کردن موها در آقایان و لطیف کردن پوست های خشک در خانم ها روغن بادام است که دسترسی به آن نیز راحت است اگر این روغن را با محصولات شوینده مخلوط کنید اثربخشی بیشتری خواهد داشت اما به تنهایی هم می تواند موها را درخشان و مقاوم کند برای رشد موها بهتر است از روغن بادام تلخ و برای پوست از روغن بادام شیرین استفاده کرد.

روغن کرچک: یکی از گزینه های بسیار عالی و موثر برای داشتن ابروها و مژه های پرپشت و زیبا روغن کرچک است  مقداری از این روغن را روی مژه‌ها بمالید و امیدوار باشی پس از مدتی کوتاه  ضخیم تر شدن مژه ها و رشد ابرو و مژه جدید را مشاهده کنید برای کسب نتیجه بهتر در این خصوص می توانید از برس ریمل های قدیمی خود برای ابروها و مژه ها استفاده کنید

روغن رزماری: با ماساژ دادن روغن رزماری به پوست سر می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد و پوست مو را تقویت کرد همچنین با استفاده از روغن رزماری می توان انواع لوسیون های گیاهی برای تقویت ابرو و مژه نیز تهیه کرد که در دراز مدت می‌تواند اثر گذاری بسیار فوق‌العاده داشته باشد.

روغن زیتون: روغن زیتون با دارا بودن مواد مغذی مفید یکی از بهترین تقویت کننده ها برای رشد موها می باشد می‌توانید چند قطره از روغن زیتون را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن قسمت از پوست کنید چرا که ماساژ دادن سبب تسریع در رسیدن مواد مغذی به پوست می شود.

سیر: سیر نیز یکی از مواردی است که می‌تواند به رشد ابروها کمک کند اما با سوزش فراوان همراه است در این روش سیر را از وسط نصف کرده و کمی فشار دهید تا آب بیندازد و سپس به موهای ابروهایتان بمالید و آن را شانه کنید و بگذارید چند ساعت بماند یا می‌توانید سیر را رنده کرده در جهت رویش ابرو روی ابروها کامل قرار دهید پس از آنکه سیر خشک شد با آب ولرم ابروها را بشویم حداقل روزی دو بار باید این کار را انجام داد تا به نتیجه مطلوب برسید.

انواع روش های ترمیم ابرو

انواع روش های ترمیم ابرو

 امروزه روش ها و متد های امروز مختلفی برای ترمیم ابرو های آسیب دیده وجود دارد که افراد می توانند با انتخاب یکی از این روش ها ابروهای خود را به فرم دلخواه در بیاورد در اینجا ما به سه روش ترمیم ابروز اشاره می کنیم.

میکروبلیدینگ

 این روش مناسب افراد با پوست های نرمال و طبیعی است افرادی که پوست چرب دارند توصیه می شود از این روش استفاده نکنند در میکروبلیدینگ آرایشگر ابتدا با بی حسی موضعی ناحیه ابرو را بی حس و سپس طرح دلخواه را بامداد می کشد. بعد با یک قلم مناسب پیگمنت های رنگ را وارد پوست می کنند از آنجایی که نوک این قلم بسیار تیز است می‌تواند تار مو های طبیعی روی پوست ایجاد کند اما از آنجایی که نوک این قلم تنها به لایه سطحی پوست نفوذ می کند و برخی این روش‌ها را یک روش نیمه دائمی می‌دانند در صورتی که قبلاً تتو انجام نداده باشید آرایشگر می تواند از رنگ روشن تر نیز برای طراحی ابرو استفاده کند مدت ماندگاری این روش ۱۲ ماه تا ۳ سال است البته این امر نیز به مهارت آرایشگر و موادی که در آن استفاده شده نیز بستگی دارد.

میکروفیچرینگ

میکروفچینگ در واقع شاخه ای میکروبلیدینگ برای تاثیر ابرو در زیبایی محسوب می شود این روش یک ترند جدید در زمینه زیبایی محسوب می‌شود که برای افرادی که ابروهای پری دارد و تنها فضای خالی اندکی را میان آنها احساس می کند مناسب است در فرایند انجام پیگمنت های رنگ وارد شکاف های ایجاد شده بر روی پوست می شود که همین امر نمای فوق العاده طبیعی به ابروها می دهد انجام این روش طی دو جلسه صورت می گیرد جلسه اول شکاف های ریز در برخی از بخش‌های ابرو ایجاد می‌شود و سپس با پیگمنت ها پر می گردد ۶ تا ۸ هفته بعد که بستگی به واکنش ترمیم پوست تان دارد شکاف های دیگری در میان ابرو های تان ایجاد میکروفیچرینگ یا توجه به نوع پوست و سایرعوامل ۸ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

اکستنشن

این روش مناسب افرادی است که بیماری آلوپسی آره(نوعی بیماری ریزش مو) مواجه می باشند یا در دوره شیمی درمانی به سر می‌برند مراحل انجام  اکستنشن ابرو نیز به سادگی به این ترتیب است که موهای کوتاه ابرو کنده شده و در بخش‌هایی از ابرو که خالی است که چسبانده می شود ابتدا آرایشگر ابرو ها را مطابق با سلیقه تان شکل می دهد و در مرحله بعد در پروسه اکستنشن باید شکل دلخواه که فرد می خواهد و در نظر دارد با مداد کشیده شود که در این جا آرایشگر باید با بررسی شکل چشم و فاصله بین ابرو و چشم و غیره در تصمیم‌گیری فرد شرکت داشته باشد سپس هر تار مو با چسب طراحی در قسمت های مورد نظر ابروها چسبانده می‌شوند در نهایت ابروهای چسبانده شده مانند موهای واقعی ابرو به نظر می رسد این پروسه حدود یک ساعت و نیم به طول می انجامد و هیچ دردی ندارد مدت ماندگاری اکستنشن مژه بسیار بستگی به سبک زندگی فرد دارد بسیاری از خانم‌ها سعی می‌کند تا بالاترین مراقبت را از ابروهای خود انجام دهد و با ملایمت با آنها رفتار نمایند از این اکستنشن می تواند تا دو هفته دوام داشته باشد

سوالات متداول در مورد تاثیر ابرو در زیبایی

آیا تاثیر ابرو در زیبایی می تواند موثر باشد؟

ابروها به دلیل این که قاب چهره را تشکیل می دهند از اهمیت زیادی برای زیبایی فرد برخوردار هستند.

تاثیر ابرو در زیبایی چگونه است؟

ابروهای مرتب شده و متناسب با فرم صورت فرد می تواند تاثیر خوبی بر روی چهره افراد بگذارد.

تاثیر ابرو در زیبایی به چه صورت است؟

داشتن ابروهایی طبیعی و مرتب شده زیبایی را در فرد افزایش می دهد.

تاثیر ابرو در زیبایی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *