سوهان کشیدن بینی

بهترین روش سوهان کشیدن بینی کدام است؟ + برسی هزینه ها

سوهان کشیدن بینی روشی است که جایگزین عمل جراحی بینی شده است و برای برداشتن برجستگی های بینی انجام می شود. همان طور که می دانید عمل جراحی بینی اولین عمل زیبا در کشور ما می باشد و افراد زیادی آن را انجام می دهند و در این مقاله به بحث در مورد یکی از روش های عمل بینی می پردازیم و شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

  • همچنین پیشنهاد می کنیم از مقاله رسپینگ بینی بازدید به عمل آورید.
سوهان کشیدن بینی

سوهان کشیدن بینی چرا لازم است؟

بعضی از افراد در ناحیه بالای بینی دارای قوز و برآمدگی هستند که زیبایی بینی را از بین برده است و افراد در صدد از بین بردن و برداشتن آن هستند و به سراغ عمل و جراحی بینی می روند. یکی از جدید ترین عمل های برداشتن قوز و برآمدگی بینی با استفاده از سوهان کشیدن می باشد. سوهان هایی از جنس فولاد ضد زنگ و گاهی از جنس تنگستن که مانند سوهان ناخن دارای شیار هایی هستند مورد استفاده قرار می گیرند و به سه دسته ی سوهان بالای و سوهان وسطی و سوهان پایینی تقسیم می شود که به منظور صاف کردن قوز های بزرگ از سوهان وسطی استفاده می شود و در صورتی که بینی فرد داری قوز متوسط باشد از سوهان پایینی استفاده می شود و در نهایت برای صاف کردن نهایی سوهان بالایی به کار می رود که دارای شیار های نرم می باشد. این عمل برای افرادی با بینی هایی که مشکلات کوچک دارند انجام می شود و فیلم سوهان کشیدن بینی را می توان از طریق سایت های مختلف مشاهده کنید و از روش کار پزشک جویا شوید.

سوهان کشیدن بینی بدون جراحی

سوهان کشیدن بینی بدون جراحی امکان پذیر نمی باشد زیرا باید برای دسترسی به استخوان و قوز بینی پوست روی بینی برداشته شود و به منظور از بین بردن قوز و برآمدگی های بینی و حالت دادن به آن سوهان اتوماتیک یا دستی را روی برآمدگی و استخوان کشیده و آن را به شکل مورد نظر و در خواستی سوهان کشید. این عمل برای بر آمدگی های کم انجام می شود و درصورتی که فرد دارای قوز های بزرگ در ناحیه بالای بینی باشد این عمل با شکستن استخوان بینی و روش های پیچیده تر جراحی انجام می شود و بعد از تراشیدن استخوان اضافه و جا انداختن دوباره آن با سوهان برای صاف کردن پایینی روی استخوان کشیده می شود و پزشک بینی را بخیه می زند.

سوهان کشیدن بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که در روش باز همان طور که گفتیم پوست بینی برداشته می شود و بالا می رود و بعد استخوان با استفاده از سوهان های مختلف فلزی و یا تنگستن و یا فولادی تراشیده می شود و در روش بسته پزشک از طریق سوراخ های بینی این کار را انجام می دهد. به هر حال هر دو نوع عمل نیاز جراحی و استفاده از بی حسی و یا بی هوشی دارد.

سوهان کشیدن بینی با بی حسی

سوهان کشیدن بینی با بی حسی

برای اینکه فرد تحت عمل سوهان کشیدن قرار بگیرد یا تحت بی هوشی کامل قرار می گیرد و به خواب می رود و یا به وسیله ی تزریق و اطراف آن تحت بی حسی قرار می گیرد که در این صورت فرد هوشیار است و تنها درد و ناراحتی را احساس نمی کند و در جریان کار قرار می گیرد و لرزش ها و بالا و پایین رفتن های سوهان را می فهمد که ممکن است باعث ترس و از بین رفتن روحیه ی فرد بشود و در روند عمل دچار حرکاتی بشود که برای پزشک مزاحمت ایجاد کند.

شروع عمل جراحی

بنابر این پزشک در اکثر مواقع از بی هوشی کامل استفاده می کند تا فرد به خواب عمیق رفته و چیزی را احساس نکند و بعد از انجام کامل عمل و خارج شدن از اتاق عمل بیدار شود و نتیجه کار را ببیند. اما در مواقعی انجام بی هوشی برای فرد خطرناک است و ممکن است او دچار مشکلاتی بشود که در این صورت پزشک از بی حسی استفاده می کند و از بیمار می خواهد که آرامش و خون سردی خود را حفظ کند و همچنین اگر بینی دارای مشکل زیادی نباشد و عمل آن طولانی نشود پزشک در بیشتر مواقع از بی حسی استفاده می کند و دربعضی مواقع خود افراد تمایل به استفاده از بی هوشی کامل و یا بی حسی کامل دارند که با تایید پزشک روش خواسته شده آن ها انجام می شود. کلیپ سوهان کشیدن بینی در دنیای مجازی و سایت ها وجود دارد و در صورتی که افراد می خواهند  از نحوه عمل مطلع شوند و از بی حسی موضعی نیز ترس دارند می توانند از این کلیپ ها استفاده کنند و به تماشای آن ها بپردازند.

سوهان کشیدن بینی سرپایی

در واقع این عمل یک عمل سرپایی نمی باشد و حتما باید در اتاق عمل و تحت مراقبت انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید و بدون خطر و با اطمینان از طرف پزشک انجام شود. فیلم سوهان کشیدن بینی سرپایی در اینترنت وجود نخواهد داشت زیرا این عمل وجود خارجی ندارد.

عمل باز

در سوهان کشیدن به صورت باز که پوست بینی بیمار برداشته می شود حتما باید در اتاق عمل و تحت بی هوشی یا بی حسی موضعی انجام شود و دقت بالایی نیاز داد به این منظور این عمل به هیچ عنوان سرپایی نمی باشد و در سوهان کشیدن بینی به شیوه بسته نیز نوعی جراحی به حساب می آید و بیمار برای انجام این نوع عمل هم به اتاق عمل برده می شود. عمل سرپایی برای عمل های قسمت های دیگر بدن که دارای مشکل جزئی هستند و این شیوه در آن ها ممکن است انجام می شود و برای اطلاع از نوع عمل مورد نظر خود می توانید قبل از عمل با پزشک خود صحبت کرده و در جلسه های مشاوره قبل عمل آن را جویا شوید.

سوهان کشیدن بینی در مطب

افراد بعد از مراجعه به مطب پزشک مختصص عمل های بینی شرایط و خواسته ی خود را بیان می کنند و تحت معاینه پزشک قرار می گیرند. مطب پزشک محل معاینه اولیه و مشاوره قبل از عمل می باشد و برای اطمینان بیشتر و مراقب های بیشتر عمل سوهان کشیدن در اتاق عمل انجام می شود و فرد تحت بی حسی در ناحیه بینی و اطراف آن و یا بی هوشی کامل قرار می گیرد و عمل انجام می شود. بنابراین سوهان کشیدن بینی در داخل مطب پزشک انجام نمی شود زیرا نیاز به تجهیزات اتاق عمل و وسایل خاص دارد. مطب پزشکان معمولا دارای تجهیزات اولیه برای معاینه ی بیمار و ویزیت کردن آن ها می باشد و عمل های جراحی را در اتاق عمل باید انجام بدهند. حتی برای انجام عمل های سرپایی نیاز به اتاق دیگر با تجهیزات بیشتر دارند.

عمل سوهان کشیدن بینی یکی از عمل هایی است که در اتاق جراحی و عمل انجام می شود و به هیچ وجه انجام این عمل در داخل مطب پزشک امکان پذیر نیست و اطلاعاتی که در این زمینه در سایت های مختلف وجود دار صرفا جهت تبلیغات است و جنبه عملی ندارد. سوهان کشیدن بینی در تهران نیز در اتاق عمل انجام می شود و به هیچ وجه در مطب پزشک انجام نمی شود.

سوهان کشیدن بینی بعد عمل

سوهان کشیدن بینی بعد عمل

روش های مختلفی برای رسیدن به بینی مورد نظر و دلخواه می باشد  که عمل کردن و شکستن استخوان بینی و سوهان کشیدن آن جزئی از این روش ها می باشد. افراد زیادی تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند و بسیاری از آن ها از نتیجه عمل راضی خواهند بود و بینی دلخواه شان نتیجه عمل خواهد بود. معمولا در عمل جراحی بینی تمامی جوانب در نظر گرفته می شود و در انتها فرد بینی خوش فرم و بدون عمل جراحی خواهد داشت و برآمدگی قوز روی بینی باقی نخواهد ماند. اما اگر فردی بعد از عمل بینی خود را نیازمند به سوهان کشیدن دید می تواند به پزشک مراجعه کند و با صلاح دید پزشک تحت عمل سوهان کشیدن بینی قرار بگیرد.

طریقه سوهان کشیدن بینی

سوهان مورد استفاده در سوهان کشیدن بینی همان طور که گفتیم از جنس فلز و فولاد و یا تنگستن است و مانند سوهان ناخن دارای شیار هایی می باشد که با توجه به اندازه این شیار ها دندانه ها به سه دسته ی متوسط و نرم و سفت تقسیم می شود و هر کدام برای نوعی خاص قوز استفاده می شود. این سوهان ها به دو صورت اتوماتیک و دستی هستند که نوع اتوماتیک آن ها دارای سرعت های متفاوتی می باشد. در هنگام استفاده از این وسیله آن را به صورت بالا بردن و پایین آوردن روی قوز و بر آمدگی بینی انجام می دهند و این کار را چندین بار تکرار می کنند و نواحی بینی که دارای برآمدگی و تیزی هست را به وسیله ی سوهان اندازه و صاف می کنند و حالت زیبایی به استخوان و غضروف بینی می دهند. سوهان کشیدن بینی در مشهد نیز به همین شیوه انجام می شود و بدون عوارض جانبی می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 قیمت سوهان کشیدن بینی در شهر های مختلف چقدر است؟

 هزینه این کار در شهر های مختلف بستگی به روش به کار برده شده دارد و می توان قبل از عمل از هزینه ی آن از مرکز مورد نظر آگاه شد.

این عمل به چند روش انجام می شود؟

روش بسته و روش باز

آیا عمل سوهان کشیدن بینی در مطب هم انجام می شود؟

خیر این عمل حتما باید در اتاق عمل انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *