عمل افزایش قد در بانوان

هزینه عمل افزایش قد در بانوان و آقایان چقدر است؟ + معرفی مراکز معتبر

عمل افزایش قد یکی دیگر از عمل هایی است که امروزه افراد زیادی آن را انجام می دهند. بلند بودن قد یک مزیت به شمار می رود و باعث اعتماد به نفس در افراد می شود. با پیشرفت علم و ایجاد روش ها و تکنیک های مختلف، دیگر داشتن قد بلند رویا نیست. و افراد می توانند با روش هایی صاحب قدی بلند شوند. البته عمل افزایش قد با ریسک ها و دردهای شدید همراه است. بهتر است قبل از هرچیزی راجع به این عمل جراحی تحقیقات خود را کامل نمایید و بعد اقدام به عمل کنید. در این مقاله ما به شما این عوارض و روش ها و تکنیک های درمانی را خواهیم گفت. پس با مطالعه ی کامل این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی را کسب نمایید. با سایت زیبا جراح در ادامه این مقاله همراه باشید.

عمل افزایش قد در بانوان

عمل افزایش قد در بانوان

بیشتر بانوانی که دارای قد کوتاهی هستند همیشه در حسرت داشتن قامتی بلند بوده اند. و این کمبود را در خود احساس کرده اند و همیشه با پوشیدن کفش های چن ده سانتی کمی از آن اعتماد بنفس تحلیل رفته را جبران کرده اند. ولی این راه حل، حسرت نداشتن قدی بلند را به طور کامل جبران نمی کند. به طور کلی رشد قد در دختران تا زمانی که به قاعدگی نرسیده اند سریع است و قد رشد می کند ولی به محض آغاز دوان قاعدگی، رشد قد کند تر می شود. و معمولا بعد از قاعدگی، قد دختران بیش تر از ۶ سانتی متر رشد نخواهد کرد.

البته عمل افزایش قد امروزه یک جراحی بحث برانگیز است. که ریسک این عمل بسیار بالا و خطرناک است. همچنین این عمل بسیار هزینه بر است. در صورتی که عمل اتفاق بیفتد، که شما نتوانید وزن خود را بر روی استخوان ها بندازید و روزانه بین یک تا دو ساعت باید فرد فیزیوتراپی شود تا از سفت شدن استخوان ها جلوگیری شود. این پروسه ممکن است چند ماهی به طول بینجامد و دوره ی تقویتی ۶ ماهه ای نیز برایش در نظر گرفته می شود. کل این روند ممکن است تا ۲ سال طول بکشد و طی این پروسه عوارضی برای فرد ایجاد می شود. عمل افزایش قد در آقایان هم به همین شکل صورت می گیرد. بسیاری از آقایان هم برای این عمل جراحی به مراکز درمانی مراجعه می کنند. این عمل در مردان و زنان به یک شکل صورت می گیرد. و در ادامه ما این جراحی را برای شما تشریح می کنیم.

به طور کلی عمل جراحی در مردان و زنان در صورتی انجام می شود که دچار تغییر شکل اندام هستند. و اگر واقعا فکر می کنید به این جراحی نیاز دارید این عمل سنگین را انجام دهید. و این را به خاطر داشته باشید که این عمل درد فراوانی دارد. و اضافه نمودن اندکی قد ارزش این درد، صرف زمان و هزینه یگزاف را ندارد. بهتر است نظر چندین متخصص را ابتدا بشنوید. حتما تحقیقات لازم را انجام بدهید. می توانید از تجربه ی افراد تحت این عمل نیز استفاده کنید، تا بهترین تصمیم را بگیرید.

عمل افزایش قد در ایران به چه صورت است؟

عمل افزایش قد در ایران به چه صورت است؟

عمل افزایش قد در ایران و در دنیا امروزه بسیار در بین افراد نقل می شود. در این نوع جراحی ها بعضا تا ۷ سانتی متر رشد قد دیده می شود. به همین دلیل برای افراد قد کوتاه می تواند یک معجزه باشد. اما افراد قبل از اقدام باید این را بدانند که این عمل دارای هزینه و دردهای سنگینی خواهد بود. عمل جراحی افزایش قد یا استئوتومی که به آن برش استخوان هم گفته می شود. این عمل به گونه ای است که در دو پای فرد در نقاطی استخوان شکسته می شود. و پس از شکستگی به صورت تلسکوپی در چند مرحله از هم فاصله داده می شود. تا با گذشت زمان فاصله ی بین استخوان ها پر شود.

طی آزمایشات انجام شده توسط محققان، با شکسته شدن استخوان، روزانه یک میلیمتر به طول آن اضافه می شود. و ساخته شدن استخوان در فضای خالی به مدت سه ماه طول خواهد کشید. برای این که فرد مانند افراد عادی به راه رفتن خود ادامه بدهد نیاز به چندین ماه زمان است. و فرد با بستن کرم های خاصی راه رفتن را شروع می کند. این عمل جراحی علاوه بر دردهای شدید هزینه های زیاد و طول درمان بالایی دارد. و تنها کسانی که این عمل را انجام داده اند می دانند که این عمل ریسک های دردناکی خواهد داشت. و این عمل امروزه در برخی مراکز محدود انجام می شود. تهران یکی از شهرها است که این عمل انجام می شود، هزینه افزایش قد در تهران نیز با توجه به شرایط بیمار و مواردی دیگر متفاوت است.

بعد از عمل جراحی و پروسه ی درمانی، افراد تشویق به توانبخشی می شوند تا مجدد راه رفتن عادی خود را به صورت طبیعی تقویت کنند. این در حالی است که افراد باید بدون چوب زیر بغل خود راه رفتن را شروع نمایند. و این راه رفتن با توجه به تمریناتی که داده می شود به قدرت عضلات کمک می کند تا توان قبلی خود را به دست آورد. و این باعث می شود که فرد کارهای روزانه ی خود را به تنهایی انجام دهد. قبل از این افراد با کمک گرفتن از ارتوپدها می توانند بعد از ۲ تا ۳ هفته به تنهایی راه بروند.

افزایش قد و انحراف بین ۵ الی ۶ سانتی متر حدود ۵ الی ۷ ماه زمان نیاز دارد. و افراد طی این دوره باید تحت نظارت کامل تیم پزشکی باشند. تا نتیجه ی اصلی را به دست بیاورند. و پس از تایید پزشک، افراد می توانند خودشان زندگی و روال اصلی را طی کنند. تمرینات مفیدی برای تسریع در بهبودی مانند شنا و پیاده روی نیز می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. جای زخم ها هم پس از گذشت مدت زمانی برطرف می شود و جای نگرانی نیست.

عوارض عمل افزایش قد

عوارض عمل افزایش قد

از جمله عوارض عمل افزایش قد می توان به هزینه های بالا و درد های شدید این عمل اشاره کرد. ممکن است طول دو پا یکی نشود که این خودش به تنهایی عوارضی را به دنبال دارد. در نتیجه انتخاب یک پزشک مطمعن با سابقه ی درخشان می تواند وقوع این عارضه را به صفر برساند. مسائلی مانند عفونت و تحمل یک دستگاه بیرون از پا، که به صورت سیم های متعدد داخل پا وارد می شود بسیار دشوار است. و سختی بیشتر آن به علت طولانی بودن پروسه ی درمان است. به طور کلی این عمل برای افراد توصیه نمی شود. خطرات افزایش قد در ایران نیز با مشکلات عدیده ای همراه است. یک سری از این مشکلات و خطرات، نبود پزشک مجرب است. همچنین مراکز عمل افزایش قد در ایران کم است.

قرص افزایش قد

قرص افزایش قد واقعیت دارد؟

امروزه با تبلیغات گسترده و تبلیغ قرص های افزایش قد در رسانه های مختلف، افراد زیادی اقدام به تهیه ی این قرص ها می کنند. بهتر است که گول این تبلیغات بی هوده را نخورید و بابت آن هزینه های زیادی را انجام ندهید. بیشتر این تبلیغات در شبکه های ماهواره ای صورت می گیرد. و مدعی هستند که با استفاده از این قرص ها می توانید قد خود را افزایش دهید. و این تبلیغات چنان با آب و رنگ هستند که افراد زیادی این قرص ها و محصولات را تهیه می کنند. این را بدانید این قرص ها پایه ی علمی ندارند و صرفا برای فروش زیاد این تبلیغات انجام می شود.

اثربخشی قرص ها باید طی مراحلی انجام شده و تایید گردد. و تا الان یکی از این محصولات در این پروسه ی اثر بخشی تایید نشده است. به همین علت بسیاری از سازنده های این قرص ها به دلیل نداشتن مجوز و بی خطر بودن، دست به فروش گسترده ی این محصولات می زنند. چرا که هم تحقیقات در سطح بیشتر رابر روی افراد انجام بدهند و هم هزینه ی ناشی از این تحقیقات را به دست آورند. به همین علت این روش تحقیقی برای جوامع در حال توسعه بوده است. در نتیجه بهتر است تحت هیچ شرایطی گول این تبلیغات را نخورید.

هزینه جراحی افزایش قد در ایران

هزینه جراحی افزایش قد در ایران

قیمت جراحی افزایش قد در ایران حدود ۱۰,۰۰۰- ۸۰,۰۰۰ دلار آمریکا است. البته این هزینه ها بسته به مرکز درمانی، دستمزد پزشک و تخصص آن، تیم پزشکی متفاوت است. و هزینه ی بستری و خدمات ارائه شده حدود ۵۰۰۰ دلار آمریکا برآورد می شود. و ممکن است این قیمت طی زمان افزایش پیدا کند چراکه با توجه به ارز قیمت ها تغییر می کند. به طور کلی پس از مشاوره و معاینه ی شما، پزشک برآورد کلی هزینه را به شما خواهد گفت.

سوالات متداول  در مورد عمل افزایش قد

سوالات متداول

آیا عمل افزایش قد دردناک است؟

ابتدا شما تحت بیهوشی بوده پس دردی را حین عمل احساس نمی کنید. ولی بعد از عمل و ریکاوری شما، دردهای دشواری را متحمل می شوید.

عوارض عمل افزایش قد خطرناک است؟

به طور کلی پروسه ی این عمل خودش از جمله عوارض است که بسیار سخت و طولانی است.

آیا عمل افزایش قد توصیه می گردد؟

این عمل ریسک بالایی دارد در نتیجه زیاد توصیه نمی شود.

عمل افزایش قد ممکن است که دوباره صورت بگیرد؟

بله در مواردی که دو پا طول یکی نداشته باشد باید عمل ترمیم مجدد انجام شود.

هزینه جراحی افزایش قد در ایران چقدر است؟

با توجه به معیارهای هر مرکز و پزشک متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *