سپتورینوپلاستی

سپتورینوپلاستی چیست؟ | بررسی هزینه عمل زیبایی سپتورینوپلاستی بینی

امروز می خواهیم در این مقاله به سپتورینوپلاستی که یکی از رایج ترین عمل ها است که باعث رفع راه تنفسی و مشکلات آن می شود بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

سپتورینوپلاستی بینی چیست

سپتورینوپلاستی بینی چیست

سپتورینوپلاستی یکی از عمل های جراحی زیبایی به شمار می رود، این عمل توسط پزشکان به صورت روزمره انجام می شود البته به گفته پزشکان این عمل نسبت به عمل های زیبای دیگر بسیار کار ستخت و دشواری است و باید توسط متخصصین حرفه‌ای صورت بگیرد. عمل سپتورینوپلاستی بینی، روی بینی و سپتوم بینی یعنی دیواره ای که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند انجام می شود. این عمل بیشتر مناسب افرادی است که از نفس کشیدن رنج می برند زیرا در هنگام نفس کشیدن نمی توانند از بینی خود به درستی استفاده کنند تا تنفس کشیدن آن ها راحت باشد. هم چنین یکی دیگر از مزیت های آن این استه که آسیب های ناشی از فشار و ضربات وارده بر بینی را نیز رفع می کند. سپتورینوپلاستی فواید دیگری نیز دارد که این فواید می تواند برای هر کسی که مشکلی در بینی خود دارد باشد. برخی دیگر از فواید این عمل زیبایی بینی شامل موارد زیر می شود:

بهبود پیدا کردن شکل و ظاهر بینی در این عمل، اگر شخص بینی کج و یا منحرفی داشته باشد می تواند توسط آن شکل و ظاهرش را زیبا و مناسب بکند، فواید دیگر آن بهبود درد تنفس است زیرا نفس کشیدن بسیار امری مهم است که بعضی ها از طریق بینی نمی تواند نفس بکشند حال با این کار مشکلات تنفسی رفع شده و فرد می‌تواند به راحتی نفس بکشد. هم چنین باعث رفع مشکلات خروپف در هنگام خواب می شود زیرا افراد دارای این مشکل هنگام خواب خروپف می کنند، بهبود یافتن و اصلاح پیدا کردن انحراف تیغه بینی و بهبود شکل ظاهری از فواید دیگر آن است.

سپتورینوپلاستی بیمه چیست

سپتورینوپلاستی بیمه چیست

با توجه به این که عمل سپتورینوپلاستی یکی از عمل هایی برای رفع مشکلات تنفسی در بیمار است شخص می تواند از بیمه سپتورینوپلاستی برای آن استفاده کند چرا که این بیماری بیشتر برای رفع مشکل شخص انجام می شود تا عمل زیبایی، اما باید بگوییم که در کنار این عمل بینی فرد زیبا و مناسب نیز می شود تا به چهره او بیاید.

بیمه مبلغ عمل را پوشش می دهد و می‌توانید از آن استفاده کنید. هر کسی می تواند با شرکت بیمه قرار داد ببند تا بیمه خسارات جانبی که در آینده برای فرد پیش می آید را پرداخت کند، بیمه انواع مختلفی دارد که برای کسب اطلاعات و چگونگی بیمه باید به دفاتر بیمه بروید آن ها شما راهنمایی می کنند و شما در نهایت می توانید تعیین کنید چه بیمه ای برای خود در نظر بگیرید.

 سپتورینوپلاستی بیمه تکمیلی

سپتورینوپلاستی بیمه تکمیلی

این روز ها افراد جامعه بر این باورند که بیمه تکمیلی خسارات ناشی که بر جسم انسان و یا دارای او وارد می‌شود را پرداخت می‌کند و این یکی از مزیت های این بیمه می باشد. این بیمه برای استفاده از عمل سپتورینوپلاستی نیز انجام می شود چرا که عمل سپتورینوپلاستی برای رفع مشکلات تنفسی شخص انجام می شود که خسارات بر روی جسم محسوب می شود که بیمه تکمیلی آن را تقبل می‌کند. البته باید بدانید که بیمه های تکمیلی فقط برای عمل هایی پرداخت می‌شوند که شخص با آن عمل به اصلاح بینی خود بپردازد حال اشخاصی هستند که با پرداخت ماهیانه از خدمات بیمه عمل استفاده می کنند.

بیمه قراردادی بین فرد بیمه کننده و شرکت بیمه است که در آن شرکت بیمه به صورت ماهیانه از فرد بیمه کننده پول دریافت می‌کند و اگر خساراتی بر شخص مانند جسم و دارای او وارد شود بیمه هزینه آن را تقبل می‌کند.

جراحی سپتورینوپلاستی

به گفته پزشکان جراحی سپتورینوپلاستی یکی از دشوارترین عمل ها در بین عمل های زیبایی به شمار می رود که در آن برای رفع مشکلات تنفسی که بیشتر تیغه بینی دخالت دارد انجام می شود. آن روی بینی و سپتوم بینی یعنی دیواره ای که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند انجام می شود. این عمل در واقع بیشتر برای افرادی انجام می شود که دچار مشکلات تنفسی و انسداد بینی هستند.

این کار باید توسط متخصصان حرفه‌ای و با تجربه انجا شود این کار با کم کردن غضروف بینی می تواند به زیبایی بیشتر نوک بینی کمک کند یا این که با باریک کردن استخوان بینی آن را باریک تر کنند. که اغلب افراد در هنگام این عمل تمایل به تغییرات بیشتر در بینی خود دارند. کسانی که این عمل را انجام می دهند ابتدا توسط پزشک معانیه می شوند و پزشک بعد از معاینه کار های لازم را انجام می دهد و به شخص می گوید که قبل از جراحی چه کار هایی نباید انجام دهد. افرادی که این جراحی را انجام می دهند به یاد داشته باشند که بعد از جراحی و در دوره ی نقاهت حتما کار هایی که دکتر به او توصیه می کند را انجام بدهند و هم چنین دارو هایی که تجویز می کند را در زمان مشخص مصرف کند تا بتواند از عوارض و احتمالات جانبی این جراحی پیش گیری کند.

هزینه سپتورینوپلاستی

هزینه سپتورینوپلاستی

همان طور که گفتیم سپتورینوپلاستی بینی باعث می ‌شود اشخاصی که مشکلات تنفسی دارند و یا تیغه بینی آن ها کج است و هم چنین مشکلات تنفسی آن ها بهبود یافته و از انحراف بینی کاسته شده و بینی شکل و ظاهر مناسبی پیدا کند. عمل سپتورینوپلاستی یکی از دشوارترین عمل‌ ها در بین جراحی های زیبایی است.

مدت زمان این جراحی بر میزان دقت و ضرافت این آن بستگی دارد که معمولاً بین ۱ الی ۲ ساعت زمان می برد حتی در برخی از بیماران جراحی به مدت ۳۰ دقیقه زمان می برد.

از عوارض آن می توانیم اشاره کنیم به این که اطراف بینی و زیر چشم ها کبود می شوند، البته این عوارض در هر جراحی زیبایی بینی مشهود است چرا که در هنگام این کار فشار زیادی بر بینی شخص وارد می شود گفته شده است که در این جراحی پزشک از چکش های مخصوص استفاده می کند و توسط آن ناحیه ی مورد نظر شکافته می شود که ای کار باعث ایجاد فشار بر روی بینی و ناحیه ی بالایی آن می شود بنابراین کاملا طبیعی است که بعد از آن بیمار تا چند روز حتی بعضی از افراد تا چند هفته کبودی و ورم داشته باشند این مدت زمان بستگی به بدن خود فرد دارد.

هزینه عمل سپتورینوپلاستی نسبت به مدت زمانی که طول می کشد هم چنین دستمزد پزشک و ظرافت و دقتی که باید در آن انجام شود و نوع انحراف و مشکلات بینی بیمار متفاوت است توصیه می کنیم که برای کسب هزینه آن شما یک جلسه به نزد پزشک رفته تا هم مشاوره شوید و هم پزشک تمام هزینه هایی که باید پرداخت کنید را به شما بگوید این بهترین روش برای فهمیدن هزینه جراحی است، هم چنین شما می توانید تمامی سوالات دیگری که دارید و ذهن شما را مشغول کرده است بپرسید پزشک به تمامی سوالات شما با حوصله و دقت پاسخ می دهد.

اصلاح غضروف بینی

خیلی از افراد می پرسند که جراحی سپتورینوپلاستی چیست باید بگوییم در این جراحی که برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند و نفس کشیدن برای آن ها سخت است صورت می‌گیرد. جراح زیبایی بینی در هنگام جراحی سپتورینوپلاستی بینی می تواند عمل زیبایی دیگری نیز برای فرد اگر بخواهد انجام دهد و علاوه بر اصلاح انحراف بینی اگر فردی به طور مثال نوک بینی گوشتی داشته باشد و یا افتاده باشد می تواند آن را اصلاح کند. یا به طور کلی با کم کردن و اصلاح غضروف بینی می تواند به زیبایی بیشتر نوک بینی کمک کند. یا این که با کم و باریک کردن استخوان بینی آن را باریک تر کنند. که اغلب افراد در هنگام این عمل تمایل به تغییرات بیشتر در بینی خود دارند زیرا حالا که به زیر تیغ جراحی می روند و درد آن را می خواهند تحمل کنند پس بهتر است بعد از آن بینی شکل زیبا تر و مناسب تری از قبل داشته باشد و به صورت فرد بیاید. این جراحی باید توسط متخصصان زیبایی انجام شود تا نتایج خوبی بعد از جراحی برای بیمار داشته باشد بنابراین هیچگاه با پزشکی که تخصصی در این زمینه ندارد نه مشورت کنید و نه اجازه عمل توسط این پزشک را بدهید.

سوالات متداول درباره سپتورینوپلاستی

سوالات متداول درباره سپتورینوپلاستی

فواید عمل سپتورینوپلاستی چیست؟

بهبود پیدا کردن شکل و ظاهر بینی در این عمل، فواید دیگر آن بهبود درد تنفس است و هم چنین باعث رفع مشکلات خروپف در هنگام خواب می شود زیرا افراد دارای این مشکل هنگام خواب خروپف می کنند، بهبود یافتن و اصلاح پیدا کردن انحراف تیغه بینی و بهبود شکل ظاهری از فواید دیگر آن است.

آیا عمل سپتورینوپلاستی عوارض دارد؟

از عوارض آن می توانیم اشاره کنیم به این که اطراف بینی و زیر چشم ها کبود می شوند، البته این عوارض در هر جراحی زیبایی بینی مشهود است.

این عمل مناسب چه کسانی است؟

این عمل بیشتر مناسب افرادی است که از نفس کشیدن رنج می برند زیرا در هنگام نفس کشیدن نمی توانند از بینی خود به درستی استفاده کنند تا تنفس کشیدن آن ها راحت باشد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.