جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است

جراحی بینی بدون گچ گرفتن ممکن است؟ | ۰ تا ۱۰۰ مواردی که باید بدانید

پس از این که فرد عمل جراحی بینی بدون گچ گرفتن را انجام داد، پزشک جراح به فرد یک سری مراقبت ها برای بهبود روند بینی به او می گوید هم چنین فرد بعد از عمل باید از تامپون استفاده نماید و این امر به دلیل محافظت صورت می گیرد. در گذشته بعد از اینکه عمل انجام می شد بینی فرد را گچ می گرفتند ولی امروز بعد از عمل بر روی بینی یک آتل بینی یا همان اسپیلینت قرار می دهند و طی مدت یک تا دو هفته این آتل برداشته می شود. جراحی بینی بدون گچ گرفتن امروزه به جایش آتل و یا اسپیلینت را قرار می دهند، البته در ادامه این مقاله اطلاعات بیش تری راجع به این موضوع به شما می دهیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است

جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟

برای این که پس از عمل رینوپلاستی، از بینی فرد محافظت شود از گچ گرفتن استفاده می کردند و در مواردی چسب و تامپون هم استفاده می شده است، اما امروزه آتل و یا همان اسپلینت ها جایگزین گچ شده اند. اسپلینت ها به طور کلی در سه نوع فلز، پلاستیک و سیلیکون ساخته می شود و برای محافظت از پل بینی به کار گرفته می شود. البته دلیل این جایگزینی این است که تحمل گچ بر روی بینی غیر قابل تحمل تر از اسپلینت است و سخت تر می توان گچ را به مدت یک هفته تحمل نمود. با قرار دادن اسپلینت بر روی بینی، شخص باید هنگام استحمام مراقب باشد تا اسپلینت خیس نشود؛ چرا که  در صورت خیس شدن باعث سوزش و خارش پوست بینی می گردد، در نتیجه باید به دستورات پزشک خود کاملا گوش کنیم تا روند بهبودی هرچه سریع تری را داشته باشیم.

قیمت جراحی بینی بدون گچ گرفتن

جراحی بینی از جمله عمل های زیبایی به شمار می رود که به صورت جراحی باز و بسته انجام می شود در روش باز برش هایی بیرون بینی زده می شود و در روش بسته برش هایی در داخل بینی زده می شود. قیمت عمل رینوپلاستی در بین پزشکان متفاوت است و این تفاوت قیمت به عواملی مانند سابقه ی درخشان پزشک و میزان رضایت متقاضیان بر می گردد و هم چنین با توجه به شهر و مراکز مختلف، تعرفه ها متفاوت است و هزینه جراحی بینی بدون گچ گرفتن تاثیر آن چنانی در کاهش قیمت نخواهد گذاشت.

فیکس شدن قالب

همان طور که گفته شد در گذشته از گچ استفاده می شده ولی امروزه از اسپلینت استفاده می شود به گونه ای که ابتدا اسپلینت ها در آب گرم قرار می دهند تا نرم شود و سپس آن را بر روی بینی قرار داده و به طور دلخواه نگه می داریم. در نتیجه ی این عمل اسپلینت سرد شده و قالب خود را می گیرد و حالت خود را ثابت و حفظ می کند، هم چنین بر روی آن چسب ضد حساسیت می زنیم تا از حساسیت های ممکن در آینده جلوگیری شود. به مدت یک هفته پس از عمل و گذاشتن اسپلینت می توان نزد پزشک مراجعه نمود و آن را برداشت.

عکس های جراحی بینی بدون گچ گرفتن

عکس های جراحی بینی بدون گچ گرفتن

با جست وجو کردن در سایت های مختلف و فضاهای مجازی می توان عکس های جراحی بینی بدون گچ گرفتن را مشاهده نمایید. یکی از ابزار های استفاده شده به جای گچ بینی، اسپلینت است که  البته هر دوی آن ها هدفشان محافظت از بینی عمل شده است. هم چنین به استخوان های غضروف کمک می کند تا از جایشان تکان نخورند تا بهبودی کامل را به دست آورند. دو نوع اسپلینت وجود دارد یک اسپلینت داخلی و دیگری خارجی که در نوع داخلی برای پس از عمل زیبایی بینی استفاده می گردد اما عموما پس از جراحی انحراف تیغه ی بینی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع خارجی اسپلینت برای حفظ شکل جدیدی از بینی در زمان آسیب پذیر بودن و نیاز به محافظت بیش تری به کار گرفته می شود هم چنین این نوع اسپلینت پرکاربردتر از نوع داخلی است. فیلم جراحی بینی بدون گچ گرفتن را نیز می توانید در سایت ها و فضاهای مجازی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توئیتر مشاهده نمایید.

اسپلینت محافظ

اسپلینت محافظ

گچ بینی یا اسپلینت برای محافظت از بینی در برابر آسیب دیدگی ها استفاده می شود و بعد گذشت یک هفته آن را از روی بینی جدا می کنند این دو هم چنین از عفونت ها نیز جلوگیری به عمل می آورند. به طور کلی خود فرد هم باید بعد از عمل زیبایی بینی کارهای سنگینی را انجام ندهد که به بینی او فشار آورد، علاوه بر گذاشتن آتل خود فرد باید مراقبت های لازم را بعد جراحی انجام دهد تا روند بهبودی خود را افزایش دهد. یکی از عوارض معمول در افراد تازه عمل شده ورم بینی است، چسب و گچ و اسپلینت به بینی فشار وارد می کند و باعث می شود تا بینی ورمش کاهش پیدا کند. چنان چه گچ و یا اسپلینت گذاشته نشود ممکن است که استخوان ها در جای خود ثابت نشوند و شکل بدی را ایجاد کنند در نتیجه وجود اسپلینت بر روی بینی الزامی است.

عوارض جراحی بینی بدون گچ گرفتن

عوارض جراحی بینی بدون گچ گرفتن

به طور کلی عمل های زیبایی دارای عوارضی می توانند باشد البته برای عمل زیبایی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که از گچ بینی و یا اسپلینت استفاده نمود. چرا که گچ و اسپلینت می توانند استخوان بینی را به مرور زمان در جای خودش ثابت نگه دارند و عدم استفاده از گچ می تواند باعث عدم بازسازی سریع استخوان های بینی گردد. البته عمل بینی خود شامل عوارضی مانند ورم، کبودی، در مواردی باعث خونریزی در فرد می گردد در نتیجه با اسپلینت و یا گچ کردن می توان از وقوع آسیب های جدی به بینی و عفونت ها جلوگیری نمود.

انواع جراحی بینی بدون گچ گرفتن

انواع جراحی بینی بدون گچ گرفتن

عمل رینوپلاستی در دو نوع باز و بسته صورت می گیرد و در روش باز ابتدا برش هایی بیرون بینی زده می شود در نتیجه پزشک شروع به رفع نقص های بینی می کند. در روش بسته جراح برش هایی در داخل بینی می زند و عمل را آغاز می کند البته این روش نیاز به ممهارت بالایی دارد به همین دلیل اکثر جراحان از عمل باز برای جراحی استفاده می کنند. فرد می تواند به سه مدل بینی اش را عمل کند که این سه مدل شامل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی است. البته در برخی دیده می شود که از گچ بینی استفاده می کنند که این گچ از جنس فایبرگلاس بوده و پس از گذشت یک هفته این گچ توسط پزشک برداشته می شود. علت جراحی بینی بدون گچ گرفتن هم این است که امروزه از ابزاری جدید به نام اسپلینت یا آتل استفاده می شود که از جنس پلاستیک فشرده و سیلیکون است و استفاده از اسپلینت راحت تر از گچ است.

دکتر جراحی بینی بدون گچ گرفتن

دکتر جراحی بینی بدون گچ گرفتن

جراحی بینی بدون گچ گرفتن در مشهد، امروزه در مراکز مختلفی از مشهد و دیگر شهرهای کشور انجام می شود که به جای گچ گرفتن از اسپلینت استفاده می شود. اسپلینت یا آتل به جای گچ بینی اخیرا طرفدار بیش تری را پیدا کرده است و جراحی بینی بدون گچ گرفتن در تهران بزرگ هم به چشم می خورد، همان طور که می دانید تهران یکی از قطب های عمل های زیبایی بوده که دارای مراکز جراحی زیبایی فراوانی است. متخصص جراحی بینی بدون گچ گرفتن در شهرهای تهران، مشهد و سایر شهرهای دیگر وجود دارند که از آتل و اسپلینت استفاده می کنند. جراحی بینی بدون گچ گرفتن در اصفهان هم مانند تهران و مشهد انجام می شود و این شهر هم یکی از کلان شهرهای بزرگ برای عمل های زیبایی است.

جراحی بینی بدون گچ گرفتن خطرناک است؟

جراحی بینی بدون گچ گرفتن خطرناک است؟

بعد از این که عمل زیبایی بینی به پایان رسید، جراح از اسپلینت استفاده می کند تا از بینی در برابر آسیب ها جلوگیری نماید. به این صورت که ابتدا اسپلینت را در آب گرم قراار می دهند تا نرم شود سپس آن را بر روی بینی قرار می دهند تا فرم دلخواه به دست آید سپس این آتل سرد شده و در جای خود ثابت می ماند. جراح از چسب ضد حساسیت بر روی آن می زند تا از وقوع عفونت ها جلوگیری به عمل آورد هم چنین خود فرد هنگام استحمام کردن باید مراقب باشد تا آتلش خیس نشود چون ممکن است باعث شود پوست بینی دچار سوزش و خارش گردد. بهتر است که از نکاتی که پزشک می گوید کاملا پیروی نماییم تا روند بهبودی کاملا سریع انجام شود و این سوال پیش می آید که اگر بینی گچ گرفته نشود ممکن است خطرناک باشد؟ البته گچ گرفتن پیش تر انجام می شده و آن هم برای محافظت از بینی صورت می گرفته ولی تحمل گچ بینی به مدت یک هفته دشوار بوده است در نتیجه امروزه برای حفظ این هدف یعنی محافظت بینی پس از عمل زیبایی از انواع اسپلینت ها استفاده می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا این عمل خطری دارد؟

بهتر است که بینی آتل بندی شود چه با گچ و چه ابزاری مانند اسچلینت ها تا استخوان های بینی ثابت شوند.

آیا جراحی بینی بدون گچ گرفتن در شیراز هم انجام می شود؟

بله این عمل در شیراز هم با استفاده از ابزارآلات جدیدی صورت می گیرد.

به طور کلی این عمل چگونه است؟

در گذشته از گچ بینی برای ثابت شدن استخوان های غضروف بینی استفاده می شده اما اکنون از انواع اسپلینت استفاده می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.