عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی با کمترین قیمت توسط بهترین جراحان کشور و ۷۰ درصد تخفیف سایت

دوران کرونا با همه تلخی ها و سختی ها، ثابت کرد که اکثر ما ایرانی ها، ذاتا دارای چشم و ابرو زیبایی هستیم. همه چیز زیباست تا زمانی که هنوز ماسک ها را از صورت کنار نزده ایم! به لطف پیشرفت های علم پزشکی مشکل بینی هم حل شد تا ما با اعتماد به نفس خیلی بیشتر بتوانیم ماسک را از صورتمان برداریم! امروزه با ممکن شدن عمل های زیبایی، زشتی مخالف زیبایی نیست بلکه بی تفاوتی متضاد زیباییست. حال اگر شما هم نسبت به ظاهر و زیباییتان بی تفاوت نیستید؛ تا آخر این مطلب همراه من باشید تا شما را با خیلی از نکاتی که باید در مورد عمل زیبایی بینی بدانید آشنا کنم.

محتوا پنهان
عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

در این نوشته قصد دارم با بیان خیلی ساده و البته نگاهی نوین، به بیشتر علامت سوال های درون ذهنتان درباره عمل جراحی بینی پاسخ بدهم. یادمان باشد که امروزه، زیبایی یک انتخاب است، نه یک هدیه از طرف خدا! این مقاله بصورت کامل و مختصر برای همه دغدغه مندانی که برای زیباتر شدنشان وقت میگذارند، برای شما، نوشته شده است.

فرآیند عمل زیبایی بینی

به طور کلی مراحل عمل زیبایی بینی به صورت زیر است

۱- بیهوشی: داروی بیهوشی به تشخیص پزشک، به راحتی بر روی بیمار اثر میگذارد

۲- برش: عمل بینی در حالت کلی به دو روش باز و بسته انجام میشود. در روش باز در جداره وسط بینی که سوراخ ها را از هم جدا میکنند، برش زده می شود و در روش بسته، برش ها در بینی مخفی هستند.

به جهت کیفیت کار بهتر، انتخاب روش عمل جراحی به تشخیس پزشک است. در روش باز امکان به جا مندن رد برش روی صورت وجود داره اما در این روش کیفیت کار بهتر و دست پزشک باز تر است. در صورت نیاز؛ با برش روی پره های کناره ی بینی، فرم بینی زیباتر هم میشود!

۳- فرم دادن: در این مرحله ،پزشک، در بینی های بزرگ و مخصوصا استخوانی، استخوان اضافی را برش میدهد. غضروف اضافی را بر می دارد و در صورت لزوم غضروف اضافی در بینی اضافه میکند.

۴- بستن برش: وقتی که بینی به فرم دلخواه برسد، پوست و بافت بینی به مکان مورد نظر برمی گردد.

۵- پانسمان و مراقبت های بعد از عمل

بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

اولین و مهم ترین فاکتور در عمل جراحی بینی، بحث “زمان” است. صمیمانه خواهش میکنم؛ اگر هنوز در دوران بلوغ و نوجوانی خود هستید، هیچ اقدامی برای عمل زیبایی بینی نکنید! تا پایان دوران بلوغ در بین افراد مختلف، امکان رشد و بزرگتر شدن بینی هست. پس با عمل زیبایی در این دوران، امکان پشیمانی بعد از چند سال وجود دارد!

مراقبت های قبل از عمل زیبایی بینی

یک فرد متقاضی عمل زیبایی بینی باید قبل از هر چیزی، از شرایط و حال عمومی خوبی برخوردار باشد. حداقل دو هفته قبل از عمل، استعمال دخانیات نداشته باشد (مصرف سیگار، مدت زمان بهبودی را افزایش میدهد). از مزیت ها و معایب عمل کاملا آگاه باشد. سابقه انسداد بینی، عمل جراحی قبلی و دارویی اگر مصرف میکند (قطع مصرف برخی داروها ضد انعقاد خون مثل آسپرین)، در پرونده خود حاضر داشته باشد. اختلالات خون ریزی مثل هموفیلی نداشته باشد. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی هم جزیی از مدارکی هستند که بیمار قبل از عمل جراحی باید همراه خود داشته باشد.

عمل زیبایی بینی عروسکی

عمل زیبایی بینی عروسکی

اوایل دوران شکوفایی عمل بینی، از عمل زیبایی بینی عروسکی یا همان فانتزی استقبال بیشتری می شد. با گذشت زمان کم کم این عمل جای خودش را به زیبایی بینی طبیعی داد و سلیقه ها به سمت ساده بودن متمایل شد. اما برای افرادی که قصد دارند بیشتر در معرض توجه باشند، این نوع از عمل بینی پیشنهاد می شود.

اما تفاوت ظاهری این عمل زیبایی با دیگر عمل ها در چیست؟

به صورت خیلی ساده و البته علمی؛ اگر زاویه بین پایین بینی و بالای لب شما در محدوده ۹۰ تا ۱۰۵ درجه باشد با عرض تبریک باید عرض کنم که از این لحاظ، بینی شما در محدوده زیبایی قرار میگیرد.

حالا فرض کنید که این زاویه در محدوده نزدیک ۱۰۵ درجه یا کمی بیشتر از آن باشد. در این صورت بینی کمی سر بالا یا اصطلاحا “عروسکی” است.

اگر زاویه ی بینی از ۱۰۵ درجه بیشتر باشد، بزرگان عرصه هنر و فلسفه از آن به عنوان بینی خوکی یاد میکنند. با وجود انتقادات زیاد به این نوع عمل باید قبول کنیم که همه چیز سلیقست.

عمل زیبایی بینی نیمه عروسکی

بسیاری از افراد دوست دارند با وجود داشتن بینی متعارف، کمی خاص تر باشند اما ترجیح میدهند که زیاد بین ایشان زیاد جلب توجه نکند. از طرفی بسیاری از پزشکان هم عمل زیبایی بینی عروسکی را انجام نمی دهند.

پس تنها راهی که به این عزیزان معرفی می شود، عمل زیبایی بینی نیمه عروسکی یا نیمه فانتزی است. همینطور که از اسمش پیداست؛ این عمل زیبایی، بین عمل زیبایی بینی طبیعی و عروسکی است.

عوارض عمل زیبایی بینی عروسکی

معمولا افراد متقاضی برای این نوع عمل، تصویری در ذهن از صورت خودشان بعد از عمل دارند که بعد از عمل، در واقعیت، امکان دارد همه چیز باب میلشان نباشد. گاهی بینی آنقدر کوچک میشود که تناسب بین اجزای صورت را بر هم میزند. البته در صورت انتخاب پزشک خوب و کار کشته و مشورت و مشاوره خوب، احتمال اشتباهات بالا خیلی کمتر میشود.

بعضی از افراد بعد از چند وقت از شکل بینی سر بالا خود خسته می شوند و برای همین متاسفانه؛ بیشتر ترمیم ها بعد از عمل زیبایی بینی فانتزی رخ میدهد.

به دلیل کوچک شدن بینی در این نوع عمل زیبایی،‌ امکان کیپ شدن سوراخ ها و حتی صحبت کردن تو دماغی برای برخی از بیماران وجود دارد.

عمل زیبایی بینی طبیعی

عمل زیبایی بینی طبیعی

این روش در حال حاضر بهترین نوع عمل زیبایی بینی شناخته می شود. در این نوع عمل زیبایی، هدف حذف ایرادات و نقص های ظاهری بینی است و شکل کلی بینی زیاد دست خوش تغییر نمی شود. به همین دلیل سادگی توام با زیبایی و بدون سختی در تنفس کردن برای شما به ارمغان می آورد.

در گذشته و مخصوصا در ایران، پزشکان با در دست نداشتن ابزار به روز و همچنین مهارت کافی، دست به تغییر دادن در شکل کلی بینی و پره های آن میزدند. به همین خاطر؛ تشخیص فردی که عمل بینی انجام می داد، کار سختی نبود.

اما امروزه؛ در صورت مراجعه به پزشک کار بلد، هر فرد متناسب با اجزای صورت خود، به صورت طبیعی عمل می شود. به طوریکه تشخیص آن سخت خواهد بود.

طبق تجربیات بیماران، سادگی در کنار طبیعی بودن، بهترین تجربه آنان از عمل زیبایی بینی است.

عمل زیبایی بینی استخوانی

عمل زیبایی بینی استخوانی

اصطلاح بینی استخوانی و بینی گوشتی، تنها اصطلاح عامیانست و علمی نیست.

تشخیص بینی استخوانی و گوشتی اغلب توسط جراح پلاستیک انجام می شود اما در ادامه برای شما تعدادی از ویژگی های بینی استخوانی را آماده کرده ایم:

 1. لایه های چربی در آن کوچک و باریک است
 2. پوستی نازک با انعطاف پذیری بالایی دارد
 3. دارای قوز و منحنی است
 4. دارای استخوان باریک است
 5. از لحاظ بافتی و غضروفی بسیار مستحکم است
 6. پره های آن کوچک و باریک هستند

نکته مهم در تفاوت بین این دو نوع بینی، در ضخامت پوست روی بینی است. اگر پوست بینی شما نازک باشد یا به اصطلاح بینی شما استخوانی باشد، برای پزشک کوچک کردن بینی به واسطه ی تراشیدن استخوان، راحت تر است. اگر پوست بینی شما ضخیم باشد یا به صطلاح بینی شما گوشتی باشد، برای پزشک تغییر فرم دادن بینی آسان تر است و نتیجه بهتر خواهد شد.

بصورت کلی برای عمل بینی باید اطراف بینی کوچک شود که کار ساده ای است و همچنین نوک بینی فرم داده شود که به نسبت کار دشوارتری است. در بینی های گوشتی به علت کم بودن نوک بینی، عمل جراحی کمی دشوارتر از بینی استخوانیست.

بنابراین در حالت کلی بینی های استخوانی نتیجه با کیفیت تر و تمیز تری دریافت می کنند و تغییر شکشان محسوس تر است.

البته در بعضی موارد افرادی هستند که بینی آنها بین گوشتی و استخوانیست که با وجود پزشکان جای هیچ نگرانی ای نیست.

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی

با وجود اختراع داروهای بیهوشی نوین با عوارض بسیار کمتر، هنوز افرادی هستند که بنا به هر دلیلی از بیهوشی فراری هستند. عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی در واقع همان عمل زیبایی بینی در حالت سادست با این تفاوت که در این عمل به جای بیهوشی عمومی از بیهوشی موضعی استفاده میکنند.

در این نوع عمل زیبایی بینی و اطراف آن، توسط داروی بیهوشی موضعی، بی حس میشود. بیمار با هوشیاری زیر تیغ جراحی قرار می گیرد.

آیا عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی برای همه افراد قابل اجرا هست؟

این نوع عمل زیبایی برای بیمارانی با تغییرات کم مناسب است. بیمارانی که قصد تغییر دادن وسیعی در بینی خود دارند، ‌از قبیل؛ برش غضروف یا تراشیدن استخوان و… باید از روش کلاسیک استفاده کنند.

از طرفی دیگر؛ این نوع عمل برای پزشک، دشوار تر است زیرا در عمل زیبایی طبیعی، دسترسی پزشک به علایم حیاطی بیمار راحت تر است.

معایب و مزایای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی

به دلیل اینکه این نوع عمل زیبایی به روز تر است، گاها تصور میشود که معایب آن کمتر است یا اصلا معایبی ندارد. اما واقعیت چیز دیگریست.

معایب

همانطور که در بالا اشاره کردم،‌ این عمل برای تغییر در ابعاد بینی نیست و به تمام خواسته ها جواب نمیدهد بلکه تغیراتی در شکل نوک بینی و کوچک تر از آن را پوشش می دهد.

در روش کلاسیک بیمار راحت تر و بدون استرس، بیهوش است و پزشک معالج با خیال آسوده و بدون حواس پرتی عمل زیبایی را انجام می دهد.

مزایا

زمان مورد نیاز برای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی بسیار کمتر از روش کلاسیک است. برای بیمارانی که قصد دارند کمتر درون اتاق عمل و زیر تیغ باشند توصیه میشود.

به نسبت اینکه ناحیه کار روی بینی از روش کلاسیک کمتر است به همان نسبت، کبودی و تورم صورت بعداز عمل زیبایی کمتر است.

عمل زیبایی بینی با لیزر

عمل زیبایی بینی با لیزر

این روز ها با فراگیر شدن انواع عمل های مختلف با لیزر، بحث های جالبی در باره ی عمل زیبایی بینی با لیزر به گوش میرسد. اما وافعیت چیست؟ آیا وقعا این نوع عمل زیبایی وجود دارد؟

حقیقت این است که عمل زیبایی بینی با لیزر تنها یک (شعار تبلیغاتی) است!!

شاید از اطرافیانتان شنیده باشید که با لیزر بینی خود را کوچک کرده اند اما واقعیت چیست؟ در واقع کاربرد لیزر فعلا تنها برای پوست است. توسط فن سایه روشن زدن به وسیله ی لیزر، بینی مقداری کوچک تر دیده می شود.

در مواردی از بینی های گوشتی توسط گرمای لیزر، چربی بینی به اصطلاح آب میشود اما از نظر علمی به هیچ وجه نمیشود این کار را یک عمل زیبایی کامل در نظر گرفت.

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

برای بسیاری از خانوم ها سوال است که آیا در دوران بارداری یا قبل و بعد از آن می شود عمل بینی انجام داد؟

خبر خوش این است که بله می شود اما بنا به توصیه ی پزشکان با توجه به مصرف دارو های مختلف در هر دو شرایط، بهتر است که در دوران بارداری عمل زیبایی بینی انجام ندهید.

زمان مناسب برای عمل زیبایی چه مدت قبل یا بعد از بارداری است‌ ؟

نکته مهم این است که شرایط برای انجام عمل زیبایی در قبل و بعد بارداری، با هم متفاوت است.

قبل بارداری

صورت خانوم ها مانند اعضای دیگر بدنشان در دوران بارداری تغییر شکل میدهد. در بیشتر خانوم ها این تغییرات به شکل ورم و پف در صورت اتفاق می افتد.

از آن سوی دیگر؛ پس از انجام عمل زیبایی بینی، حداقل شش تا یک سال زمان نیاز است تا ورم بینی فروکش کند و صورت بیمار به فرم دلخواه خود برسد. تصور کنید اندکی بعد از عمل متوجه بارداری خود می شوید. قطعا با وجود تغییرات احتمالی ناشی از بارداری، تشخیص رضایت قطعی شما از عمل زیباییتان کار آسانی نیست.

با این وجود، محدودیتی از نظر زمانی وجود ندارد اما هرچه فاصله بیشتر باشد بهتر است.

بعد از بارداری

عمل زیبایی بینی دارای دوره نقاهت به نسبت طولانی ای است. مصرف داروهای بعد از عمل باید با هماهنگی کامل پزشک باشد تا مغایرتی با سلامت مادر و فرزند در دوران شیردهی نداشته باشد.

سلامت و حال عمومی بیمار قبل از عمل زیبایی بایدمناسب باشد. اگر در مدت کوتاهی پس از زایمان قصد انجام عمل زیبایی داشتید، حتما از حال عمومی خود مطلع شوید و با پزشک خود مشورت کنید.

پس از عمل زیبایی، به خاطر ظرافت عمل، مراقبت از بینی حساس تر و بیشتر میشود.

با وجود شرایط حساس بچه داری، فرد متقاضی باید هم به عنوان بیمار هم به عنوان مادر شرایط را خوب بسنجد.

با وجود رعایت تمام موارد بالا، حداقل زمان پیشنهادی توسط پزشکان،‌ ۲ هفته بعد از زایمان است.

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند ؟

کسانی که نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند به صورت کامل در لیست زیر آورده شده اند

 1. خانوم هایی که کمتر از دو هفته از زایمانشان گذشته
 2. افرادی که کمتر از یک سال از انجام عمل زیبایی بینیشان گذشته
 3. خانوم های بالای ۱۶ و آقایان بالای ۱۸ سال
 4. افرادی که بیماری روانی بد ریخت انگاری دارند. این افراد با داشتن وسواس بد بینی شدید در صورت و اندام خود،‌هرگز از نتیجه عمل راضی نخواهند بود
 5. افرادی که مبتلا به بیماری خاص نظیر سرطان هستند
 6. ورزشکارانی که ورزش سنگین میکنند(با ضربه و جابه جایی در غضروف،‌ ترمیم آن سخت خواهد بود)
 7. افرادی که زخم های پوستی دارند
 8. افراد مسن
 9. افرادی که اضافه وزن زیاد دارند (بیهوشی برای این افراد می تواند مضر باشد)
 10. افراد مبتلا به بیماری های خونی نظیر هموفیلی
خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

احساسات عاطفی همواره جزیی از وجود انسان بوده و هست. حس شیرین خندیدن و احساس شادابی بعد از آن یا حس سبکی بعد از گریه، همه و همه لازمه ی زندگی بهتر است.

بعد از عمل بینی، بیمار ملزم به رعایت و مراقبت بیشتری است. هر انسانی با هر منطقی میداند که بعد از عمل بینی به علت پیشگیری از ایجاد برخی از نقص ها در نتیجه عمل، نباید بلند بخندد یا گریه کند اما احساسات که عقل و منطق بر نمی دارد.

اما سوال این جاست که تا چه زمانی خندیدن، گریه کردن و خمیازه کشیدن بعد از عمل زیبایی بینی میتواند برای بیمار مضر باشد؟

طبق توصیه پزشکان حداقل تا ۲ هفته بعد از عمل باید روی اعمال ذکر شده کنترل داشته باشیم. اگر بر فرض مثال؛ بلند بلند بخندیم تا زمانی که دردی در ناحیه بینی،‌ مخصوصا در قسمت بخیه ها حس نکنیم، تقریبا مشکلی نیست.

خندیدن و گریه کردن چطور بر روی نتیحه ی عمل بینی تاثیر می گذارد ؟

داشتن روحیه ی شاداب برای هر بیماری بعد از هر عملی می تواند مفید و در تسریع بهبودی نتیجه بخش باشد ما خندیدن بلند یا خمیازه زیاد با تحریک بخیه ها می تواند روی نتیجه ی عمل زیبایی بینی تاثیر منفی داشته باشد. همچنین در هنگام گریه کردن،‌ عضلات اطراف بینی منقبض شده و بینی از اندازه طبیعی خارج میشود و همان داستان قبلی تکرار می شود.

آثار گریه کردن می تواند به مراتب مضرتر از موارد دیگر باشد. همانطور که میدانید، تخلیه بینی یا به اصطلاح فین کردن، تا حداقل ۲ هفته بعد از عمل زیبایی بینی ممنوع است. پس سعی کنید تا با حفظ روحیه خود در مقابل پیشامد های احتمالی غم انگیز، از گریه کردن بپرهیزید. همچنین بهتر است خانواده بیمار با توجیه کامل این قضیه، فضایی با ثبات و پر آرامشی را برای بیمار فراهم کنند.

فراموش نکنید در این نوع عمل همه چیز به مهارت پزشک مربوط نیست و کلید موفقیت در دستان خودتان است.

هزینه انواع عمل زیبایی صورت

هزینه انواع عمل زیبایی صورت

عمل زیبایی صورت مانند خیلی از عمل های جراحی پلاستیک دیگر، قیمت مشخص و واحدی ندارد. هزینه انواع عمل زیبایی صورت به پرامترهای مختلفی بستگی دارد. که با توضیح درباره ی آن متوجه خواهید شد.

قطعا هزینه انجام عمل زیبایی صورت در حضور دکتر متفاوت است با انجام عمل نزد متخصص جراحی پلاستیک. کیفیت و میزان ارایه خدمات در کلینیک های مختلف ارتباط مستقیم با قیمت عمل زیبایی دارد. از دیگر موارد تاثیر گذار در هزینه ی عمل زیبایی صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. کیفیت لوازم و تجهیزات پزشکی مرتبط با عمل زیبایی در کلینیک
 2. کیفیت متریال بکاربرده شده در صورت
 3. تجربه پزشک معالج
 4. میزان شهرت و مهارت پزشک
 5. شهر و مکان کلینیک زیبایی و موارد بسیار دیگر که در قیمت و هزینه تاثیر گذار است
بهترین جراح های عمل زیبایی صورت در ایران

بهترین جراح های عمل زیبایی صورت در ایران

با یک سرچ ساده در اینترنت یا حتی با پرسش و جستجو در بین اقوام و آشنایان میتوان از لیست بلندی از نام پزشکان مطلع شد. اما آیا با این وجود، میتوان به توصیه موارد ذکر شده اطمینان کرد؟

فرض کنید فرد آشنایی با داشتن بینی استخوانی به تازگی عمل بینی نزد متخصصی فرضی داشته است و از نتیجه ی عمل رضایت کامل دارد. بر فرض شما با داشتن بینی گوشتی قصد انجام عمل زیبایی بینی عروسکی دارید. آیا با داشتن شرایط و خواسته متفاوت، میتوان بیان کرد که همان پزشک متخصص، بهترین گزینه برای شماست؟

با توجه با تورم موجود در کشور و با توجه به تحریم هایی مختلف و قیمت دلار، هزینه ی عمل های مختلف زیبایی نیز روز به روز تغییر میکند. حتی اگر قیمت و هزینه عمل برای شما مهم نباشد،قطعا تجربه پزشک برای شما اهمیت زیادی دارد. خیلی از پزشکان حتی باداشتن تجربه و رزومه قوی در حوزه ی عمل زیبایی صورت، تخصصی در انجام برخی از عمل های زیبایی ندارند یا حتی با وجود داشتن تخصص لازم، برخی از عمل های زیبایی را قبول نمیکنند. برای مثال خیلی از پزشکان با داشتن علم کافی، عمل بینی عروسکی را انجام نمیدهند. بسیاری از افراد متقضی عمل های زیبایی، به بهانه ی کیفیت بالاتر و قیمت کمتر برای انجام عمل زیبایی، سختی سفر را به جان می خرند و با جابجایی به شهر دیگر، عمل زیبایی دلخواه خودشان را انجام میدهد.

موارد بالا تنها جزیی از معیار های لازم رای انتخاب پزشک است. آیا واقعا این همه سردرگمی و سختی برای پیدا کردن پزشک و متخصص نیاز است؟

ما در تیم زیبا جراح با تجربه و شناخت لازم در تمامی امور عمل زیبایی اعم از تجربه و تخصص پزشکان در جراحی های مختلف، اطلاع از قیمت انواع عمل زیبایی و داشتن مشاوران مجرب، مفتخریم تا در این راه همراه شما عزیزان باشیم و با صداقت کامل به تمامی نیازهای شما عزیزان پاسخگو هستیم.

خواسته ی ما کمتر کردن دغدغه در این راه و هدف ما ساده کردن مسیر برای شماست.

عمل زیبایی بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی گوشتی

همانطور که گفته شد، ساختار بینی ها به صورت کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند. در بینی های گوشتی پوست آن معمولا ضخیم و دارای ساختار غضروفی ضعیف می باشند. در این صورت پوست بینی شما چرب و منافذ روی آن بزرگ می باشد. معمولا پره های آن بلند، پهن و ضخیم تر هستند. پس از اینکه با پزشک متخصص مشورت کردید و دستور داد تا این جراحی انجام شود، باید خود را آماده آن کنید. در این جراحی معمولا چربی های اضافه بینی را برای نازک تر و بهتر کردن شکل ظاهری آن بر می دارند. در انجام این کار باید نهایت دقت صورت پذیرد در غیر این صورت ممکن است عواقب بدتری در انتظار بیمار باشد.

عمل زیبایی بینی با بیمه تکمیلی

عمل زیبایی بینی با بیمه تکمیلی

بیشتر افرادی این سوال را دارند که آیا این جراحی با بیمه تکمیلی انجام می شود یا خیر. حتما می دانید که جراحی های زیبایی هزینه های زیادی دارند و به همین دلیل افرادی که تحت پوشش بیمه هستند، معمولا انتظار دارند که مانند دیگر بیماری ها بتوانند در پرداخت این هزینه ها از آن کمک بگیرند. اما متاسفانه تقریبا تمام بیمه ها تعرفه های نسبتا کمی را به اینگونه موارد تخصیص داده است. در زمینه بینی گفته می شود که تنها در مواردی می توانید از بیمه استفاده کنید که مشکلاتی مانند شکستگی، مخروط داخلی بزرگ در بینی، تنگ شدگی دهلیز آن و چند مورد دیگر داشته باشید.

عمل زیبایی بینی سرپایی

عمل زیبایی بینی سرپایی

در مواردی که جراحی کوتاه و ساده انجام شود، احتیاجی به بیهوشی کامل نیست و پزشک می تواند از بی حسی موضعی استفاده نماید. معمولا پزشک از ماده لیدوکائین استفاده می کند که یکی از بهترین مواد بی حسی محسوب می شود. با استفاده از این ماده درد تسکین داده می شود و پس از اتمام عمل عفونت را کاهش می دهد. این ماده معمولا به زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود تا به طور کامل بی حس گردد. گفته می شود که از دیگر مزایای مثبت استفاده از این روش این است که فرد کمتر دچار خونریزی و کبودی می شود.

عمل زیبایی بینی سه بعدی

عمل زیبایی بینی سه بعدی

جراحان معمولا برای اینکه کیفیت عمل زیبایی را بالا ببرند و رضایت متقاضیان را بیشتر جلب نمایند، از روش های جدید و بروزی استفاده می کنند که به آنها این قابلیت را می دهد تا قبل از عمل به طور سه بعدی نتیجه آن را ترسیم نمایند و مشاهده کنند. این روش با استفاده از قالب های کنترلی انجام می شود. یکی از مزیت های این روش خاطر جمع شدن بیمار قبل از انجام عمل می باشد. بیمار قبل از آن در جلسه مشورتی با متخصص اهداف خود را بیان می کند. سپس پزشک طبق نوآوری های روز دنیا آن را طراحی می کند و به بیمار نشان می دهد. در صورت تایید مراحل بعدی طی می شود.

عمل زیبایی بینی قسطی

عمل زیبایی بینی قسطی

همانطور که می دانید در صورتی که فرم و شکل ظاهری بینی نقص هایی داشته باشد، تاثیری زیادی روی زیبایی فرد می گذارد. تا به حال گفتیم که قبل از هر اقدامی باید به پزشک مراجعه کنید تا مشخص شود بینی شما دارای چه خصوصیاتی است و مراحل درمانی آن را برنامه ریزی کنید. مسئله بعدی هزینه آن است که تقریبا بیشتر متقاضیان با آن مشکل دارند. از آنجایی که عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نیز قرار نمی گیرند و یا تعرفه های بسیار اندکی تخصیص می دهند، متقاضیان به دنبال مراکزی می گردند که بتوانند به صورت قسطی به هدف خود برسند. برخی از مراکز این امکان را فراهم آورده اند تا بیماران پس از انجام عمل ماهانه مبلغی را به عنوان قسط بپردازند.

عمل زیبایی بینی قوز دار

عمل زیبایی بینی قوز دار

قوز همان برآمدگی روی بینی است که روی زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد. آن دسته از افرادی که به این عارضه دچار هستند، می توانند با استفاده از جراحی آن را رفع کنند. معمولا افرادی که بینی های استخوانی دارند، از این عارضه رنج می برند. این عمل مستلزم دقت فراوان می باشد که پزشک باید از همان ابتدا از بیمار یک عکس رادیولوژی تهیه کند و بر طبق آن جراحی را پیش ببرد. معمولا پزشک برشی را در زیر پره های بینی ایجاد می کند دو سپس استخوان آن را می تراشد تا برآمدگی به طور کامل رفع گردد. پس از اتمام کار برش های ایجاد شده را با بخیه می بندد و آتلی به رنگ پوست بیمار روی بینی قرار می گیرد.

عمل زیبایی بینی برای صورت کشیده

عمل زیبایی بینی برای صورت کشیده

ویژگی های بینی های افراد با یکدیگر متفاوت می باشند. اینکه بدانیم نوع شکل ظاهری ما چگونه است، بهتر می توانیم در انجام عمل بینی تصمیم گیری نماییم. در ابتدا باید بگوییم که معمولا بینی آقایان بزرگتر از بینی خانم ها می باشند و پوست آنها نیز ضخیم تر هستند. آن طور که گفته می شود بینی آقایان گوشتی هستند و چربی نوک آنها نسبت به خانم ها بیشتر می باشد. بینی های عروسکی، فانتزی، عقابی، رومی، گوشتی، استخوانی و غیره را باید بر اساس فرم صورت خود انتخاب کنید. برای این کار پزشک می تواند کمک زیادی به شما کند. یکی از اهداف برگزاری جلسات مشورتی همین موضوع می باشد.

عمل زیبایی بینی به روش بسته

عمل زیبایی بینی به روش بسته

عمل های زیبایی بینی به دو روش بسته و باز انجام می شود که در این بخش قصد داریم در مورد روش بسته صحبت کنیم. برش های کوچکی را در داخلی بینی انجام می دهند. سپس برش دیگری در ناحیه کلوملا زده می شود و پوست روی آن به طور کامل از روی بینی برداشته می شود. جراح در این روش اشراف کامل روی بینی دارد و می تواند به راحتی کارهای مورد نظر خود را اجرایی کند.

عمل زیبایی بینی و کرونا

عمل زیبایی بینی و کرونا

از زمانی که ویروس کرونا همه گیر شد، بیشتر متقاضیان در حالت بلاتکلیفی به سر می برند و نمی توانند تصمیم قاطعی بگیرند. اما پزشکان توصیه می کنند که در حال حاضر نیز این جراحی ها با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در حال انجام می باشند و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. ناگفته نماند که سازمان بهداشت نیز ابلاغیه ای را نیز در این مورد صادر کرده است.

سوالات متداول

آیا با انجام عمل زیبایی بینی، تغییری در حس بویایی رخ میدهد؟

بصورت کلی؛ عمل های زیبایی بینی تغییری در حس بویایی ایجاد نمیکند.

آیا بعد از انجام عمل زیبایی بینی فانتزی ممکن است برای تنفس مشکلی پیش بیاید؟

در صورتی که بینی بیمار برای جراحی به فرم فانتزی مناسب نباشد، امکان اختلال در تنفس وجود دارد. برای همین هر کسی نمی تواند این عمل را انجام دهد.

آیا میتوان با وجود شکستگی بینی حتی در دوران کودکی، عمل زیبایی بینی انجام داد؟

بینی هایی که در گذشته دچار شکسگی شده اند به شرط قبولی در معاینه دقیق توسط پزشک و انجام سی تی اسکن قابل انجام عمل های زیبایی هستند.

در صورت عدم رضایت از نتیجه ی عمل زیبایی بینی، چه مدت بعد از عمل میتوان عمل ترمیم را روی بینی انجام داد؟

حداقل یک سال زمان برای به نتیجه رسیدن کامل عمل اعم از از بین رفتن آثار عمل زیبایی و ورم های بینی نیاز است. توصیه ی پزشکان برای ترمیم بینی، حداقل یک سال بعد از انجام عمل است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *