برداشتن پوست شکم

هزینه کشیدن و برداشتن پوست شکم چقدر است؟ بررسی عوارض و درمان افتادگی

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی برداشتن پوست شکم که برخی از افراد انجام می دهند صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 برداشتن پوست اضافه شکم


برداشتن پوست اضافه شکم

امروزه گاهی اوقات مشاهده می شود که برخی از افراد پوست شکم فرد شل و افتاده شده است که شکل مناسبی ندارد. این اتفاق دلایل زیادی دارد، مانند: چاق و لاغر شدن بیش از اندازه ی فرد،ا ه سن گذاشتن و در خانم ها زایمان است. این ها باعث می شود که پوست آن قسمت از بدن افتاده تر و شل شود، که این موضوع باعث ناراحتی و نارضایتی افراد می شود. البته امروزه این موضوع دیگر مشکل به حساب نمی آید چرا که افراد می توانند به برداشتن پوست شکم خود اقدام کنند.


برداشتن پوست اضافی شکم

امروزه یکی از دغدغه های مردم مخصوصا خانم ها، داشتن پوست اضافه شکم است و در تلاش هستند که راه هایی را برای رفع این مشکل پیدا کنند.یکی از آسان ترین و سریع ترین روش، جراحی است که از طریق آن شخص می تواند آن قسمت اضافیوست بدن خود را بر دارد، البته این روش دو نوع است، یک مدل آن برای افرادی که باردار هستند و یک مدل آن برای افرادی که باردار نیستند. کسانی که می خواهند این جراحی را انجام دهند باید چند نکته را قبل از آن بدانند:

شما باید از نظر بدنی سالم باشید و هم چنین رژیم غذایی استانداردی که پزشک تجویز می کند را نیز رعایت کند، در یک سال گذشته وزن خود را ثابت نگه داشته باشید، بعد از انجام عمل دچار تغییر و یا افزایش ناگهانی خود وزن نشوید، قصد بارداری نداشته باشد و یا این جراحی را بعد از دوران بارداری خود انجام دهید، هم چنین انتظارات واقع ‌گرایانه از جراحی زیبایی شکم و پهلو خود داشته باشید.


عمل برداشتن پوست شکم

یکی از جراحی های زیبایی برداشتن پوست اضافه شکم است که در این جراحی، پزشک پوست اضافی و هم چنین چربی اضافی آن قسمت را بر میدارد. یکی از انواع این عمل ها ابدومینوپلاستی می باشد، از طریق این عمل، قسمت شل و افتاده ی فرد برداشته می شود و در مقابل سفت، کشیده و محکم می شود.

البته به یاد داشته باشید که جراحی شکم به هر نوع جراحی گفته می شود که آن مربوط به شکم باشد و آن قسمت برش داده شود، یعنی حتی عمل ‌های جراحی معده، روده، کبد و دیگر اندام ‌های داخلی که در شکم واقع شده اند را نیز جزو گروه جراحی ‌های باز شکم قرار می‌ گیرند.

 برداشتن پوست شل شکم


برداشتن پوست شل شکم

عمل زیبایی شکم به این صورت است که در آن پوست آن قسمت شکافته می ‌شود، در این جراحی زیبایی بسته به میزان چربی اضافی آن قسمت از بدن فرد، هم چننی آسیب ‌های وارد شده به عضلات آن قسمت و فرمش و مدل افتادگی پوست آن، به روش ‌های متفاوتی پزشک می تواند انجام دهد.

افرادی که با مشکل شل شدن و افتادگی شکم مواجه شده اند و آن قسمت زیبایی خود را از دست داده است و شکل نامناسبی به خود گرفته است. هم چنین چین و چروک یا ترک ‌هایی در آن قسمت مشاهده می شود، می توانند با کمک جراحی زیبایی شکم به اندام متناسب تری برسند.

دانستن نکاتی قبل از عمل

افرادی که می خواهند این جراحی را انجام بدهند قبل از آن باید بسیار درباره ی نوع روشی که می خواهند عمل کنند و هم چنین متخصصی که می خواهد این کار را انجام دهد، تحقیق کنند. متخصص خوب برای انجام عمل بسیار مهم و حائز اهمیت است، چرا که پزشک خوب و حاذق می تواند یک نتیجه خوب را برای بیمار به ارمغان بیاورد.

نکاتی که بیمار قبل از این عمل باید بداند و رعایت کند، عبارت اند از: چند هفته قبل از جراحی، مصرف الکل و دخانیات قطع شود، چند روز پیش از عمل، از مصرف دارو های ضد انعقاد خون مانند آسپرین پرهیز کنید، شب قبل از عمل استحمام کنید، با صابون ‌های ضد باکتری و قارچ، پوست افتاده شکم و مناطق اطراف آن را بشورید و در نهایت صبح روز جراحی باید ناشتا باشید تا معده خالی بماند.

 عمل برداشتن پوست اضافه شکم  


عمل برداشتن پوست اضافه شکم

جراحی برداشتن پوست اضافه شکم توسط یکی از روش ها مانند ابدومینوپلاستی انجام می شود که در این روش جراحی برداشتن پوست اضافه شکم، پزشک ابتدا چندین برش در قسمت زیرین شکم ایجاد می کند تا پوست از ماهیچه ‌های پایینی جدا شود. البته بهتر است که بدانید این آزاد شدن پوست از زیر دنده ‌ها تا ناحیه شرمگاه و حتی از دو طرف تا پهلو ها، ادامه خواهد داشت و بعد از آن پوست اضافی برداشته می شود و دیگر از افتادگی پوست در آن ناحیه از بدن خبری نیست.

البته به یاد داشته باشید که عمل برداشتن پوست اضافی شکم باید توسط متخصص زیبایی در این زمینه انجام شود.


عمل برداشتن پوست شکم

عمل برداشتن پوست اضافی شکم در حال کلی سه شیوه دارد که شامل: ابدومینوپلاستی کامل یا تامی تاک، ابدومینوپلاستی محیطی یا ابدومینوپلاستی همراه با لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی کوچک یا مینی ابدومینوپلاستی می باشد، که این روش ها به عنوان عمل برداشتن پوست اضافی شکم مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت ابدومینوپلاستی و روش پانیکولکتومی

تفاوت اصلی بین روش ابدومینوپلاستی و روش پانیکولکتومی فقط در هدف از هر جراحی برای این دو روش است. به این صورت می‌توان گفت که ابدومینوپلاستی برای کوچک کردن شکم و هم چنین ترمیم ماهیچه ‌های شکم مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین نتیجه این جراحی، خوش فرمی و زیباتر شدن آن ناحیه از بدن بیمار است.

در مقابل روش پانیکولکتومی به این صورت است که برای برداشتن پانوس یا پوست اضافی و آویزان شکم از زیر ناف، مورد استفاده قرار می گیرد. این پوست و چربی که همانند پیشبند جلوی بدن قرار دارد، باعث می شود که فعالیت ‌های روزانه فرد مختل شود و هم چنین بیماری‌ های مختلفی را برای فرد در پی خواهد داشت.

عمل برداشتن پوست اضافه شکم

عمل برداشتن پوست اضافه شکم

یکی از روش‌ های جراحی باز شکم ابدومینوپلاستی است که این روش مناسب افرادی است که می خواهند با استفاده از جراحی پوست افتاده بدن خود را بردارند. در این روش جراح با کمک عمل جراحی، مدل شکم بیمار را کوچک تر و خوش فرم تر می کند. این روش مناسب کسانی است که با مشکل شل شدن و افتادگی شکم مواجه هستند، هم چنین شکمشان ظاهر و شکل زیبایی ندارد و حتی چین و چروک یا ترک ‌هایی در پوست شکمشان مشاهده می شود، می توانند از این عمل استفاده کنند.


برداشتن پوست اضافی شکم

دو هدف عمده و کلی در جراحی زیبایی شکم یا همان کلی تامی تاک وجود دارد: یکی کوچک شدن شکم است که برای این کار پزشک چندین برش در قسمت زیرین شکم ایجاد می کند تا پوست از ماهیچه ‌های پایینی جدا شود. البته بهتر است که بدانید این آزاد شدن پوست از زیر دنده ‌ها تا ناحیه شرمگاه و حتی از دو طرف تا پهلو ها، ادامه خواهد داشت، بعد از آن پوست و چربی اضافی آن ناحیه از بدن بیمار برداشته می ‌شود. به این ترتیب، افتادگی و شلی آن قسمت از بدن و هم چنین بافت زیرین آن برطرف خواهد شد.

ترمیم و بهبمود ماهیچه های شکم

ترمیم و بهبمود ماهیچه های شکم که به این صورت است که اگر مشاهده شود که آن قسمت بیش از اندازه استاندارد کش آمده است، شل شدگی و یا پارگی ماهیچه آن قسمت که در اثر بزرگ شدن شکم است ، ترمیم انجام می ‌شود. برای این کار ابتدا عضلات آن قسمت مورد نظر را در خط وسط به سمت هم کشیده خواهد شد، بعد از آن ماهیچه‌ های دو طرف، در خط میانی شکم به هم دوخته و پلیسه می ‌شوند که به این کار پلیکاسیون نیز گفته می شود.

سوالات متداول درباره ی برداشتن پوست شکم

سوالات متداول درباره ی برداشتن پوست شکم

در جراحی کوچک شدن شکم چگونه انجام می شود؟

پزشک چندین برش در قسمت زیرین شکم ایجاد می کند تا پوست از ماهیچه ‌های پایینی جدا شود و هم چنین آزاد شدن پوست از زیر دنده ‌ها تا ناحیه شرمگاه و حتی از دو طرف تا پهلو ها، ادامه خواهد داشت، بعد از آن پوست و چربی اضافی آن ناحیه از بدن بیمار برداشته می ‌شود. به این ترتیب، افتادگی و شلی آن قسمت از بدن و هم چنین بافت زیرین آن برطرف خواهد شد.

روش پانیکولکتومی چگونه انجام می شود؟

روش پانیکولکتومی به این صورت است که برای برداشتن پانوس یا پوست اضافی و آویزان شکم از زیر ناف، مورد استفاده قرار می گیرد. این پوست و چربی که همانند پیشبند جلوی بدن قرار دارد، باعث می شود که فعالیت ‌های روزانه فرد مختل شود و هم چنین بیماری‌ های مختلفی را برای فرد در پی خواهد داشت.

چه نکاتی را باید قبل از این جراحی بدانیم؟

شما باید از نظر بدنی سالم باشید و هم چنین رژیم غذایی استانداردی که پزشک تجویز می کند را نیز رعایت کند، در یک سال گذشته وزن خود را ثابت نگه داشته باشید، بعد از انجام عمل دچار تغییر و یا افزایش ناگهانی خود وزن نشوید، قصد بارداری نداشته باشد و یا این جراحی را بعد از دوران بارداری خود انجام دهید، هم چنین انتظارات واقع ‌گرایانه از این جراحی و زیبایی بدن خود داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *