رسپینگ بینی در مطب

رسپینگ بینی چقدر هزینه دارد و چگونه است؟ برسی انواع سوهان کشیدن بینی

امروز در این مقاله می خواهیم شما دوستان عزیز را با روش رسپینگ بینی آشنا کنیم تا بدانید که این روش چیست و چه خطرات و عوارضی یا چه فوایدی دارد. پس توصیه می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید و اطلاعات سود مندی به دست آورید. به این روش اصطلاحا سوهان کشیدن بینی می گویند که استاندارد می باشد و عیب های ظاهری و درونی بینی را برطرف خواهد ساخت.

رسپینگ بینی در مطب

رسپینگ بینی در مطب

این جراحی زیبایی جزء پیچیده ترین و دقیق ترین عمل زیبایی می باشد که امروزه در بازار گرم و پر رونق شده است. در کشور ما و دیگر کشور های خاورمیانه برداشتن قوز بینی بسیار زیاد بوده و مردم بیش تر از این روش ها استفاده می کنند. پس تا این جا متوجه این شدیم که یکی از جراحی های استاندارد رسپینگ بینی می باشد. هر شخصی که تمایل به عمل جراحی زیبایی دارد می تواند ابتدا در این باره تحقیق کرده و سپس به مطب متخصص های زیبایی برود تا ببیند آیا به انجام این کار نیازی هست یا خیر؟ جراح برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود از متد ها و تکنیک های متعددی استفاده خواهد کرد. هر فردی قبل انجام هر نوع عمل زیبایی بهتر می باشد که بداند آیا نیازی به آن عمل دارد و عوارض و مشکلات آن را بررسی کند.

موفقیت جراحی بینی علاوه بر تخصص و مهارت جراح به داشتن تجربه بالا و همچنین آشنایی با اصول زیبایی شناسی صورت و سعی دارد با توجه به ویژگی های ظاهری که در چهره خود دارد به تغییراتی متفاوتی در بینی خود نیاز دارد و نباید تمام جراحی های بینی به یک روال مشابه انجام شود وجود حتی یک دهم میلیمتر استخوان کمتر یا اضافه کرد در بینی موجب می شود که نتایج جراحی به شکل مطلوب نباشد بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب جراح مناسبی بینی دقت کرده و جراحی مراجعه کنید که می تواند نتایج بسیار ظریف و هنرمندانه های را ایجاد کند.

این عمل جراحی زیبایی را در بسیاری از شهرستان ها و کلان شهر ها با استفاده از متخصص های خوب انجام می دهند و می توانید از بابت رفت و آمد به تهران یا دیگر شهر ها نگرانی نداشته باشید و این که رسپینگ بینی در اصفهان هم صورت می گیرد. اشخاصی که در آن جا زندگی می کنند دیگر نیازی به رفتن به پایتخت ندارند و با خیال آسوده به عمل جراحی خود رسیدگی می کنند. پس درباره جراحان شهر خود ابتدا تحقیق کرده و بعد تصمیم بگیرید.

رسپینگ بینی در مشهد نیز صورت می گیرد. نا گفته نماند که در این شهر زیارتی نیز جراح های بسیار ماهر و زبر دستی وجود دارد که با کمی تحقیق می توانید آدرس مطب آن ها را پیدا و مراجعه کنید. در ابتدا بهتر می باشد تا دکتر شما را دیده و تشخیص دهد که آیا به انجام رسپینگ بینی نیاز دارید یا خیر؟ پس عجله نکنید تا به یک نتیجه مناسب با خود و جراح تان برسید. شهر مشهد امکانات بسیار خوبی در حوزه پزشکی دارد و این موجب شده تا پزشکان خوبی هم داشته باشد. اگر شما اطلاعات زیادی در مورد پزشکانی که این عمل را انجام می دهند ندارید، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید تا به بهترین شکل راهنمایی های لازم را دریافت کنید و بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

 این عمل جراحی زیبایی که به دقت انجام می گیرد کار هر جراحی نیست و رسپینگ بینی در تهران در کلینک های زیبایی و مطب پزشکان انجام می گیرد. از جدید ترین روش های سوهان کشیدن بینی انجام همین عمل رسپینگ بینی می باشد که باعث کوتاه تر شدن و پایین آمدن پشت بینی شما می گردد و با استفاده از بیهوشی های موضعی و یا عمومی صورت می گیرد. انتخاب نوع بیهوشی بستگی به پزشک و خود شما دارد زیرا در مواردی بی هوشی فرد اصلا توصیه نمی شود زیرا به هوش آمدن مجدد فرد ممکن است کار سختی باشد و روند عمل را با مشکلات جدی مواجه کند.

رسپینگ بینی چیست؟

رسپینگ بینی چیست؟

در این جراحی در حین عمل دردی احساس نمی شود اما بعد از آن با از بین رفتن اثر بیهوشی کمی درد را حس خواهید کرد که البته با خوردن مسکن می توان آن را برطرف نمود. اگر فکر می کنید که این کار باعث نمی شود تورم و یا کبودی داشته باشید اشتباه می کنید چون این علامت ها طبیعی بوده و به با گذشت زمان کاملا بهبود می یابند. در این روش از ابزاری مانند ابزار سوهان کشیدن ناخن می باشد که کاری مشابه دارند. سوهانی که استفاده می گردد از جنس فلز یا تنگستن بوده که قدرت بیش تری دارد و در حین جراحی این سوهان را بالا و پایین می برند تا تیغه ها و قوز های روی بینی به طور کامل صاف و یک دست شوند. اگر بینی شخص دارای قوز زیادی باشد نمی توان همه آن را با این روش برطرف ساخت و باید بینی دچار شکستگی و جا به جایی شود.

همانطور که می‌دانید جراحی به دو روش باز و بسته انجام می شود در روش سوهان کشیدن بینی عمل بینی به صورت بسته انجام می‌شود جراحی بسیار اهمیت دارد چرا که باید از ایجاد التهاب در بافت ها جلوگیری کرد و تا جای ممکن جراحی  بینی رابه صورت غیر تهاجمی انجام داد سوهان کشیدن بینی تحت بیهوشی عمومی در کلینیک مرکز جراحی انجام می‌شود سوهان کشیدن بینی برای مدت زمان بسیار طولانی است که در جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد اما اخیراً برای آسان تر کردن این روش ابزارهای جدیدی افتتاح شده اند که نتایج این کار را بهبود دادند امروزه سوهان های پیشرفته که با تکنولوژی روز ساخته شده‌اند پیشرفت بزرگی در زمینه جراحی بینی ایجاد کرده اند.

رسپینگ بینی همان برداشتن قوز خفیف یا به عبارتی هم می توان گفت قوز باقی مانده از عمل جراحی بینی است که نتیجه ای که به ما می دهد بهبودی وضعیت ظاهری صورت است. اگر قوز بینی شما باعث شده که احساس نارضایتی از خود داشته باشید اصلا جای نگرانی نیست چرا که تا کنون روش های استاندارد مناسبی کشف شده که سرانجام باعث خرسندی شما از آن خواهد شد. بله! اگر مشکل شما با بینی خود فقط قوز و یا برآمدگی کوچکی بر روی ان است به راحتی می توانید با بهره گیری از این عمل مشکل خود را برطرف کنید و اعتماد به نفس خود را مجددا باز یابید.

رسپینگ بینی نی نی سایت

رسپینگ بینی نی نی سایت

شاید شما نیز با سرچ کردن در مورد موضوع رسپینگ بینی با سایتی به نام نی نی سایت مواجه شده باشید و اگر این سایت را باز کرده باشید خواهید دید افرادی که این عمل را انجام داده اند تجربیات خود را در اختیار دیگر کاربران قرار می دهند و به بحث و تبادل نظر با یک دیگر می پردازند. شما نیز می توانید با عضویت در این سایت وفعالیت های مختلف امتیاز کسب کنید و از کاربر تازه وارد به کاربر متوسط و یا حرفه ای برسید.

رسپینگ بینی بعد از عمل

رسپینگ بینی بعد از عمل

افرادی که بینی خود را عمل زیبایی می کنند و از نتیجه آن راضی نمی باشند به انجام رسپینگ بینی روی می آورند که به اصلاح شکل و فرم بینی می پردازد. جراح اگر صلاح بداند برای اصلاح فرم بینی یا قوز را برطرف می کند و یا قوس مناسبی به آن می دهد. این روش بدون شکستگی انجام خواهد گرفت و بعد از استئوتومی بینی پزشک از روش سوهان کشیدن استفاده خواهد کرد. شاید شما نیز افراد زیادی را دیده باشید که از فرم بینی خود نا راضی بوده اند و دست به عمل بینی زده اند اما پس از مدتی که ورم ان از بین رفت و دوران نقاهت را سپری کردند، متوجه شدند که آن فرم شکل دلخواه آنان نبوده و دوباره در پی آن هستند که شکل بینی خود را اصلاح کنند. در این گونه موارد وقتی فرد به پزشک متخصص خود رجوع می کنند با اصطلاحی به نام رسپینگ بینی مواجه خواهد شد که هدف این کار اصلاح نواقص بعد از عمل بینی می باشد.

رسپینگ بینی با بی حسی

در اتاق عمل برای تراشیدن قوز بینی همان طور که در بالا توضیح داده شد از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می شود برای این که بیمار دردی را حس نکند اما ممکن است بعد از جراحی کمی در ناحیه بینی درد داشته باشد که کاملا طبیعی است چون اثر بی هوشی از بین رفته است. دردی که به وجود می آید کاملا طبیعی است و به مرور زمان بهتر خواهد شد. نوع بی حسی بستگی به تشخیص پزشک شما دارد. در بی حسی موضعی فقط بینی و ناحیه اطراف آن بی حس می شود و فرد همه اتفاقات و حتی لرزش و فشار روی بین خود را حس می کند و همه چیز را می بیند. ولی در بی حسی کامل فرد چیزی از اتاق عمل را به یاد نمی آورد. این روش برای سلامت شخص خطر ناک می باشد و بهتر است به دلیل کوتاه بودن زمان انجام جراحی از بی حسی موضعی استفاده شود.

هزینه رسپینگ بینی

هزینه رسپینگ بینی

هزینه های انجام عمل بینی بستگی به مشکل شما و پزشکی که شما به او مراجعه کرده اید دارد. بهتر است این را بدانید که قبل از عمل هم شما هزینه های سی تی اسکن و آزمایش خون و دیگر آزمایش های مرتبط را دارید که جدا از هزینه خود عمل می باشد. برای اطلاع پیدا کردن از هزینه ها می توانید به جراح مراجعه کرده و نرخ واقعی را متناسب با بینی خود و مشکلات آن بپرسید. توجه کنید که نرخ برای هر نوع مشکل بینی فرق دارد.

قیمت رسپینگ بینی بستگی به نوع جراح منتخب شما هم دارد. سوهان بینی که مهم ترین ابزار کار می باشد انواع متفاوت و مختلفی دارد که متناسب به نوع قوز یعنی اگر اندازه آن بزرگ یا متوسط و یا نرمال باشد فرق دارد. روشی که بسیار متداول تر و رایج تر از روش بسته می باشد روش باز است که در آن حفره های کوچکی روی بینی را سوراخ خواهند کرد واز داخل به اصلاح قوز بینی می پردازند.

در جریان عمل متخصص بیهوشی باید ابتدا کار بیهوشی و یا بی حسی بیماران را شروع کند تا پزشک بتواند عمل جراحی را انجام بدهد و بیمار درد و ناراحتی احساس نکند هزینه پزشک متخصص بیهوشی نیز باید از طرف بیمار حساب شود استفاده از تجهیزات اتاق عمل نیز دارای هزینه است و در کنار این مسائل فرد قبل از عمل باید در جلسات مشاوره با پزشک شرکت کنند از آنجایی که حق بیمه به جراحی‌های زیبایی تعلق نمی گیرد تمامی هزینه عمل باید از طرف خود بیمار حساب شود.

در این بحث می خواهیم به انواع رسپینگ بینی بپردازیم. دو نوع دارد که یک روش باز و یک روش بسته خواهد بود. که از روش اول بیش تر استفاده خواهد شد. روش بسته زمانی که جراحی بینی ثانویه باشد و به منظور ترمیم صورت می گیرد. هر دو این ها بسیار مطمئن و تضمینی هست اما لازم به ذکر است که از روش بسته باید شش ماه بعد از عمل استفاده گردد.

توجه داشته باشید شما از پشتیبان سایت زیبا جراح می توانید در خواست تخفیف ویژه برای تزریق ژل بینی در مشهد دهید و با هزینه کمتر عمل مورد نظر خود را انجام دهید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

انواع مدل رسپینگ

انواع مدل رسپینگ

مدل های رسپینگ بینی با توجه به نوع بینی فرد تفاوت دارد و برای هر کس از مدل متناسب با بینی آن استفاده خواهد شد که جراح شما آن را تشخیص داده و به شما پیشنهاد می دهد. امروزه با توجه به پیشرفت سوهان ها نگرانی و استرسی وجود ندارد و مشکل بینی فرد به راحتی حل خواهد شد و لذت خواهد برد. لازم است بدانید که استئوتومی با رسپینگ متفاوت است و این ها را اشتباه نگیرید. استئوتومی قبل از رسپینگ صورت گرفته و نوع دیگر جراحی است.

برای بینی هایی که قوز بسیار شدیدی دارند و نمی‌توان با سوهان کشیدن آن را رفع کرد جراح مجبور است از روش استئوتومی یا شکستن استخوان بینی استفاده می کند همچنین برای اصلاح بینی های پیچ خورده یا باریک کردن بینی های پهن از این روش استفاده می‌شود در این روش ابزاری بسیار تیزبرای برش دادن استخوان به کار می رود ممکن است پس از برش دادن از سوهان کشیدن بینی برای اصلاحات و فرم دهی نهایی استفاده گردد حتی در برخی مواقع ممکن است با صلاح دید جراح از گرافت برای بهبود فرمتی استفاده کرد اما برای بینی هایی که قوز جزئی دارند تنها سوهان کشیدن برای تراشیدن اندک برآمدگی کافی است و نیازی به برش یا شکستن نیست.

برای آگاهی یافتن از مقدارهزینه ها و مشورت برای انجام این عمل باید به متخصص رسپینگ بینی مراجعه کنید. بعد از انجام سوهان کاری های لازم در نهایت از یک نوع سوهان نرم برای صاف کردن بینی استفاده می گردد. دوران نقاهت هم در جای خود اهمیت بالایی دارد و می توانید با یک متخصص تغذیه هم در این باره صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند. خوردن غذا های مناسب تاثیر به سزایی در بهبودی شما خواهد داشت.

بهتر می باشد در این قسمت به مشکلات رسپینگ بینی بپردازیم تا هر فردی که تمایل دارد این کار را انجام دهد از آن ها با خبر و آگاه باشد. از مشکلات آن می توان به درد بعد از عمل اشاره داشت و همین طور مقدار هزینه های آن که باید قبل از آن به این موضوع رسیدگی و فکر کرد تا خیال تان از این بابت آسوده باشد. این جراحی زیبایی بینی عوارض خاصی ندارد و بیش تر باید به دوران نقاهت آن پرداخت.

رسپینیگ یا سوهان کشیدن بینی در چه مواردی کاربرد دارد؟

رسپینیگ یا سوهان کشیدن بینی در چه مواردی کاربرد دارد؟

در مواردی که قوز بینی بسیار بزرگ است از روش برش استخوان برای برداشتن قوز بینی استفاده می‌شود اما برای فرم دهی به استخوان بینی و ایجاد ظرافت نهایی در نتایج جراحی پس از مرحله اول از روش رسپینگ استفاده می‌شود.

در مواردی که قوز بسیار خفیف است و نیاز به اصلاح کمی دارد از همان ابتدا برای برداشتن قوز بینی از سوهان بینی استفاده می شود.

در جراحی بینی ترمیمی که حداقل ۶ ماه پس از جراحی اولیه انجام می‌شود برای اصلاح نتایج جراحی اولیه بینی و تغییرات ظریف شکل بینی از سوهان بینی استفاده می شود.

مشکلات رسپینگ بینی

در واقع این که تصور کنیم تمام جراحی منجر به نتایج مطلوب شوند غیر واقعی است در حقیقت رسپینگ بینی نوعی جراحی زیبایی است که بعد از آن شاهد تورم و کبودی ناشی از تحریک بافت خواهید بود برای از بین رفتن تورم بافت حدود نه ماه تا یک سال زمان لازم است گاهی ممکن است علی رغم تلاش های جراح  بینی عوارض عمل بینی استخوانی چه از لحاظ عملکردی و چه زیبایی پیش آید با وجودی که یک جراح باتجربه از سوهان برای تراشیدن میزان زیادی از بافت بینی استفاده نمی‌کند ولی بیمار نیز باید تمام تلاش خود را برای بدست آوردن نتیجه دلخواه انجام دهد اگر پس از پیدا کردن جراح بینی ماهر سعی کنید مراقبت های پس از جراحی بینی را تمرین کنید و انتظارات واقع بینانه از جراحی داشته باشید احتمال گرفتن نتیجه موفقیت آمیز و حداکثر خواهد رسید در صورتی که نارضایتی از نتیجه عمل بینی یا عدم موفقیت جراحی سوهان کشیدن بینی جراحی ترمیمی بینی می تواند گزینه مناسبی باشد.

انواع سوهان بینی

انواع سوهان بینی

در واقع سوهان بینی ازجنس فولاد ضد زنگ یا تنگستن بوده و حاوی دندان های بسیار ظریف می باشد به طور کلی سوهان ها سه مدل هستند که عبارتند از:

 • سوهان سوزنی این نوع سوهان ها برای صاف کردن لبه های بزرگ استفاده می شود.
 • سوهان عاج درشت درست در رفع قوز های متوسط کاربرد دارد.
 • سوهان نرم از این مدل برای سوهان کشیدن بینی در مرحله نهایی استفاده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از جراحی بینی به منظور کاهش تورم و کبودی خود از کمپرس یخ استفاده نمایید البته توجه داشته باشید که کمپرس به بینی و قالب آن فشار وارد نکند.
 • تا دو هفته به کمک دو بالش سر خود را بالاتر از پاها قرار دهید و تا یک ماه به صورت طاق باز خوابید و خوابیدن به پهلو ها خودداری کنید.
 • رژیم غذایی مناسبی داشته و حداقل درپنج روز اول از غذاهای نرم و میکس شده میل کنید پس از روز پنجم به بعد استفاده از غذای سفره مانعی ندارد البته مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید و افزایش تورم و کبودی جلوگیری به عمل آید.
 • تا مدتی از رفتن به استخر و شنا کردن پرهیز نمایید.
 • پس از جراحی بینی به دلیل لوله بیهوشی که در حین عمل در مجاری تنفسی قرار می گیرد ممکن است دچار گلودرد شوید که با مصرف مایعات گر التیام می یابد.
 • با دهان باز عطسه کنید.
 • از رفتن به محل های شلوغ ممانعت نباید فین شدید فریاد زدن و خندیدن زیاد به بینی فشار وارد می‌کند و احتمال خونریزی بینی و پاره شدن بخیه ها را افزایش می دهد.
 • پس از انجام اقدامات سنگین خودداری نمایید خصوصاً کارهایی که موجب افزایش ضربان قلب می شود.

سوالات متداول

آیا انجام عمل رسپینگ بینی دارای هزینه های بالایی می باشد؟

هزینه های انجام عمل بینی بستگی به مشکل شما و پزشکی که شما به او مراجعه کرده اید دارد. بهتر است این را بدانید که قبل از عمل هم شما هزینه های سی تی اسکن و آزمایش خون و دیگر آزمایش های مرتبط را دارید که جدا از هزینه خود عمل می باشد. برای اطلاع پیدا کردن از هزینه ها می توانید به جراح مراجعه کرده و نرخ واقعی را متناسب با بینی خود و مشکلات آن بپرسید. توجه کنید که نرخ برای هر نوع مشکل بینی فرق دارد که البته قیمت رسپینگ بینی بستگی به نوع جراح منتخب شما هم دارد. سوهان بینی که مهم ترین ابزار کار می باشد انواع متفاوت و مختلفی دارد که متناسب به نوع قوز یعنی اگر اندازه آن بزرگ یا متوسط و یا نرمال باشد فرق دارد. روشی که بسیار متداول تر و رایج تر از روش بسته می باشد روش باز است که در آن حفره های کوچکی روی بینی را سوراخ خواهند کرد و از داخل به اصلاح قوز بینی می پردازند.

در رسپینگ بینی چه کاری صورت می گیرد و استفاده آن چیست؟

در این جراحی به اصلاح قوز بینی پرداخته خواهد شد که با استفاده از سوهان مخصوص از جنس فلز است و مدت زمان انجام آن کوتاه می باشد و جزء روش های مطمئن و استانداری است که با استفاده از بیهوشی یا موضعی و یا کامل صورت می گیرد.

رسپینگ بینی به چند روش صورت می گیرد؟

در این جا می خواهیم به انواع رسپینگ بینی بپردازیم که دو نوع دارد که یک روش باز و یک روش بسته خواهد بود که از روش اول بیش تر استفاده خواهد شد. روش بسته زمانی که جراحی بینی ثانویه باشد و به منظور ترمیم صورت می گیرد. هر دو این ها بسیار مطمئن و تضمینی هست اما لازم به ذکر است که از روش بسته باید شش ماه بعد از عمل استفاده گردد.

چه کسانی کاندید های مناسبی برای رسپینگ بینی هستند و در چه مواردی استفاده می شود؟

افرادی که بینی خود را عمل زیبایی می کنند و از نتیجه آن راضی نمی باشند به انجام رسپینگ بینی روی می آورند که به اصلاح شکل و فرم بینی می پردازد. جراح اگر صلاح بداند برای اصلاح فرم بینی یا قوز را برطرف می کند و یا قوس مناسبی به آن می دهد. این روش بدون شکستگی انجام خواهد گرفت و بعد از استئوتومی بینی پزشک از روش سوهان کشیدن استفاده خواهد کرد. شاید شما نیز افراد زیادی را دیده باشید که از فرم بینی خود ناراضی بوده اند و دست به عمل بینی زده اند اما پس از مدتی که ورم ان از بین رفت و دوران نقاهت را سپری کردند، متوجه شدند که آن فرم شکل دلخواه آنان نبوده و دوباره در پی آن هستند که شکل بینی خود را اصلاح کنند. در این گونه موارد وقتی فرد به پزشک متخصص خود رجوع می کنند با اصطلاحی به نام رسپینگ بینی مواجه خواهد شد که هدف این کار اصلاح نواقص بعد از عمل بینی می باشد.

روند عمل فوق به چه صورت می باشد؟

در این روش از ابزاری مانند ابزار سوهان کشیدن ناخن می باشد که کاری مشابه دارند. سوهانی که استفاده می گردد از جنس فلز یا تنگستن بوده که قدرت بیش تری دارد و در حین جراحی این سوهان را بالا و پایین می برند تا تیغه ها و قوز های روی بینی به طور کامل صاف و یک دست شوند. اگر بینی شخص دارای قوز زیادی باشد نمی توان همه آن را با این روش برطرف ساخت و باید بینی دچار شکستگی و جا به جایی شود

رسپینگ بینی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *