استئوتمی چیست

استئوتومی بینی چیست و چه مراحی دارد؟

در این مقاله می خواهیم راجع به استئوتومی بینی اطلاعاتی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم امیدواریم اطلاعات سودمندی به دست آورید. لازم به ذکر است کسانی که می خواهد بینی خود را عمل کنند خواندن این مقاله به آن ها کمک می کند تا با آگاهی کافی و شناخت مناسب این کار را انجام دهند و بعد از آن دچار پشیمانی و سرزنش خود و اطرافیان قرار نگیرند.

استئوتمی چیست؟

استئوتومی بینی یک نوع عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که منجر به برداشت قوز و انحراف بینی و باریک شدن آن می شود. به این منظور دیواره کناری استخوان آن و زائده ماگزیلاری را با وسیله ای متحرک می کنند و می شکنند تا به شکل نرمال خود برسد. قبل از انجام همه ی این کار ها متخصص ابتدا محل را با تزریق لیدو کایین آدرنالین بی حس می کند تا هم خون ریزی و هم درد کم تری احساس شود.

روش انجام استئوتومی بینی هم از سمت بیرون و هم داخل است که از هر دو روش استفاده می کنند و پس از انجام آن عمل محل را با انگشت فشار می دهند تا خون ریزی قطع شود و التهاب نیز کمتر شود در واقع می توان اظهار کرد که همان روش صحیح و درست شکستن بینی به دست متخصص و جراح می باشد و عوارضی ندارد که مراجعه کنندگان از آن بترسند. لازم به ذکر است که پس از آن هیچ نشانه ای روی پوست باقی نمی گذارد.

استئوتومی بینی چیست؟

یک عمل جراحی زیبایی که کاملا روش ایمن و مناسبی است و پس از انجام این کار فقط باید تا حداقل چهار روز در روی محل یخ بگذارید تا تورم کم تری داشته باشید. اگر جراح شما لازم بداند روش خارجی را برای اصلاح پشت بینی شما به کار گیرد برش کوچک و ظریفی روی پوست شما به اندازه ی یک قطر دو الی سه میل متر انجام می گیرد. برداشت قوز باعث پهن شدن دماغ شما می شود که با استفاده از استئوتومی بینی شکل نرمال خود را می گیرد.

استئوتومی بینی

اگر پشت بینی شما دارای نا همواری باشد زیر دید مستقیم اصلاح می شود. برش کوچکی که روی پوست شما می خورد در واقع در محل کانتوس داخلی چشم  داده می شود که اصلا نیازی به نگرانی ندارد و بعد از انجام این کار فقط باید یخ روی آن بگذارید. اگر به دست یک طبیب ماهر آن را انجام دهید به هیچ وجه خطری شما را تهدید نخواهد کرد پس توصیه می گردد ابتدا درباره ی پزشک خود کاملا تحقیق کنید تا استرس و اضطرابی دچار شما نگردد.

بسیاری از فوق تخصصان خوب و با تجربه در هر رشته ای در پایتخت قرار دارند که شما همچنین می توانید برای استئوتومی بینی در تهران نیز مراجعه کنید. اگر چه ممکن است هزینه های زیاد تری داشته باشد اما برای کسانی که می خواهند مطمئن تر باشند مراجعه به این مطب ها بهتر است ولی این به منظوری نیست که در شهر های دیگر این کار برای شما خطری داشته باشد بلکه چه بسا در ان جا شما رضایت بیشری از ظاهر دماغ خود داشته باشید.

استئوتومی بینی با بی حسی

در این کار برای این که بیمار دچار و متوجه درد و خون ریزی خیلی کمتری باشدهمچنین فرد استرس نداشته باشد از بی حسی موضعی استفاده می کنند که از میدازولام چهل و دو و سه دهم درصد تزریق می کنند که شخص به میزان دو ساعت بی هوش می شود و چیزی را احساس نخواهد کرد. پرویوفول هم به کار می گیرند اما درجه ی رضایت جراح ها از ماده ی اول بیشتر بوده است. اشخاصی که دارای بینی های استخوانی می باشند معمولا در پل بینی خود قوز و انحراف دارند که استئوتومی در جراحی بینی به رفع و حل اشکالات موجود در ظاهر آن می پردازد و این ها را حل می نماید. این کار از دو نوع مترال و مدیال تشکیل شده و بنا به نظر جراح یک کدام را به کار می گیرند. قبل شروع به کار کردن با تزریق لیدوکایین محل را عاری از خون می کنند تا به درستی و راحتی صورت بگیرد.

جراحی استئوتومی بینی

جراحی استئوتومی بینی

افرادی که دماغ های شکسته شده، بیش از حد عریض، انحراف، یا قوز دارند به انجام آن کار تمایل دارند این عمل برای کوتاه یا شکستن و ترمیم استخوان های بینی لازم خواهد بود. شخص پس از عمل جراحی تا هشت الی ده روز بعد می تواند فعالیت های روزانه و خصوصی خود را از سر بگیرد و به طور مرتب دارو هایی که برای او تجویز شده را بخورد و به زود تر خوب شدن خود و ادامه دادن کار هایش بپردازد.

برای دیدن فیلم استئوتومی بینی و اطلاع یافتن از مراحل آن توصیه می شود که با مراجعه به سایت های مرتبط و با سرچ کردن در آپارات به آگاهی لازم و کافی برسید. در این فیلم از ریز تا درشت کار برای شما قابل وضوح است تا از نگرانی و اضطراب شما دوست عزیز بکاهد. لازم به ذکر می باشد که یکی از بهترین روش های موجود در این دوره همین است.

به منظور زیبا کردن ظاهر دماغ از استئوتومی در بینی بهره می گیرند که در مطالب قبلی به طور مفصل و مفید درباره ی آن بحث کردیم.به دو صورت قابل انجام است: لترال که توسط ابزار خاصی قسمت اضافی را دچاره حرکت کرده و می شکنند و این روش از داخل و بیرون می تواند صورت بگیرد. که به خاطر حالت ضربه دار دچار قرمزی و التهاب می شود. در مدیال قسمتی از پوست در حد یک قطر سه میلی متری پاره خواهد شد که البته جای ان بعد از عمل نمی ماند.

همان طور که در گفت و گوی قبلی اشاره شد گفتیم که برای ما انواع استئوتومی بینی وجود دارد که متناسب با نوع بینی و مشکل ان صورت می گیرد تا ما به ظاهر دلخواه خود برسیم و دوران نقاهت باید به طور مداوم و متوالی حداقل تا چهار روز از کمپرس یخ غافل نشویم و تا چند روز استراحت کافی داشته باشیم. بهتر است تشخیص نوع استئوتومی را به دست دکتر خود بدهیم.

مراحل استئوتومی بینی

مراحل استئوتومی بینی

در جراحی استئوتومی بینی ابتدا از یک ماده برای بی حس کردن و توقف خون ریزی استفاده خواهد شد سپس بسته به نوع آن اگر داخلی باشد یا خارجی قسمت های زائد را با ابزار خاص خود می شکنند و ضربه می زنند در روش مدیال به قطر دو تا سه میلی متر را در محل استخوان دو طرف می گیرند و بعد آن را باریک کرده تا به شکل عادی خود دست یابد و سپس باید دوران نقاهت سپری شود و دارو های تجویز شده را مصرف کرد.

 مخاطب های خاص ما می توانید عکس های استئومی بینی را در بخش های بعدی تماشا کنید و متوجه شوید که چه تاثیری در زیبایی شما دارد. علاوه بر این قبل از اقدام به عمل جراحی استئوتومی در بینی باید نمونه کار های جراح خود و دیگران را ببینید و مقایسه کنید تا به خواست دلخواه و مطلوب خود برسید و با دیدن عکس ها بفهمید که منظور از این نوشته ها و کلمات چیست.

برای انجام این عمل زیبایی باید از دکتر استئوتومی بینی خوبی نوبت معاینه بگیرید و با او مشورت کنید چه بسا اصلا نیازی به انجام این کار نباشد. جراحان ماهر و کار کشته ای در این زمینه در اکثر شهرستان های بزرگ و کوچک وجود دارد که بهتر است شما با تجربه ترین آن ها را انتخاب کنید و کسی که دارای سابقه ی پزشکی خوبی باشد تا با خیال راحت این عمل زیبایی بینی را به او بسپارید و خطری شما را تهدید نکند.

هر فردی که تمایل به این کار دارد می تواند در هر شهری به متخصص خوب مراجعه کند. استئوتومی بینی در مشهد نیز انجام می گیرد. فراموش نکنید که اگر خود شما دارای ظاهری زیبا هستید نیازی به این کار ندارید و قابل توجه شما دوستان مهربان برسانیم که تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه برای ترمیم و شکستگی هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اگر شما ساکن شهر های جنوبی کشور می باشید بسیار خوب هست که برای عمل استئوتومی بینی در شیراز بروید و با یک تیر دو نشان بزنید زیرا علاوه بر داشتن جراحان حرفه ای دارای آب و هوای بسیار مطلوب و جاذبه های دیدنی زیبایی می باشد که از استرس شما قبل از عمل می کاهد. مقاله بهترین روش سوهان کشیدن بینی را نیز برای کسب اطلاعات مفید و شاید شگفت انگیز مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

برای برطرف کردن قوز و انحراف بینی خود که قبلا دچار شکستگی هم شده است چه عملی مناسب تر هست؟

جراحی استئوتومی بینی توصیه می شود که البته باید یک پزشک شما را معاینه کند و راهنمایی بگیرید، البته بهتر است در سن مناسب انجام شود.

آیا در شهرستان های کوچک هم جراحی زیبایی بینی انجام می شود یا خیر؟

بله در شهرستان های کوچک نیز افراد متعددی وجود دارند، که متمایلند این جراحی را انجام دهند.

این جراحی دارای خطرات و تهدیداتی برای سلامتی می باشد؟

خیر تهدیدی ندارد، فقط باید به مراقبت های قبل و بعد از این جراحی توجه نمود تا خطرات و عواقب جبران ناپذیری برای خود به بار نیاورید.

دوران نقاهت استئوتومی چگونه است؟

این دوران هشت الی ده روزه است که باید از کمپرس های یخ و دارو های تجویز شده استفاده کرد و دروان نقاهت را به خوبی سپری نمود.

آیا از بی حسی در این جراحی استفاده می شود یا خیر؟

بله از بی حسی موضعی با دو نوع ماده استفاده می شود که بسته به نظر دکتر قبل از انجام عمل آن را تجویز و به بیمار می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *