برداشتن خال

هزینه برداشتن خال صورت چقدر است؟ مواردی که باید بدانید

برداشتن خال یکی دیگر از عوامل زیبا سازی و یک پارچه سازی پوست است که امروزه انجام می شود و روش های مختلفی برای از بین بردن آن وجود دارد که کدام معایب و مزایای خود را دارند و باید مراقبت های خاصی بعد از آن ها انجام بشود. در این مقاله شما را با این روش ها و روش های مراقبت آن ها آشنا می کنیم.

برداشتن خال چگونه است؟

برخی گمان می کنند برداشتن خال تنها به دلیل زیبایی انجام می شود اما باید دانست بعضی افراد که به بیماری هایی مانند ملانوم مبتلا شده اند باید خال های خود را بردارند. برداشتن خال شاید به ظاهر اقدامی ساده باشد اما به تشخیص دکتر باید قبل از برداشتن آن ها آزمایش هایی انجام شود و نوع بافت زیری خال مشخص شود و در صورت سرطانی بودن این خال ها به وسیله ی متخصص پوست برداشته شود تا در قسمت های دیگر بدن پخش نشود.
بعضی افراد برای برداشتن خال از کرم ها و برچسب های طبیعی استفاده می کنند و این کرم ها را در بازار و داروخانه ها پیدا می کنند. این کرم ها و بر چسب ها دارای سرخ بن که گیاهی طبیعی است می باشد و برای استفاده باید ابتدا خال را با ماده هیدروژن پروکسید شست و به مدت یه روز چسب را گذاشته و با بانداژ بپوشانید . به دلیل ملتهب شدن جای زخمی ایجاد می شود و قبل آن خال کم رنگ شده و از بین می رود. زخم ایجاد شده بعد از مدتی بهبود می یابد و باید توجه داشت این روش مناسب خال های سرطانی نمی باشد.
روش های دیگری برای از بین بردن آن از جمله سوزاندن خال، برداشتن خال با نیتروژن مایع و برداشتن خال با لیزر وجود دارد.

سوزاندن خال


سوزاندن خال که یک روش قدیمی است این گونه است که به وسیله ی دستگاه کوتر و ایجاد گرما به وسیله ی برق این دستگاه خال را می سوزانند. امروزه دستگاه های رادیو فرکانسی به جای دستگاه های کوتر استفاده می شوند. زیرا دستگاه های کوتر قسمت های عمیق و فرورفتگی و چال در پوست ایجاد می کرد اما این دستگاه جدید اثرات کمتری به جا می گذارد.

درمان خال با نیتروژن مایع

در استفاده از نیتروژن مایع برای این منظور، خال را با نیتروژن مایع به وسیله ی دستگاه کرایو منجمد می کنند و وقتی مایع جامد شده در محل خال قرار می گیرد بافت خال را منجمد کرده و دمای آن را به شدت کم می کند و باعث مرگ سلولی و بافت خال می شود و آن را از بین می برد.
روش دیگر برداشتن خال با لیزر است نیاز به بحث مفصل تری دارد و یکی از جدید ترین روش های برداشتن خال است.
یکی از جدیدترین فناوری های لیزر می باشد که همان طور که گفتیم برای برداشتن خال نیز استفاده می شود در این روش با تابش لیزر در محل خال، آن را تراش یا تخریب می کنند و باعث از بین رفتن خال می شوند. این روش درد کمتری دارد و به دلیل برنداشتن پوست و بخیه نزدن زخمی ایجاد نمی شود.
قیمت برداشتن خال با لیزر نیز بستگی به تعداد خال برداشته شده دارد و فیلم برداشتن خال با لیزر نیز در سایت های مختلف وجود دارد که می توان به آن ها مراجه کرده و با دیدن فیلم از نحوه انجام این کار آشنا شوید.

برداشتن خال گوشتی


افراد زیادی هستند که دارای خال های گوشتی بوده و از داشتن آن رنج می برند. این خال در رنگ های قهوه ای، سیاه، خرمایی رنگ، قرمز و … می باشد و شکل های مختلف بیضی و دایره و … دارد. خال گوشتی ممکن است تحت تاثیر بدن شخص قرار گرفته و دچار تغییرات شود و بزرگ شده و یا کم کم محو و نا پدید شود.
نوع گوشتی که نوعی تومور خوش خیم است در قسمت هایی که پوست دارای تا خوردگی و یا چروک است به وجود می آید و تنها برای زیبایی بیشتر آن را بر می دارند و خطری برای بدن و سلامتی ندارد و برداشتن آن به شیوه های مختلف درمان های خانگی، بریدن و دستگاه کرایو تراپی اجام می شود. شیوه های دیگری از جمله شیوه جراحی برای از بین بردن آن، شیوه بیرون کردن کامل تراشه ای، شیوه بیوپسی پانچ، جراحی برش و … وجود دارد.
برداشتن خال با دستگاه rf نیز یکی دیگر از این روش ها می باشد و کاربرد زیادی دارد. مراقبت بعد از برداشتن خال حتما باید رعایت شود تا مجددا باز نگردد و یا قسمتی که خال برداشته شده است لکه ای سیاه ایجاد نشود.

برداشتن خال در خانه

برداشتن خال در خانه

مهم ترین دلیل برداشتن خال ها ایجاد زیبایی است و بسیاری از آن ها به ویژه خال های گوشتی زیبایی چهره فرد را می گیرند. روش های مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد که در بخش های دیگر ذکر شده است . اما بیشتر خال های گوشتی به شرط اطمینان از سرطانی نبودن آن می توان در منزل از بین برد.
روش های مختلفی مانند استفاده از نوار چسب قوی، استفاده از سیر، استفاده از روغن کرچک، استفاده از پماند انجمادی زگیل و … در منزل وجود دارد. برای برداشتن خال با استفاده از نخ باید محل نخ را محکم با نخ بسته و بعد از مدتی خال خواهد افتاد که در بخش بعد به طور مفصل در مورد این روش توضیح داده ایم.
در استفاده از نوار چسب قوی آن را روی خال محکم می چسبانیم و می گذریم ۵ تا ۷ روز نوار چسب روی آن قرار بگیرد و بعد از این مدت چسب را محکم می کندیم و خال کنده می شود. این مورد بستگی به عملکرد چسب دارد و اگر خال جدا نشد می توانید دوباره امتحان کنید.

درمان خال با سیر


در روش استفاده از سیر باید چند روز به طور مداوم حبه سیری را خرد کرده و روی خال بگذارید و روی آن چسب زخم قرار بدهید. با درست کردن خمیر روغن کرچک و جوش شیرین و گذاشتن هر روزه ی آن بر روی خال می توانید آن را از بین ببرید و این یکی دیگر از روش های موثر می باشد. پماد زگیل یکی دیگر از موادی است که می توان برای از بین بردن خال گوشتی از آن استفاده کرد و در صورت کارآمد نبودن روش های خانگی و برداشتن خال گوشتی در خانه برای رسیدن به زیبایی و خلاص شدن از شر این خال های گوشتی می توان به پزشک متخصص مراجعه کرد.

برداشتن خال گوشتی با نخ

خال های گوشتی یک نوع تومور خوش خیم هستند که برای بدن و سلامتی آن ضرری ندارند و بیشتر در افراد چاق که دارای قسمت های چروکیده بیشتری هستند ایجاد می شود. بعضی از این خال ها باعث زیبایی شده و برخی دیگر در قسمت های بدی از بدن و صورت قرار دارند و برداشتن آن ها باعث زیبایی می شود.
روش های زیادی برای برداشتن خال گوشتی وجود که برخی از آن ها خانگی می باشد مانند استفاده از نوار چسب قوی، استفاده از سیر، استفاده از روغن کرچک، استفده از پماند انجمادی زگیل و … .
ما در این بخش برداشتن خال گوشتی به وسیله نخ را توضیح خواهیم داد که در این روش باید پایه خال را با نخ محکم بسته به طوری مانع رسیدن جریان خون به این خال شود بعد از مدتی به دلیل نرسیدن خون خال خشک شده و از بین می رود. بعد از افتادن خال باید محل آن را ضدعفونی کرده و چسب زخم بزنید تا بعد از مدتی کاملا خوب شده و اثری از آن باقی نماند.

برداشتن خال با پلاسما

برداشتن خال با پلاسما

روش های خانگی زیادی برای برداشتن خال در منزل وجود دارد مانند برداشتن خال با خلال دندان، که ممکن است تاثیر گذار باشد و یا اثری نداشته و خال از بین نرود و یا بعد از ریختن و از بین رفتن خال لکه های تیره رنگی در محل خال ایجاد شود و یا باعث عفونت و مشکلات دیگر شود.
برای اطمینان از بهتر انجام شدن این کار و جلوگیری از اثرات بعدی آن می توان به پزشک مراجعه کرد و از روش های توصیه شده توسط پزشک استفاده کرد. برداشتن خال با لیزر و پلاسما روش هایی هستند که توسط پزشک انجام می شوند و در کنار دیگر روش های پزشکی اطمینان بیشتری دارند.
برداشتن خال عطاری نیز یکی دیگر از انواع خال هاست که مانند خال های گوشتی بهتر است برای برداشت آن ها به پزشک مراجعه کرد. همچنین پیشتهاد می کنیم مقاله مراقبت های پوست را بخوانید.


هزینه برداشتن خال گوشتی


خال ها انواع مختلفی دارند و اندازه های یکسانی نداشته و اشکال خاصی دارند که هیچ کدام شبیه به هم نیستند و برخی دارای بافتی عمیق تر و برخی سطحی تر هستند.
هزینه ی از بین بردن آن ها به مواردی از قبیل تعدا خال ها نوع بافت و اندازه آن و نوع خال بستگی دارد و این خال ها ممکن است گوشتی و یا سرطانی باشند. و یا روش به کار گیری شده برای از بین رفتن خال ها متفاوت باشد که هزینه ی برداشتن خال به همه ی این موارد بستگی دارد.

سوالات متداول در مورد برداشتن خال

سوالات متداول در مورد برداشتن خال

روش های خانگی از بین بردن خال گوشتی چه مواردی می باشد؟

روش های خانگی برداشتن خال با نخ، استفاده از نوار چسب قوی، استفاده از سیر، استفاده از روغن کرچک، استفاده از پماند انجمادی زگیل می باشد.

خال های گوشتی در چه قسمت هایی بیشتر ایجاد می شوند؟

این خال ها بیشتر در نواحی تاخوردگی و چروک ایجاد می شوند.

یک نوع روش مناسب و مطمئن برای از بین بردن خال چه روشی است؟

مناسب ترین روش برای این منظور استفاده از لیزر است.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *