میکروجراحی

میکرو جراحی چیست؟ مفیدترین اطلاعاتی که شما باید بدانید

امروز در این مقاله می خواهیم به میکرو جراحی که یک نوع جراحی به وسیله میکروسکوپ می باشد بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه زیبا جراح باشید.

 میکروجراحی چیست


میکرو جراحی چیست ؟

میکرو جراحی یکی از جدید ترین روش های جراحی است که به وسیله میکروسکوپ جراحی و لوپ و آلات کمکی، قسمتی از ناحیه ای که جراح می خواهد بیمار را عمل کند بزرگ می کند. این یک روش بسیار جدید و پیشرفته است که عمل جراحان را بسیار راحت تر کرده است و هم چنین با استفاده از این دستگاه دقت پزشک نیز بسیار بالا تر رفته و امکان خطا خیلی کمتر شده است.

هم چنین قسمت هایی از بدن بیمار که بسیار مهم است که در هنگام جراحی در آن قسمت خطایی رخ ندهد را به راحتی بزرگ کرده تا دکتر به راحتی به عمل بپردازد، این قسمت ها شامل رگ و عصب است که با چشم معمولی دیدن آن بسیار سخت است و با استفاده از این دستگاه کار پزشک بسیار راحت و آسان شده است. هم چنین از میکرو جراحی در شاخه های بسیاری از مانند جراحی پلاستیک، بیماری های چشمی و زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی مغز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بزرگنمایی فوق العاده بالایی دارد به همین دلیل امکان دوختن رگ ‌های خونی و رشته‌ های عصبی بسیار ریز و باریک را با بخیه و سوزن ‌های ریز تر از موی انسان ممکن می ‌سازد و کار جراحان را بسیار راحت تر از قبل کرده و امکان خطا را در هنگام دوخت و بخیه به حد صفر رسانده است.

استفاده از دستکش دو جفتی

سوالی که امروزه خیلی پرسیده می شود این است که آیا استفاده از دستکش دو جفتی در هنگام عمل بر روی عملکرد جراحان در میکرو جراحی تاثیر منفی می گذارد؟ برای این جواب باید بگوییم که خیلی از پزشکان با استفاده از این دستکش ها بر روی عمل های متفاوتی که انجام داده اند و در مقابل پزشکانی که بدون این دستکش ها عمل را انجام داده اند این نتیجه را گرفته گرفته اند که هیچ تفاوتی جهت تکمیل کار بین دو گروه از پزشکان شرکت کننده که از دستکش استفاده نکرده بودند، مشاهده نشد است. به این گونه که هیچ گونه تفاوت میان دو گروه از پزشکان شرکت کننده که از دستکش استفاده کردند، مشاهده نشد و هیچ گونه بهبودی در روند کار مشاهده نشد است. نتیجه کلی این است که استفاده از دستکش دو جفتی در جراحی بر روی سرعت عمل میکرو جراحی تأثیری منفی نداشته است.

 میکرو جراحی واریکوسل


میکرو جراحی واریکوسل

برای خیلی ها شاید سوال پیش بیاید که واریکوسل چیست؟ باید بگوییم که واریکوسل یک نوع اختلال است که در رگ ها در خارج از بیضه است، واریکوسل باعث گشاد و پهن شدن رگ های آن قسمت می شود. این نوسان در رگ ها به احتمال زیاد مربوط به مشکلات دریچه‌ های کنترل کننده جریان خون از بیضه ‌ها به بدن می باشد.

که اگر فردی این مشکل را داشته باشد باید جراحی شود و در هنگام جراحی، پزشک به خاطر این که بتواند تمام رگ ها را با دید بالا مشاهده کند از دستگاه میکرو در این عمل استفاده می کند تا با این وسیله احتمال خطا را خیلی پایین بیاورد و نتیجه عمل رضایت بخش باشد.

عمل سرپایی توسط میکرو جراحی

عمل میکرو جراحی واریکوسل به این صورت است که سرپایی توسط جراح واریکوسل بر روی بیمار انجام می ‌شود و مدت زمان عمل ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت طول می کشد. در این عمل بی حسی عموی و بی حسی موضعی استفاده می شود تا امکان مشاهده تمام ریشه ‌های احتمالی بازگشت وریدی به بیضه و تکمیل درمان از طریق ایجاد یک شکاف کوچک با کم ترین درد در بالای کیسه بیضه وجود دارد. در این روش نیازی به باز کردن لایه های دیواره ی شکم نیست به همین دلیل دوره ی بهبود بیمار سریع تر است.

یکی از شایع ترین موارد در ناباروری بعد از زایمان یک فرزند، واریکوسل است یعنی اتساع ورید ها در کیسه بیضه است، این وضعیت از طریق جراحی میکروسرجری واریکوسل قابل بهبود می باشد.

میکروسرجری می تواند در زخم هایی مانند: زخم‌های ناشی از تابش، فلپ‌های عضلانی، استئومیلیت که عفونت مزمن استخوانی است، زخم پای دیابتی، زخم استاز وریدی، فلپ‌های پوستی عضلانی فلپ‌های عضلانی مفید باشد.

 میکرو موتور جراحی


میکرو موتور جراحی


میکرو موتور جراحی، دستگاهی است که برای موارد مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و دستگاهی بسیار کارآمد و مفید برای جراحان است. این دستگاه نمونه های مختلفی دارد که در موارد متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد، هم چنین قیمت های این دستگاه نیز متفاوت است. از این دستگاه در دندانپزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که با این دستگاه دندانپزشک می تواند به راحتی داخل دهان بیمار را بزرگ کند و قسمت از دندان بیمار که باید جراحی و یا کار دیگری بر روی آن انجام شود را با وضوح و کیفیت بالا تری ببیند.

میکرو جراحی امروزه مهم ترین و موثر ترین پیشرفت در ابزار های دندانپزشکی محسوب می شود چرا که در این روش برای جراح امکان تجسم بی نظیری و با کیفیت وجود دارد که از طریق نور و بزرگنمایی صورت می گیرد. امروزه خیلی از دندان پزشکان برای جراحی های مهم و حتی جراحی های کوچک و جزئی از این دستگاه استفاده می کنند تا بهترین عملکرد را در جراحی داشته باشند و هم چنین دید بهتری در هنگام عمل داشته باشند.

 جراحی میکرو آدنوم هیپوفیز

 


جراحی میکرو آدنوم هیپوفیز

آدنوم هیپوفیز یک اختلال است که باعث افزایش زیاد و غیر طبیعی غده هیپوفیز می شود که بسیار خطرناک است، این آدنوم به روش های مختلفی باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.

اگر فردی دچار این مشکل شود باید جراحی میکرو آدنوم را توسط جراح انجام دهد تا جراح این غده را از بیمار خارج کند، برای این جراحی از دستگاه میکرو استفاده می شود تا آن قسمت مخصوص را پزشک بتواند بزرگ کند تا دید بهتری در هنگام عمل داشته باشد و هم چنین درصد خطا صفر شود.

پنیس به حالتی گفته می شود که در آن فرد آلت تناسلیش کمتر از ۷ سانتی متر است، این موضوع سبب نارضایتی در فرد می شود و در بعضی از مواقع فرد دست به عمل می زند تا اندازه آلت خود را بزرگ تر کند. عمل جراحی میکرو پنیس به عملی گفته می شود که در آن جراح با استفاده از دستگاه میکرو عمل پنیس را برای بزرگ کردن آلت تناسلی بیمار انجام می هد، این عمل بسیار راحت بوده و حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان می برد.

تفاوت میکروسرجی با فرایند های معمول


جراح متخصص از میکرو جراحی در هنگام عمل کمک می گیرد تا برای بزرگ ‌نمایی دید و میکروسکوپ ‌های نوری در هنگام عمل استفاده کند. هم چنین تفاوت اصلی میکروسرجی با فرایند های معمول جراحی در واقع در شیوه و نوع دسترسی به ناحیه یا عضو موردنظر است در هنگام جراحی است، تفاوت دیگری میکروسرجی با فرآیند های دیگر ندارد.

عوارض جراحی میکرو آدنوم هیپوفیز شامل مواردی مانند: کاهش بینایی، آسیب هیپوفیز سالم، دیابت بی مزه، نشت مایع مغزی نخاعی، مننژیت، احتقان بینی، دفرمه و کج شدن بینی، خونریزی از بینی، سکته مغزی می باشد.


عمل جراحی میکروتسه

چند مدت قبل برای اولین بار عمل میکروتسه برای باروری مردان در شهر هرمزگان انجام شد، گفته شده است که این این عمل تحت بیهوشی عمومی و با همکاری دکتر منوچهر کمالی متخصص بیهوشی انجام شده است. هم چنین این عمل به این صورت بوده است که تسه مانند عمل میکروتسه با این تفاوت که در عمل تسه قسمتی از بافت بیضه بدون دید میکروسکوپ اتاق عمل برداشته می شود اما در عمل میکروتسه این عمل با استفاده از میکروسکوپ مخصوص اتاق عمل انجام می شود برای همین از حساسیت و ظرافت بیشتری برخوردار است.
قیمت میکروموتور جراحی با توجه به نوسانات و مدل های متفاوت آن مختلف است، کسانی که می خواهند قیمت این دستگاه را بدانند می توانند در سایت ها جستجو کنند. امروزه سایت های زیادی به وجود آمده است که در آن فرد می توانند دستگاه های مانند دستگاه میکروموتور جراحی را با تمام ویژگی ها و قیمت های آن مشاهده کند و نظر کاربران را که در پایین سایت نوشته شده است بخواند و هم چنین می تواند به صورت آنلاین این دستگاه را سفارش دهد.

سوالات متداول درباره ی میکروجراحی

سوالات متداول درباره ی میکرو جراحی

عمل جراحی میکروتسه چگونه انجام می شود؟

این عمل به این صورت بوده است که تسه مانند عمل میکروتسه با این تفاوت که در عمل تسه قسمتی از بافت بیضه بدون دید میکروسکوپ اتاق عمل برداشته می شود اما در عمل میکروتسه این عمل با استفاده از میکروسکوپ مخصوص اتاق عمل انجام می شود برای همین از حساسیت و ظرافت بیشتری برخوردار است.

عوارض جراحی میکرو آدنوم هیپوفیز چیست؟

این عوارض شامل: کاهش بینایی، آسیب هیپوفیز سالم، دیابت بی مزه، نشت مایع مغزی نخاعی، مننژیت، احتقان بینی، دفرمه و کج شدن بینی، خونریزی از بینی، سکته مغزی می باشد.


میکرو جراحی چیست؟

میکرو جراحی یکی از جدید ترین روش های جراحی است که به وسیله میکروسکوپ جراحی و لوپ و آلات کمکی، قسمتی از ناحیه ای که جراح می خواهد بیمار را عمل کند بزرگ می کند. این یک روش بسیار جدید و پیشرفته است که عمل جراحان را بسیار راحت تر کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *