کاهش وزن سریع

انواع کاهش وزن سریع و نکات آن

کاهش وزن مسئله ی بسیار مهمی برای افراد به ویژه زنان می باشد. آن ها راه های مختلفی را برای رسیدن به وزن ایده آلشان امتحان می کنند و گاهی این راه ها نتیجه نمی دهد و افراد اعتماد به نفس و انگیزه ی خود را از دست می دهند. در این مقاله چند راه اصولی و سریع برای کاهش وزن گفته خواهد شد.

کاهش وزن سریع

کاهش وزن سریع

کاهش وزن سریع امری غیر قابل باور است و هرگز ممکن نمی باشد. افراد زیادی به دنبال کاهش وزن هستند اما این افراد باید بدانند که برای کم شدن وزنشان باید صبر و تحمل داشته باشند و برنامه های کاهش وزن را به درستی انجام بدهند. اگر به دنبال کاهش وزن سریع باشید رژیم های غذایی زیادی خواهید دید و یا از دیگران می شنوید اما باید به این روش ها شک کنید زیر امکان کاهش وزن در چند روز وجود ندارد و حتما باید یک ماه یا بیشتر از آن بگذرد که وزن تان ایده آل شود.

در این مقاله راه حل هایی به شما ارائه خواهیم داد که در کنار رژیم غذایی و ورزش کردن بهتر است آن ها را انجام بدهید تا به لاغر شدن شما سرعت بخشد و سریع تر لاغر شوید و مثلا در حدود یک ماه به وزن ایده آل تان برسید. برای این که وزنتان سریع کاهش یابد آب زیاد بنوشید زیرا اگر آب بنوشید احساس می کنید که سر هستید و غذای کم تری میل می کنید و این به وزن کم کردن سریع به شما کمک بزرگی می کند. به دلیل این که بدن تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرید ممکن است که به جای آب خوردن و به اشتباه غذا بخورید پس بهتر است به جای غذا خوردن روزی ۸ تا ۱۰ لیوان آب مصرف کنید و معده ی خود را با آب پر کنید.

آب درمانی

آب درمانی

برای این که زیاد به خود فشار نیاورید برای لاغر کردن بهتر است ۸ تا ۱۰ لیوان آب مصرف کنید و بدن را هیدراته نگه داشته و بیشتر از این آب مصرف نکنید و همین که بدن احساس تشنگی نکند کافی است. مواردی دیگر از قبیل هوس کردن غذاهای مختلف و بی حوصلگی و کمبود انرژی باعث می شود که افراد به سمت غذا خوردن بروند و این عادت بدی است که باعث چاق شدن آن ها می شود. طبق تحقیقات نشان داده شده است که اگر افراد ۳۰ دقیقه قبل از غذا دو لیوان آب بنوشند در سه ماه بعد حدود یک کیلو و نیم وزن بیشتر نسبت به کسانی که آب نمی نوشند کم خواهند کرد. بنابراین هیچ گاه نگذارید که بدنتان دچار کم آبی بشود و صبح که بیدار می شوید آب بنوشید و در صورت خارج شدن از منزل نیز با خود بطری آب ببرید.

یکی دیگر از روش های مفید برای کاهش وصل سریع این است که یک دفترچه بردارید. با وجود جذاب نبودن این روش پژوهش ها نشان داده است که این روش بسیار تاثیر گذار می باشد. این کار باعث می شود که دو برابر در کاهش وزن تان موفق باشید و باعث می شود که شما غذاها و میان وعده هایی که بی دقت مصرف کرده اید را به خاطر بیاورید و رژیم غذایی خود را اصلاح کنید. اگر در این باره دقت نکنید غذاهای ناسالمی که می خورید زیاد می شود و باعث چاقی شما خواهد شد. بسیاری از اپلیکیشن های موبایل هستند که برای یادداشت برداری مناسب هستند از این اپلیکیشن ها نیز می توانید به جای دفترچه استفاده کنید.

زمان هایی که به وزن تان و یا رژیم غذایی تان بی تفاوت بوده و رعایت نکرده اید به وسیله ی دفترچه به شما یادآوری می شود و به شما کمک می کند که بیشتر مراقب رژیم غذایی و وزن تان باشید. یکی دیگر از روش هایی که در کاهش وزن سریع به شما کمک می کند این است که وعده های غذایی تان را تغییر بدهید. یعنی این که برای مثال به جای خوردن یک کاسه بستنی به همراه انگور یه کاسه انگور با یک قاشق بستنی بخورید این باعث می شود که وعده های غذایی را به نفع خودتان تغییر بدهید و وزن کم کنید.

این گونه می توانید از خوردن مواد غذایی که کالری زیاد و مواد مغذی کم دارند اجتناب کنید و به جای آن ها از موادی غذایی با کالری کم و مواد مغذی زیاد استفاده کنید. مواد مغذی مانند ویتامین سی و فیبر باعث می شود شما سیر بشوید و کم تر غذا بخورید. یا مثلا به جای اینجا یک بشقاب پر پاستا با مقدار کمی سالاد بخورید بهتر است که یه بشقاب سالاد با مقداری کمی پاستا مصرف کنید. این نوع غذا خوردن باعث می شود که شما غذاهایی با کالری کم و مواد مغذی زیاد مصرف کنید و در زمان کم تری وزن ایده آل تان را به دست بیاورید.

ورزش های ترکیبی

ورزش های ترکیبی

اما روش بعدی برای کاهش وزن سریع استفاده از ورزش ترکیبی با شدت بالا می باشد که در این روش می توانید در هفته سه مرتبه، به اندازه ی سی دقیقه ورزش هوازی انجام بدهید زیرا به چربی سوزی بدن بسیار کمک می کند بهتر است ورزش های قدرتی و شدت بالا را به کار بگیرید تا زودتر نتیجه بگیرید زیرا باعث می شود در مدت کم به بدن تان فشار بیاید و سپس در حالت ریکاوری قرار بگیرد. اگر تازه ورزش کردن را شروع کرده اید بهتر است به جای سی دقیقه ورزش سنگین و قدرتی، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بدوید و کاری کنید که ضربان قلبتان افزایش یابد در این صورت می توانید ۳۰ ثانیه از زمان بعدش را به استراحت اختصاص بدهید تا بدنتان ریکاوری بشود.

بهتر است ابتدای کار را این گونه شروع کنید و بعد از مدتی که راه افتادید و بدن تان آماده تر شد مدت ورزش کردن را افزایش دهید و زمان استراحت کردن را کاهش دهید و از انواع ورزش های هوازی و سنگین استفاده کنید. یکی از مواردی که باعث اضافه وزن می شود پر خوری در مهمانی ها به دلیل گرسنگی زیاد است بهتر است قبل از رفتن به مهمانی چیزی بخورید تا بیش از حد گرشنه نشوید و نیاز به غذای زیاد نداشته باشید. بهتر است یک غذای با فیبر بالا و کالری کم مصف کنید و جلوی گرسنگی خود را بگیرید و به شما کمک خواهد شد که در هنگام مهمانی نیز بتوانید رژیم غذایی خود را رعایت کنید. زیرا گرسنگی زیاد باعث می شود که به رژیم غذایی تان بی اهمیت بشوید.

یک عدد سیب و یا یک مشت آجیل یک غذای کامل به شمار می آید و می توانید آن ها را مصرف کنید و برای مثال چند دانه پسته مصرف کنید تا سیر شوید زیرا این مواد بر خلاف کالری کم فیبر بالایی دارند و به پر کردن معده شما بسیار کمک خواهند کرد. پروتئین یک مواد مغذی بسیار مفید برای بدن می باشد و باعث چاقی شما نمی شود. بهتر است به جای غذاهایی مانند برنج و نان و ماکارونی از غذاهایی حاوی پروتئین استفاده کنید. زیرا هم زودتر سیر می شوید و این غذا ها دارای کالری و قند و چربی نمی باشد و باعث چاق شدن شما نمی شود.

همان طور که گفتیم ورزش کردن بسیار به شما در کاهش وزن کمک می کند. دویدن و ورزش های روزانه بسیار موثر است یکی دیگر از ورزش هایی که می توانید انجام بدهید این است که وزنه های سنگین را بلند کنید و روزی حداقل یک بار این تمرین را انجام بدهید. همین طور در کنارش تمرین های ترکیبی با شدت بالا فراموش نباید بشود. کالری زیاد و چربی بالا مهم ترین دلیل بر چاقی هستند. بهتر است غذاهایی با کالری و چربی کم مصرف کنید و به جای آن غذاهایی با فیبر و پروتئین و مواد مغذی مصرف کنید. یکی دیگر از روش های کم کردن سریع وزن این است که میان وعده های سالم مصرف کنید برای مثال میان وعده هایی دارای فیبر و پروتئین مصرف کنید و در انتخاب میان وعده ها هوشمندانه عمل کنید تا باعث کاهش وزن تان بشود.

تثبیت قند خون و کنترل گرسنگی به انتخاب همین میان وعده ها بستگی دارد و مواد غذایی مانند سیب و کره بادام زمینی، ماست ساده به همراه توت و یا کراکر سبوس دار و حمص از این دسته هستند که فیبر زیاد و پروتئین دارند و به شما کمک زیادی در سیر نگه داشتن و لاغری خود کمک می کند. طبق تحقیقات غذا های تند به سوخت و ساز بدن بسیار کمک می کند بنابراین بهتر است همراه غذا فلفل و یا سس تند مصرف کنید تا به لاغری شما کمک کند.

لوبیا یکی از مواد غذایی معجزه آسایی است که به کاهش وزن تان بسیار کمک می کند و دارای کربوهیدرات ها و پروتئین و فیبر می باشند. راه حلی که لوبیا به لاغر شدن شما می دهد این است که لوبیا به آرامی وارد جریان خون شما و سرعت هضم شدن آن کم است بنابراین فرد زمان بیشتری را احساس سیر بودن می کند و میل به غذا خوردن ندارد. اگر می خواهید که در مدت ۶ هفته سه کیلو وزن کم کنید یک روش استفاده از سه چهارم فنجان لوبیا در این مدت مصرف کنید. به غذاهایی مانند سالاد و سوپ و بشقاب های گوشت و یا غذاهایی مانند حمص انواع و اقسام لوبیا ها را اضافه کنید تا به سیر شدن شما و همچنین کم شدن وزن تان کمک کند.

برنامه ریزی کردن یکی دیگر از راه های کاهش وزن می باشد که بهتر است حتما آن را انجام بدهید. همواره غذا در دسترس افراد می باشد و رستوران ها نیز غذا دارند و می توان از آن ها استفاده کرد خلاصه این که هر موقع که بخواهید غذا می توانید بخورید. بهتر است برنامه ریزی داشته باشید که چه ساعت هایی از روز غذا بخورید و چه ساعت هایی نخورید. این گونه برنامه ریزی کمک می کند که از پر خوری دوری کنید و چاق نشوید.

همچنین موارد مهم دیگری که باید رعایت کنید از قبیل استفاده از غذاهایی که فیبر دارند، نخوردن غذاها و نوشیدنی های حاوی قند، به اندازه بخوابید و … می باشد. تمام موارد ذکر شده در بالا با صبر و تحمل نتیجه می شود و باید گفت کم کردن وزن مسئله ای نیست که یک شبه به دست بیاید و باید در رژیم غذایی خود و ورزش کردن ثابت قدم باشید و آن را با دقت انجام بدهید و هر روز این موارد را تکرار کنید. برای دانستن بهترین ورزش برای کاهش وزن خود می توانید با یک مربی بدن ساز مشورت کنید.  

کاهش وزن اصولی

کاهش وزن اصولی

برای داشتن کاهش وزن اصولی بهتر است برنامه ای مانند برنامه ای که ما به شما ارائه خواهیم داد داشته باشید. این برنامه این گونه است که ساعت ۶ صبح از خواب که بیدار شدید یک لیوان آب برای جلوگیری از نفخ شکمتان بخورید و سپس یک میان وعده حاوی کربوهیدرات و پروتئین بخورید و سپس بروید و ورزش کنید. شما با ورزش کردن بیشتر از افراد دیگر فعالیت خواهید داشت و سوخت و ساز بدن تان بیشتر می شود و بیشتر کالری می سوزانید. ساعت ۷ صبح یک دوش گرفته و در زیر دوش حرکات کششی انجام بدهید و سپس یک صبحانه کامل حاوی کربوهیدرات ها و پروتئین و فیبر مصرف کنید. این وعده از غذا خوردن وقت کافی برای سوخت و ساز بدن دارد.

زمان بندی صحیح

زمان بندی صحیح

ساعت ۸ مشغول غذا درست کردن برای ناهار بشوید و غذای سبکی از پروتئین و فیبر ها استفاده کنید زیرا کربوهیدرات ها سنگین می باشند و اگر سرکار می روید بهتر است از خوردن غذاهایی که کربوهیدرات دارند خودداری کنید. بهتر است وعده ی ناهار را کم بخورید و برای جلوگیری از زیاد غذا خوردن می توانید غذاهایی مانند سالاد و سبزی بیشتر میل کنید. ساعت نه صبح که از خانه بیرون زدید و یا در خانه بودید یک بطری پر از آب کنید و معده خود را با آب پر کنید تا مانع گرسنگی شما بشود. ساعت ۱۰ می توانید کمی میان وعده حاوی فیبر مصرف کنید که حداکثر ۱۵۰ کالری داشته باشد.

ساعت ۱۱ دفترچه ی خود را با کارهایی که کردید و غذاهایی که خورده اید پر کنید و بررسی کنید که چه مثقدار در روز می توانید کالری مصرف کنید و اگر کارتان را درست انجام داده باشید برای شما انگیزه ای برای ادامه ی رژیم تان در ادامه ی روز می شود. ساعت ۱۲ کمی ورزش به صورت پیاده روی و یا استفاده از دمبل های کوچک انجام بدهید. این کار به سوخت و ساز بدنتان کمک می کند و کمی از خستگی و بی حوصلگی شما می کاهد و سپس در ساعت ۱ ظهر ناهار خود را میل کنید. البته فراموش نشود که به اندازه غذا بخورید و زیاده روی نکنید و حتما از سبزیجات و سالاد استفاده کنید.

ساعت ۲ ظهر دوباره کمی قدم بزنید و آرام راه بروید. برای مثال اگر می خواهید با تلفن صحبت کنید بلند شوید و حین راه رفتن صحبت کنید و برای صحبت کردن با دوستتان قدم بزنید. ساعت ۳ ظهر دوباره نوبت میان وعده خوردن است تا این که تا شام بتوانید صبر کنید. بهتر است میان وعده ای که مصرف می کنید شیرین باشد و حداکثر ۱۵۰کیلو کالری داشته باشد. ساعت ۴ بعد از ظهر می توانید از دمنوش هایی مانند چای سبز استفاده کنید و این کار باعث می شود که خستگی شما کم شود و باعث شادابی و هوشیاری شما می شود.

تعادل سوخت و ساز بدن

تعادل سوخت و ساز بدن

اگر سرکار می روید ساعت ۵ بعد از ظهر با دوچرخه و یا پیاده از سرکار بگردید تا هم باعث سوخت و ساز کالری بدن تان می شود و هم استرس ناشی از کارتان را کم می کند و این به لاغری شما بسیار کمک می کند زیرا استرس باعث پرخوری و در نتیجه چاقی می شود. غذای کم کالری با سبزی و سالاد زیاد پروتئین کم چرب و غلات کامل را برای شام شب در ساع ۶ بعد از ظهر آماده کنید و کمی استراحت کنید و سر خود را گرم کنید تا به سراغ غذای اضافی نروید.

۷ عصر شام بخورید و مسواک بزنید و هم زمان با مسواک زدن حرکات اسکات برای فرم گرفتن باسن تان انجام بدهید. ۸ شب تلویزیون ببنید و یا کار های دیگر خود را انجام بدهید و در حین تبلیغات و یا استراحت های کوچک خود ورزش های سبکی انجام بدهید. ساعت ۹ شب خود را برای خواب آماده کنید و چند تا حرکت ساده و ابتدایی یوگا را انجام بدهید و لباس مناسبی به تن کرده و آماده خواب بشوید و در نهایت ساعت ۱۰ شب بخوابید زیرا خواب کافی به شما در لاغری بسیار کمک می کند و صبح زود می توانید از خواب بیدار شوید.

کاهش وزن ناگهانی

کاهش وزن ناگهانی

کاهش وزن همواره یکی از مواردی است که برای افراد چاق بسیار مهم می باشد و تمام راه ها را امتحان می کنند تا به وزن ایده ال شان برسند. اما باید گفت که کاهش وزن سریع اتفاق نمی افتد و باید برای نتیجه گیری و لاغر شدن کمی صبر و تحمل داشت. اما اگر وزن تان به طور ناگهانی کم شد حتما به پزشک مراجعه کنید و ممکن است مشکلی در معده و گوارش شما پیش آمده باشد و یا مشکل دیگری در بدن تان به وجود آممده باشد. کاهش وزن در بارداری و کاهش وزن در دوران شیردهی امری طبیعی است و اگر نگران این موضوع هستید می توانید با پزشکتان درباره ی علت کاهش وزن مشورت کنید.

کاهش وزن در یک ماه

کاهش وزن در یک ماه

کاهش وزن در یک ماه امری محال نمی باشد و می توان با رژیم غذایی درست و انجام ورزش های روزانه در یک ماه کمی وزن کم کرد و اگر اضافه وزن تان آن قدر شدید نمی باشد در یک ماه می توانید به وزن مورد نظرتان برسید. در این یک ماه باید آب زیاد بنوشید تا از گرسنگی شما جلو گیری کند و کم تر هوس غذا خوردن بکنید. همان طور که گفتیم دفترچه ای بردارید و عادات غذایی خود را بنویسید تا به شما یادآوری شود که چه قدر دیگر می توانید کالری مصرف کنید و چه اشتباهاتی در رژیم غذایی خود کرده اید و بهتر است آن ها را اصلاح کنید.

موارد دیگری که باید رعایت کنید از این قبیل می باشند که، غذاهای با کالری کم و مواد مغذی حاوی پروتئین و فیبر و کربوهیدرات ها مصرف کنید و ورزش کنید و غذاهای حاوی چربی و کالری زیاد مصرف نکنید. در این یک ماه هر روز ورزش کنید و در خانه آن را دنبال کنید و یا به باشگاه بروید. امروزه خوشبختانه نرم افزار های ورزشی زیادی طراحی شده اند که می توانید آن ها را دانلود کنید و طبق برنامه آن ها پیش بروید.

کاهش وزن با پیاده روی

کاهش وزن با پیاده روی

پیاده روی یکی از ورزش های سبک است که به کاهش وزن شما کمک می کند البته به عنوان ورزش اصلی نمی توان آن را در نظر گرفت بلکه در هنگام بیکاری می توانید با دوستانتان و یا به تنهایی به پیاده روی بروید و سوخت و ساز بدنتان را افزایش بدهید. پیاده روی کردن به عنوان یک ورزش سبک باعث بهتر شدن روحیه شما نیز می شود و کمک بزرگی به سلامت روحی و جسمی شما می کند و بهتر است آن را در برنامه ی روزانه تان حتما قرار بدهید.

غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

غذاهای رژیمی برای کاهش وزن

تعداد زیادی رژیم غذایی برای کاهش وزن وجود دارند که می توانید آن ها را به عنوان غذاهای اصلی تان مصرف کنید. سبزیجات و سالاد و میوه ها و مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ها و فیبر ها و پروتیئین و ویتامین بهترین مواد غذایی برای رژیم گرفتن می باشند و بهتر است در رژیم خود از این مواد غذایی مصرف کنید. در کنار غذاهای رژیمی کاهش وزن با ورزش را هرگز فراموش نکنید.

کاهش وزن kermany

کاهش وزن kermany

یک نوع راه کاهش وزن می باشد که کمک بزرگی به شما می کند تا به وزن ایده آل تان برسید. خوشبختانه روش های زیادی برای لاغری وجود دارد که در صورت جدی بودن و انجام هر روزه ی آن می توانید وزن تان را کم کنید.

در ادامه لیپوماتیک چگونه است و چه عوارضی دارد؟ را نیز بخوانید.

سوالات متداول

سوالات متداول

راه های کاهش وزن چگونه می باشد؟

برای کاهش وزن باید تغذیه مناسب داشت و ورزش کرد و یک برنامه ریزی درست در طول شبانه روز برای خود داشت.

برنامه کاهش وزن برای بانوان را از کجا می توان دانلود کرد؟

برنامه کاهش وزن برای بانوان را می توان از طریق برنامه بازار و یا گوگل پلی دانلود کرد.

برای این که احساس سیری کنید بهتر است چه کاری انجام دهید؟

برای این که احساس سیری کنید بهتر است در طول شبانه روز تا ۱۰ لیوان اب بنوشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *