لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست و فواید و خطرات آن کدام است؟ + برسی قیمت لیپوساکشن

لیپوساکشن که به آن چربی تراشی هم گفته می شود. این روش برای کوچک سازی برخی از نواحی بدن که چربی اضافی دارد مورد استفاده قرار می گیرد و افراد زیادی برای این عمل به پزشک مراجعه می کنند. افرادی که از بزرگی ناحیه هایی چون بازو، ران، شکم و پهلو و حتی صورت و نقاطی دیگر رنج می برند با استفاده از لیپوساکشن و روش هایی دیگر می توانند این مشکل را برطرف نمایند و به طور کلی این روش، روش مکندن چربی های نامطلوب نام دارد. در این مقاله به انواع لیپوساکشن، مزایا و عوارض و هزینه های درمان و مراحل درمان به طور کامل گفته می شود. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی قبل از اقدام به این عمل به دست آورید.

  • جهت دریافت تخفیف ویژه از سایت زیبا جراح همین حالا با ما تماس بگرید.
  • توجه داشته باشید از مقاله جراحی زیبایی شکم و پهلو نیز می توانید اطلاعات بسیاری مفیدی کسب کنید.
لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یا همان لیپوپلاستی روشی برای زیبایی اندام است. در این روش جراح با استفاده از لیپوساکشن چربی های نامطلوب را بیرون می کشد. با از بین رفتن این چربی ها و بهبود یافتن خطوط بدن، فرد رضایت خوبی پیدا می کند و اعتماد به نفس تحلیل رفته اش باز می گردد. این دستگاه لوله ای کوچک از جنس استیل بوده که به آن کانول می گویند. کانول به یک پمپ قوی و مکنده وصل می شود. پزشک با برشی کانولا را تا حدی وارد بدن فرد می کند و چربی ها توسط این دستگاه مکنده کشیده می شود. عمل لیپوساکشن برای دو گروه مردان و زنان قابل انجام هست. لیپوساکشن عمل جراحی پلاستیک است و می تواند حجم زیادی از چربی های انباشته شده را از بین ببرد.

انواع روش های لیپوساکشن چیست؟

روش های لیپوساکشن شامل لیپوساکشن سنتی، اولتراسونیک، الکتریکی، لیزر یا لیپولیزر و لیپوماتیک را می توان نام برد. در روش سنتی ابتدا بی حسی در محل انجام می شود سپس برشی زده شده و کانولا وارد برش می گردد و چربی ها به وسیله ی ساکشن از طریق کانولا کشیده می شود. این روش با نیروی دست چربی ها را تخلیه می کند، به همین علت امکان خارج شدن بافت های همبند و رگ های خونی وجود دارد. نتیجه ی خارج شدن این موارد هنگام خروج چربی ها از بدن باعث نا مسطح شدن سطح پوست شما می گردد.

روش دیگر اولتراسونیک است که در این روش هم ابتدا عمل بی حسی صورت می گیرد. سپس با استفاده از نوک کانولا که امواج صوتی ایجاد می کند چربی ها را می توان از بین برد. البته محبوبیت این روش در بین مردم بسیار کم است چرا که مدت زمان عمل بسیار بالا است و نکروز و سوختگی ایجاد می کند. پس از عمل درد زیادی را فرد متحمل می شود و همچنین این روش درمانی بسیار هزینه بر است.

روش الکتریکی به وسیله ی یک موتور الکتریکی جنبشی را در نوک کانولا ایجاد می کند ولی این روش درمان، چربی ها را به خوبی حذف نمی کند و قدرت کافی برای این کار را ندارد. در نتیجه مشکلاتی زیر ساختی را برای افراد مراجعه کننده ایجاد می کند و امروزه به دلیل این که علم افراد نسبت به این موضوع بسیار بیش تر شده است، دیگر متقاضی زیادی برای این عمل وجود ندارد و به وش های دیگر روی آورده اند.

لیپوساکشن شکم هزینه

لیپوساکشن شکم هزینه

آیا می دانید که هزینه لیپوساکشن شکم چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ آیا واقعا شما به لیپوساکشن شکم نیاز دارید و آیا تمام روش های غیر جراحی را امتحان کرده اید و نتیجه ای نگرفته اید؟ ما در این جا سعی داریم تا این سوالات را پاسخ دهیم تا دید واقع بینانه تری نسبت به روش لیپوساکشن شکم پیدا کنیم. در واقع با توجه به این که عمل لیپوساکشن شکم عملی بسیار پر ریسک و سنگین به شمار می رود، طبیعتا هزینه های آن نیز بسیار بالا می رود. پس توصیه ما به شما این است که قبل از تصمیم برای این عمل هزینه های ان را حتی به طور حدودی برآورد کنید و سپس اقدام کنید.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

آیا می دانید لیپوماتیک با لیپوساکشن چه تفاوت هایی دارد؟ در واقع بهتر است در ابتدا هر یک را جداگانه توضیح دهیم و رفته رفته به توضیح تفاوت های انان برسیم. در واقع در روش لیپوماتیک توده های چربی از داخل بدن خارج می شود تا بدن فرم بهتری به خود بگیرد که اکثرا با این روش آشنایی کامل را دارید. در واقع شاید کمی دور از ذهن باشد اما این روش روشی موثر برای لاغری معرفی شده است که در ان به وسیله وسایل جراحی چربی ها برش داده می شود و سپس از بدن بیمار خارج می گردد و از حرارت دادن و امثال این کار، خبری نیست. در این روش از یک لوله تقریبا سفت به نام کانولا استفاده می شود که پزشک متخصص با کمک آن ضربه و حرکاتی را بر روی چربی ها وارد می کند تا چربی ها از بافت های دیگر جدا شود و متخصص بتواند به راحتی ان را از بدن فرد خارج کند.

حال به روش متداول و مورد بحث امروزمان یعنی لیپوساکشن می رسیم. در این روش نیز چربی های اضافه بدن از بدن فرد خارج می شود و تفاوتش با روش بالا یا همان لیپوماتیک این است که در این جا پزشک برای جدا سازی توده های چربی از حرارت استفاده می کند و بعد از این که چربی ها آب شدند توسط دستگاهی مخصوص ان ها را از بدن بیمار خارج می کند. پس به طور کلی تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن را دریافتیم و دانستیم که عمده تفاوت این دو روش با یکدیگر در نحوه جداسازی چربی ها می باشد که در لیپوماتیک چربی ها به صورت کاملا فیزیکی از بدن بیمار جدا می شود و سپس استخراج می گردد اما در مقابل آن در روش لیپوساکشن پزشک متخصص از حرارت استفاده می کند و بعد از این که چربی ها سوزانده شد، ان ها را با استفاده از وسایل مخصوص از بدن بیمار خارج می کند.

یکی دیگر از تفاوت های بارز این دو روش نسبت به یک دیگر و یا بهتر است بگوییم که یکی از مزیت های روش لیپوماتیک نسبت به روش لیپوساکشن این است که در روش لیپوماتیک به دلیل این که چربی ها کاملا فیزیکی ازبدن بیمار خارج می شود قابلیت این را دارد که از ان چربی ها در جای دیگری از بدن بیمار که نیاز به تزریق چربی دارد استفاده کرد که بعضی از این نواحی عبارتند از: لب، گونه، چانه، فک و …. . در طرف دیگر در روش لیپوساکشن به دلیل این که بافت چربی کاملا تخریب می شود و از حالت اولیه خود خارج می گردد دیگر نمی توان از آن استفاده مجدد کرد.

لیزر و لیپولیزر

لیزر و لیپولیزر

لیزر و یا همان لیپولیزر روشی دیگر برای چربی سوزی قسمت های مختلف بدن است. با استفاده از این روش، سلول های چربی حذف می شوند بدون اینکه آسیبی به دیگر بافت ها برسد. این روش نسبت به سایر روش ها خطر کمتری دارد و بهبودی در آن سریع اتفاق می افتد. این روش عوارض کمی داشته و فرد درد و کبودی و تورم ندارد و سطح پوست، بعد از عمل با این روش یک دست است. در لیپولیزر می توان حجم بیشتری از چربی را برداشت.

روش دیگر لیپوماتیک است که به آن هوای فشرده هم می گویند. این روش جدید و نوینی است که در دنیا شناخته شده است. با استفاده از لیپوماتیک می توان چربی های موضعی را برداشت. دستگاه لیپوماتیک به صورت جنبشی در سه نوع زیگزاگی، ارتعاشی و چرخشی تنظیم می شود و چربی ها را از بین می برد. هم چنین این ارتعاشات سبب کلاژن سازی در پوست می شود. ساختار کلی این روش به گونه ای است که به بافت های همبند، رگ های خونی و ماهیچه ها آسیبی نمی رساند. در این روش دستگاه به خوبی استریل می شود و ایجاد عفونت نمی کند. هم چنین از حرارت دادن در آن استفاده نمی شود که سبب نکروز پوستی و سوختگی گردد.

فرم دهی صورت با این عمل

فرم دهی صورت با این عمل

همانطور که گفته شد لیپوساکشن روشی مناسب برای فرم دهی بدن است. البته از این روش را می توان برای صورت هم استفاده نمود. لیپوساکشن چربی بین عضلات و پوست را بیرون می کشد. در برخی مواقع به دلیل ژنتیک و یا سبک زندگی نادرست صورت افرادی فرم مناسبس ندارد و یا به دلیل افزایش وزن، صورت گرد و چاق شده است. در نتیجه به واسطه ی روش لیپوساکشن می توان این مشکلات را در صورت برطرف کرد. کسانی که با رژیم درمانی و ورزش هم هنوز تغییراتی در صورت خود نمی بینند هم می توانند از این روش درمان کمک بگیرند. لیپوساکشن صورت شامل گردن، غبغب و کشیده نمودن صورت است. به واسطه ی این روش، صورت شما دچار تغییراتی زیبا می شود.

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب

ساکشن غبغب یکی دیگر راه های زیباتر شدن چهره در فرد است. افراد زیادی هستند که دارای غبغبی پر از چربی نامطلوب هستند و این چربی زیبایی را در فرد کاسته است. در نتیجه به واسطه ی این روش یعنی لیپوساکشن می توان درمان را آغاز نمود. روش های تغذیه ای و ورزش در طولانی مدت فرد را به ایده ال خود نزدیک می کند. ولی به واسطه ی لیپوساکشن فرد می تواند به راحتی و در کوتاه ترین زمان نتیجه ی دلخواه خود را بگیرد. طی عمل غبغب، زمانی که چربی ها برداشته می شود. پزشک پوست های شل و آویزان هم رفع می کند.

افرادی که دچار افتادگی پوست و افزایش چربی در زیر گلو یعنی غبغب شده اند و هم چنین کسانی که سن ۴۰ به بالا را دارند، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. این عمل باید توسط جراح خبره با سابقه ی درخشان صورت بگیرد. پزشک برش های ریزی را در قسمت غبغب ایجاد می کند و چربی ها را خارج می نماید. با استفاده از تکنولوژی و روش های جدید می توان این کار را با استفاده از کانولای میکرو به راحتی انجام داد و نتیجه ی خوبی گرفت. کانولای مورد استفاده برای قسمت غبغب بسیار ظریف و کوچک در نظر گرفته شده است. در نتیجه شما آثاری از اسکار را نمی توانید بر روی گردن و چانه ببینید و نباید نگران این مسئله باشید.

لیپوساکشن ران

لیپوساکشن ران

جمع شدن بی رویه ی چربی در قسمت ران یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد از آن رنج می برند. درشتی و بزرگی بیش از اندازه ی ران ها زیبایی ظاهری را از فرد می گیرد. به وسیله ی لیپوساکشن می توان این چربی های نافرم را از بین برد. نقاطی که در ران چربی ها باید خارج شوند توسط پزشک علامت گذاری می شود. سپس محلول تاموسنت که بی حسی را در قسمت علامت گذاری ایجاد می کند و این محلول به زیر پوست فرد تزریق می شود. به واسطه ی این محلول بافت های خونی از چربی ها جدا می شود و پزشک با استفاده از کانولا چربی ها را از داخل ران خارج می نماید. برش ها بسیار کوچک هستند در نتیجه نگران جای زخم و بخیه بعد از اتمام کار نباشید.

ریسک های این روش درمانی بسیار کم و ناچیز است و این عوارض ناچیز با تحت درمان قرار گرفتن زیر دست یک پزشک معتبر و خبره ایجاد می گردد. چنانچه پزشک مهارت لازم را نداشته باشد امکان وقوع عوارضی جبران نشدنی، حتی در ساده ترین عمل ها خواهد شد. پس قبل از هر چیزی و اقدام به هر عملی پزشکی مناسب را برای خود انتخاب نمایید. نکاتی که قبل از عمل ساکشن باید انجام بدهید شامل این موارد است. یک) اگر کارمند هستید بین ۲ تا ۳ هفته مرخصی بگیرید. دو) اگر با کوچک ترین ضربه پوستتان دچار کبودی می شود حتما به پزشک خود اطلاع بدهید. سه) در صورت داشتن آلرژی و حساسیت، پزشک خود را مطلع نمایید. چهار) ۴ روز قبل از انجام عمل، از پزشک خود مشاوره بگیرید و در صورت مصرف داروهای عدم انعقاد خون، دیگر مصرف نکنید. پنج) دخانیات و الکل به مدت یک ماه قبل از عمل استفاده نکنید.

لیپوساکشن بازو

لیپوساکشن بازو

یکی از قسمت هایی که خیلی مورد لیپوساکشن قرار می گیرد ناحیه ی بازو است. از طریق سوراخی کوچک بدون برش کانولا را وارد بازو می شود و چربی های زائد توسط دستگاه مکنده بیرون کشیده می شود. از بین بردن این چربی ها در یک جلسه امکان پذیر است. با توجه به شرایط و ژنتیک هر فرد، رفع این چربی ها در ناحیه ی بازو متفاوت است. بازوی برخی افراد به صورت شل و آویزان است که پزشک با استفاده از این روش شروع به برطرف کردن مشکل می کند. زمانی که چربی های این ناحیه از بین می رود؛ فرد اعتماد به نفس بهتری را به دست می آورد و می تواند لباس ها با آستین کوتاه را بپوشد. هم چنین ظاهری زیبا را برای دستان و بدن شما ایجاد می کند.

پس از انجام این عمل نیاز مجدد به ترمیم وجود ندارد ولی این بدان معنا نیست که فرد در صورت چاق شدن، تغییراتی در این ناحیه نداشته باشد. در نتیجه فرد تحت رژیم غذایی مناسب و ورزش های بازو می تواند چربی سوزی را در این قسمت داشته باشد. هزینه ی لیپوساکشن بازو در مراکز و کلینیک های مختلف متفاوت است. با توجه به دستمزد پزشک، وسعت کار در این ناحیه و هزینه های آزمایشات؛ قیمت عمل متفاوت است. البته در مورد قیمت جراحی های زیبایی قانون و نرخ خاصی وجود ندارد و هرکس در مراکز خود به گونه ای قیمت گذاری می کند.

انجام عمل در مردان و زنان

انجام عمل در مردان و زنان

عمل چربی کشی در تمام قسمت های مردان هم انجام می شود. بهترین نتیجه گیری آقایان در این عمل، زمانی است که فرد وزنی نزدیک به ایده آل را داراست و پوستی سفت را دارد. انجام دادن لیپوساکشن به طور هم زمان در تمامی نقاط بدن فرد می تواند صورت بگیرد. این تکنیک چربی کشی برای همه به صورت یکسان انجام می شود؛ ولی تخلیه ی تخلیه چربی ها به یک روش برای همه صورت نمی گیرد. مدت زمان این عمل با توجه به وسعت کار، تکنیک، منطقه ی مورد نظر متفاوت است. این عمل تحت بی حسی و بی هوشی عمومی انجام می شود. پس از اتمام ریکاوری، فرد می تواند ترخیص شود و به منزل برود و روز بعد از عمل می توانید به حمام بروید.

به مدت ۲ الی ۳ هفته از انجام فعالیت های ورزشی و کارهای سنگین بپرهیزید. بین ۳ تا ۴ هفته هم باید گن مخصوص را استفاده نمایید. چراکه روند بهبودی را تسریع می کند. نتایج اصلی این عمل، بعد از گذشت ۱ تا ۳ ماه کاملا دیده می شود. در صورت رعایت کردن مواردی از قبیل ورزش و رژیم غذایی مناسب، می توان نتایج ماندگاری از این عمل زیبایی را مشاهده نمود.

هزینه ی لیپوساکشن شکم

هزینه ی لیپوساکشن شکم

هزینه ی عمل لیپوساکشن با توجه به مهارت و سابقه ی هر پزشک متفاوت است. قیمت این عمل با توجه به انتخاب نوع روش درمان نیز متغیر است. دستمزدپزشک، تیم پزشکی، هزینه ی کلینیک و … را شامل می گردد. پس از مشاوره شدن توسط پزشک و انجام آزمایشات کامل، پزشک برآورد قیمت این عمل را به شما می گوید.

Liposuction in wikipedia

سوالات متداول در مورد لیپوساکشن

سوالات متداول در مورد لیپوساکشن

آیا لیپوساکشن دردناک است؟

طی این عمل، فرد تحت بی هوشی عمومی و یا بی حسی قرار می گیرد در نتیجه دردی را احساس نخواهد کرد.

هزینه ی لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه ی عمل لیپوساکشن با توجه به مهارت و سابقه ی هر پزشک متفاوت است و قیمت این عمل با توجه به انتخاب نوع روش درمان نیز متغیر است. دستمزد پزشک، تیم پزشکی، هزینه ی کلینیک و … را شامل می گردد. پس از مشاوره شدن توسط پزشک و انجام آزمایشات کامل، پزشک برآورد قیمت این عمل را به شما می گوید.

عوارض لیپوساکشن چیست؟

عوارض در هر یک از روش های این عمل متفاوت است. ولی به طور کلی پس از عمل، درد، تورم، کبودی و بی حسی را تا مدتی مشاهده می کنید ولی این طبیعی بوده و پس از مدتی برطرف می شود. ریسک های این روش درمانی بسیار کم و ناچیز است و این عوارض ناچیز با تحت درمان قرار گرفتن زیر دست یک پزشک معتبر و خبره ایجاد می گردد. چنانچه پزشک مهارت لازم را نداشته باشد امکان وقوع عوارضی جبران نشدنی، حتی در ساده ترین عمل ها خواهد شد. پس قبل از هر چیزی و اقدام به هر عملی پزشکی مناسب را برای خود انتخاب نمایید.

آیا قبل از عمل لیپوساکشن می توان سیگار کشید؟

خیر این کار کاملا اشتباه است و می تواند در روند جراحی و حتی در طول نقاهت و درمان اختلال ایجاد کند لذا خواهشمندیم که این مورد ار مد نظر داشته باشید. مواد موجود دو نیکوتین سیگار می تواند بسیار اسیب رسان و مضر باشد.

لیپوساکشن به چند روش انجام می شود؟

روش های لیپوساکشن شامل لیپوساکشن سنتی، اولتراسونیک، الکتریکی، لیزر یا لیپولیزر و لیپوماتیک را می توان نام برد. در روش سنتی ابتدا بی حسی در محل انجام می شود سپس برشی زده شده و کانولا وارد برش می گردد و چربی ها به وسیله ی ساکشن از طریق کانولا کشیده می شود. این روش با نیروی دست چربی ها را تخلیه می کند، به همین علت امکان خارج شدن بافت های همبند و رگ های خونی وجود دارد. نتیجه ی خارج شدن این موارد هنگام خروج چربی ها از بدن باعث نامسطح شدن سطح پوست شما می گردد. روش دیگر اولتراسونیک است که در این روش هم ابتدا عمل بی حسی صورت می گیرد. سپس با استفاده از نوک کانولا که امواج صوتی ایجاد می کند چربی ها را می توان از بین برد. البته محبوبیت این روش در بین مردم بسیار کم است چراکه مدت زمان عمل بسیار بالا است و نکروز و سوختگی ایجاد می کند. پس از عمل درد زیادی را فرد متحمل می شود و همچنین این روش درمانی بسیار هزینه بر است و روش الکتریکی به وسیله ی یک موتور الکتریکی جنبشی را در نوک کانولا ایجاد می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *