عمل زیبایی لب

هزینه عمل زیبایی لب چقدر است؟ معرفی بهترین نوع عمل لب برای زیبایی

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی عمل زیبایی لب که یک مدت است بسیار بین خانم و حتی آقایان رواج پیدا کرده است صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

عمل زیبایی لب بالا

عمل زیبایی لب بالا

عمل زیبایی لب یکی از عمل هایی است که به دلایل زیادی مانند بزرگ تر شدن لب، خوش فرم شدن لب و هم چنین برطرف شدن عیب های لب انجام می شود. لب قسمت بسیار مهم از صورت است و به همین دلیل زیبایی و خوش فرم بودن لب بسیار مهم است. متخصصان زیبایی بیان کرده اند که چشم ها باعث زیبایی صورت می شود ولی لب باعث جذابیت صورت می شود و نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت دارد.

لب های بزرگ نماد زیبایی

امروزه یکی نماد های زیبایی مخصوصا برای خانم ها داشتن لب های بزرگ، برجسته و زیبا است به همین دلیل خیلی از خانم ها روش های متفاوتی را برای بزرگ و خوش فرم کردن لب های خود امتحان می کنند. یکی از موثر ترین و با دوام ترین روش ها عمل لب است، عمل لب به چند روش انجام می شود که ما در این قسمت آن ها را بیان می کنیم:

پیوند یا گرافت پوستی: در این روش پزشک برای بزرگ تر کردن لب از عمل استفاده می کند و این جراحی به این صورت است که در ابتدا پزشک باید برش‌ هایی را داخل دهان ایجاد ‌کند و به این صورت لب‌ ها را به سمت جلو کشیده می شود، سپس گرافت پوستی برای برجسته کردن لب، چربی گرفته شده از لایه ‌های عمیق ‌تر پوست را زیر غشا مخاطی قرار می‌دهد، به این صورت لب ها برجسته تر و خوش فرم تر می شود.

بهبود ورمیلیون: در این روش نیز متخصص برای بزرگ تر کردن لب از عمل استفاده می کند و این جراحی به این صورت است که لب برشی در امتداد حاشیه بخش رنگی لب‌ ها یا همان خط لب طوری ایجاد می کند که بتوان بخش باریکی از پوست خارج این حاشیه را جدا کرد و سپس بخش رنگی را برای افزایش ناحیه لب کشید، به این صورت لب ها برجسته و بزرگ تر می شوند.

پروتز لب

پروتز لب : پروتز لب در اوایلی که در سرتاسر دنیا مطرح شده بود بسیار بین مردم ایران مورد توجه و استقبال قرار گرفت، به طوری که بعضی از بازیگران ایرانی نیز عمل پروتز لب را انجام داده اند. به هر حال پروتز به این صورت است که در داخل لب برش‌ های بسیار کوچک ایجاد شده در داخل گوشه‌ های دهان قرار داد، جراح انواع پروتز ها دارد و بیمار بسته به نوع و هزینه ی آن یکی از این مدل ها را انتخاب می کند و جراح برای بیمار در لب هایش قرار می دهد.

استفاده از لیفت

لیفت لب: در این روش نیز متخصص برای بزرگ تر کردن لب از عمل استفاده می کند و این جراحی به این صورت است که از برداشتن پوست اضافی و رو به بالا کشیدن لب ‌ها (تزریق ژل به لب) انجام می شود. لیفت لب برای کسانی مناسب است که مشکلاتی مانند شلی یا افتادگی پوست یا رو به پایین متمایل شدن دهان دارند، این روش به این صورت است که برای افزایش حجم قسمت لب بالا، برشی در قسمت زیر بینی ایجاد می ‌شود و به این صورت پوست برای رو به بالا کشیدن لب کوتاه می‌ شود.

 عمل زیبایی لب شکری


عمل زیبایی لب شکری


لب شکری بیشتر به صورت ژنتیکی بوده و در دوران حاملگی و زمانی که جنین در حال رشد است این اتفاق می افتد. کامل و سالم بودن لب علاوه این که در زیبایی صورت بسیار حائز اهمیت است برای مکیدن، صحبت کردن نیز بسیار مهم است و اگر شخصی لب های شکری داشته باشد، این مشکلات برای او به وجود می آید. البته امروزه افراد که به اصطلاح لب شکری هستند در همان کودکی با جراحی این مشکل را برطرف می کنند، لب شکری یک نوع بیماری است که در آن یک شکاف در لب بالایی، بین دهان و بینی بوجود می آید، ممکن است که این شکاف کوچک و جزئی باشد و یا بزرگ باشد.

به طور معمول برای درمان این بیماری از جراحی استفاده می شود و اگر فرد کودک است باید حدود ۱۰ سال سن داشته باشد. هدف عمل جراحی این است که شکاف بسته شود، بازگرداندن کارایی عضلات و ایجاد یک ظاهر طبیعی برای لب و دهان فرد است. به احتمال زیاد در نتیجه ‌ی همین عمل، بد شکلی بینی نیز بهبود پیدا می کند ولی این امکان نیز وجود دارد که بد شکلی بینی فرد بهبود نیابد و به یک عمل دیگر نیاز داشته باشد تا بینی بهبود پیدا کند.

 عمل زیبایی لب پایین


عمل زیبایی لب پایین

در عمل زیبایی لب پایین نیز مانند لب بالا انجام می شود فقط جراح به جای این که برش را از بالا ی لب انجام دهد آن را از پایین لب انجام می دهد، به این صورت که برش هایی از پایین زده می شود و لب به سمت پایین کشده می شود. عمل زیبایی لب پایین نیز یکی از عمل هایی است که به دلایل زیادی مانند بزرگ تر شدن لب، خوش فرم شدن لب پایین و هم چنین برطرف شدن عیب های آن انجام می شود.

گاهی اوقات افرادی نیز هستند که احساس می کنند لب های آن ها بسیار کلفت و بزرگ است و می خواهند آن ها را کوچک تر و ظریف تر کنند، کوچک کردن لب در این بیماران نسبت به بزرگ کردن آن ها ساده تر و موفقیت آمیز است.


عمل زیبایی لب کج

گاهی اوقات لب هایبرخی از افراد متناسب نیست و کمی به یک سمت کج است که این اتفاق به دلایل مختلفی مانند: ژنتیک، تصادف، ضربه شدید به فک و صورت اتفاق می افتد. متخصصین جراحی می توانند با استفاده از جراحی، لب هایی که به یک سمت کج شده اند را درست کنند و به حالت خوش فرم و زیبا در بیاورند، مدت زمان این عمل بسیار کم و حدود ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت است.

 عمل زیبایی لب غنچه ای


عمل زیبایی لب غنچه ای

عمل زیبایی برای لب های غنچه نیز انجام می شود تا آن ها برجسته تر و بزرگ تر از قبل بشوند، این جراحی توسط متخصصین انجام می شود.

در ایران نیز داشتن لب های بزرگ و برجسته یکی از معیار های اصلی زیبایی شده است، روش های زیادی برای بزرگ کردن لب وجود دارد یکی از این روش ها تزریق به لب توسط چربی است. چربی تزریق شده به لب یکی از روش های جدید و هم چنین ماندگار است که بدون درد و خونریزی انجام می شود و این چربی از بدن خود فرد بیشتر از ناحیه ی شکم و پهلو برداشته می شود. روش های دیگری نیز مانند فیلر و ژل برای بزرگ کردن لب وجو دارد که اکثر خانم ها از این روش ها استفاده می کنند ولی باید بدانید که ژل و فیلر ماندگاری بالایی ندارند و بعد از یک الی دو سال فرد برای تمدید آن باید به نزد پزشک مراجعه کند.


عمل زیبایی لب شتری نیز انجام می شود و کسانی که لب های بزرگی دارند با استفاده از عمل می توانند آن ها را کوچک تر کنند تا به حالت صورت بیاید و استاندارد شود. امروزه چون لب های بزرگ و برجسته بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، عمل لب شتری کم تر نسبت به قبل انجام می شود.
انواع عمل زیبایی لب شامل: پیوند یا گرافت پوستی، بهبود ورمیلیون، پروتز لب، لیفت لب می شود، به جز این عمل ها فیلر و ژل نیز استفاده می شود.


هزینه عمل زیبایی لب

قیمت عمل زیبایی لب شکری بستگی به نوع ناهنجاری و دستمزد پزشک دارد، برای این که به طور دقیق از هزینه آن اطلاع پیدا کنید، بهتر است که به مطب پزشک مراجعه کنید و تمام سوال های خود از جمله هزینه عمل را بپرسید.
عمل زیبایی لب بالا یکی از عمل هایی است که به دلایل زیادی مانند بزرگ تر شدن و خوش فرم شدن لب و هم چنین برطرف شدن عیب های آن انجام می شود. لب قسمت بسیار مهم از صورت است و به همین دلیل زیبایی و خوش فرم بودن لب بسیار مهم است.

 سوالات متداول درباره ی عمل زیبایی لب


سوالات متداول درباره ی عمل زیبایی لب

هدف عمل جراحی لب شکری چیست؟

هدف عمل جراحی این است که شکاف بسته شود، بازگرداندن کارایی عضلات و ایجاد یک ظاهر طبیعی برای لب و دهان فرد است. به احتمال زیاد در نتیجه‌ ی همین عمل، بد شکلی بینی نیز بهبود پیدا می کند.

پروتز لب به چه صورتی انجام می شود؟

به هر حال پروتز به این صورت است که در داخل لب برش‌ های بسیار کوچک ایجاد شده در داخل گوشه‌ های دهان قرار داد، جراح انواع پروتز ها دارد و بیمار بسته به نوع و هزینه ی آن یکی از ین مدل ها را انتخاب می کند و جراح برای بیمار در لب هایش قرار می دهد.

لیفت لب به چه صورتی انجام می شود؟

در این روش نیز متخصص برای بزرگ تر کردن لب از عمل استفاده می کند و این جراحی به این صورت است که از برداشتن پوست اضافی و رو به بالا کشیدن لب ‌ها (لیفت لب) انجام می شود. لیفت لب برای کسانی مناسب است که مشکلاتی مانند شلی یا افتادگی پوست یا رو به پایین متمایل شدن دهان دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *