پروتز فک

انواع پروتز فک به همراه برسی خطرات پروتز و هزینه پروتز فک در مشهد و ایران

در این مقاله می خواهیم درباره ی پروتز فک که یک راه حل برای بهبود فک است صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

پروتز فک و چانه

پروتز فک و چانه برای چه کسانی مناسب است؟

پروتز فک و چانه این عمل برای کسانی انجام می شود که به دلایل مختلفی چانه و یا فک آن ها عقب است و از حالت استاندارد صورت خارج شده است و به فرم صورت نمی آید. در ابتدا بگوییم که این کار یک جراحی زیبایی فک است و برای این که چانه به سمت جلو تر بیاید و حالت بهتری نسبت به قبل داشته باشد انجام می شود. هم چنین این جراحی برای این که فک های کوچک را بزرگ تر کند نیز مناسب است، چرا که گاهی اوقات فرد فک کوچکی دارد و با صورتش تناسب ندارد، می تواند با این عمل فک خود را پهن تر و بزرگ تر از قبل کند. هم چنین بهتر است که بدانید عمل جنیوپلاستی در واقع یکی از درمان های ناهنجاری های فکی به شمار می رود.

 پروتز فک پایین


پروتز فک پایین به چه صورت است؟

خیلی از افراد فک کوچک تری نسبت به اعضای صورت خود دارند که با روش هایی مانند پروتز سعی می کنند که فک خود را بزرگ تر و خوش فرم تر کنند، هم چنین افرادی که می خواهند چانه برجسته تر و خوش فرم تری داشته باشند می توانند از پروتز استفاده کنند، پروتز  انواع مختلفی دارد مانند: سیلیکون، تفلون و مدپور. البته مدپور یک ماده جدید است که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است چرا که درون  پلاستیک (منافذی) وجود دارد، که باعث می شود بافت به اطراف آن برود و سپس بچسبد و کاشته شود. در نهایت روش دیگری نیز وجو دارد به نام ایمپلنت، ایمپلنت ها با استفاده از پیچ ها به استخوان چسبانده می شوند.

چگونه فک زاویه دار و خوش فرم داشته باشیم؟

امروزه داشتن فک زاویه دار و خوش فرم بسیار رواج پیدا کرده است، به گفته متخصصان زیبایی جهان این ترند از بازیگر معروف هالیوود یعنی آنجلینا جولی سرچشمه گرفته شده است و در کل دنیا یک نماد زیبایی به شمار می رود. خیلی از افراد فقط برای این که فک و چانه آن ها خوش فرم تر شود و از جذابیت بیشتری برخوردار شود از پروتز استفاده می کنند، البته انجام پروتز و فیلر در ایران بسیار رواج پیدا کرده است و خیلی از افراد جوان این کار را برای بهتر شدن صورت و بدن خود انجام می دهند.


پروتز فک بالا چگونه است؟

اگر در دنیای مد، مدل های مطرح جهان را در مجلات و دنیای مجازی مشاهده کرده باشید حتما متوجه شده اید که اکثر این مدل ها دارای فک های زاویه دار و خوش فرمی هستند، فک یک قسمت مهم از اعضای صورت است که اگر متناسب با صورت و هم چنین خوش فرم باشد، زیبایی صورت را دو چندان می کند. به همین دلیل خیلی ها از پروتز و عمل برای فک و چانه شان استفاده می کنند.

این عمل مانند هر عمل دیگری دارای عوارضی می باشد که ما در این قسمت آن ها را بیان می کنیم:

اگر شکاف عمل درون دهان انجام شود ممکن است شاید در قسمت لب و دهان احساس خود را از دست بدهید اما پس از چند روز این احساس باز خواهد گشت و جای نگرانی ندارد. به احتمال زیاد ناحیه چانه متورم و دردناک خواهد شد، شاید احساس در این ناحیه تغییر می‌ کند که ممکن است دائمی و یا موقت باشد. امکان این که پروتز کاشته شده در چانه جابجا شود هست، برای کاهش احتمال بروز این مشکل، جراح از شما می خواهد تا یک مدت ورزش های زیاد و سنگین انجام ندهید. معمولاً شما باید بین چهار تا هفت هفته مراقب باشید تا چیزی به چانه شما برخورد نکند و یا ضربه ای به چانه شما نخورد. احتمال این که بعد از جراحی در محل کاشت پروتز، عفونت ایجاد شود زیاد است، در صورت بروز عفونت، جراح پروتز را برداشته یا عمل جراحی را مجدداً تکرار می‌ کند.

 پروتز فک چگونه است


پروتز فک چگونه است؟


برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که پروتز فک چیست و چرا انجام می شود؟ پروتز به این دلیل انجام می شود که خیلی از افراد فک کوچک تری نسبت به اعضای صورت خود دارند که با روش هایی مانند پروتز سعی می کنند که فک خود را بزرگ تر و خوش فرم تر کنند، هم چنین افرادی که می خواهند چانه برجسته تر و خوش فرم تری داشته باشند می توانند از پروتز استفاده کنند. برعکس این عمل نیز انجام می شود که در آن استخوان فک بریده می شود و جابجا شده تا قد عمودی یا طول قسمت زیرین چانه را افزایش دهد، چرا که گاهی فک فرد بزرگ تر از استاندار صورت او است.

پروتز فک در اصفهان نیز توسط پزشکان حرفه ای صورت می گیرد و به گفته کارشناسان، اصفهان دومین شهر در ایران است که بیشترین عمل زیبایی و پروتز در آن انجام می شود و هم چنین بهترین متخصصان را در زمینه عمل های زیبایی دارد. گفته شده است که برخی از سلبریتی های ایرانی برای عمل های زیبایی و پروتز به اصفهان آمده اند.

جراحی پروتز فک این گونه است که فرد ابتدا باید توسط پزشک معاینه شود و پس از این که پزشک فرد را معاینه کرد تشخیص می دهد که آیا این جراحی مناسب فرد است یا خیر. حال اگر جراحی مناسب بود، ابتدا باید فرد چندین آزمایش قبل از جراحی انجام دهد و نتیجه آن را به پزشک بدهد. بعد از انجام این مراحل پزشک به شما چندین توصیه می کند تا قبل از جراحی آن ها را انجام دهید، مثلا دخانیات دو هفته قبل از عمل پرهیز کنید. حال این جراحی به این صورت انجام می شود که در ابتدا یک شکاف کوچک زیر چانه یا درون دهان ایجاد می شود و سپس یک کیسه زیر عضلات چانه ساخته می‌ شود. سپس پروتز چانه درون این کیسه قرار می گیرد و خیلی محکم به استخوان متصل می ‌شود. بهتر است که بدانید چه این شکاف در دهان باشد و چه در زیر چانه، به صورت مطلوبی بهبود خواهد یافت و از این لحاظ جای نگرانی وجود ندارد. مدت زمان این عمل جراحی در حدود نیم ساعت الی یک ساعت به طول می کشد ولی به یاد داشته باشید که تحت بیهوشی سنگین یا بیهوشی عمومی انجام می ‌شود.

  • همچنین مقاله پروتز گونه نیز می تواند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهد.
هزینه پروتز فک پایین

هزینه پروتز فک پایین چقدر است؟


هزینه پروتز فک بستگی به نوع پروتز و دستمزد پزشک دارد، برای این که به طور دقیق از هزینه آن اطلاع پیدا کنید، بهتر است که به مطب پزشک مراجعه کنید و تمام سوال های خود از جمله هزینه عمل را بپرسید، چرا که پزشک با حوصله به تمامی سوالت شما پاسخ می دهد و هم چنین شما می توانید تمام مشکلات خود را در این باره به دکتر بگویید و از توصیه های آن استفاده کنید.

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که نقش چانه در برقرار کردن تعادل میان بینی و پیشانی در ایجاد نسبت‌ های ایده آل صورت بسیار مهم است پس اگر می خواهید این عمل را انجام دهید قبل از آن باید خیلی تحقیق کنید و نظر چندین پزشک را در مورد را در این باره بپرسید.

جراحی پروتز فک پایین


امروزه عمل پروتز فک و چانه در ایران بسیار رایج شده است و افراد برای این که صورت زیبا و استخوانی داشته باشند، این کار را انجام می دهند.
باید بدانید که این جراحی حتما باید توسط دکتر پروتز فک انجام شود، چرا که شنیده می شود برخی از افراد بدون داشتن تخصص در این زمینه در سالن ها این کار را انجام می دهند که اغلب افرادی که در این سالن ها پروتز انجام داده اند بسیار ناراضی و از نتیجه ناراحت بوده اند. پس اگر می خواهید که پروتز به درستی و طبیعی برای شما انجام شود و از نتیجه آن راضی باشید باید این کار را به متخصصین بسپارید.

عمل رینوپلاستی چیست؟


ممکن است که گذاشتن پروتز فک همراه با عمل رینوپلاستی انجام شود چرا که انجام این دو عمل همزمان باعث می شود که نتیجه بهتری برای بیمار داشته باشد. بهتر است که بدانید جراحی پروتز چانه یک روش طولانی است که باعث تغییرات دائمی و همیشگی در ظاهر شما می‌ شود در نتیجه یک تغییر ظریف در یک ناحیه از صورت مانند چانه ممکن است کل ظاهر و تناسب صورت به طور چشم گیری بهبود یابد.

 سوالات متداول درباره ی پروتز فک


سوالات متداول

پروتز فک و چانه مناسب چه کسانی است؟

پروتز فک و چانه این عمل مناسب کسانی است که به دلایل مختلفی چانه و یا فک آن ها عقب است و از حالت استاندارد صورت خارج شده است و به فرم صورت نمی آید.

جراحی فک و چانه به چه صورتی انجام می شود؟

حال این جراحی به این صورت انجام می شود که در ابتدا یک شکاف کوچک زیر چانه یا درون دهان ایجاد می شود و سپس یک کیسه زیر عضلات چانه ساخته می‌ شود. سپس پروتز چانه درون این کیسه قرار می گیرد و خیلی محکم به استخوان متصل می ‌شود.

چرا پروتز چانه تغییر زیادی در ظاهر فرد ایجاد می ‌کند؟

به این دلیل که نقش چانه در برقرار کردن تعادل میان بینی و پیشانی در ایجاد نسبت‌ های ایده آل صورت بسیار مهم است پس تغییر زیادی در چهره ایجاد می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *