کاشت موی سر

کاشت مو طبیعی با تراکم بالا چقدر هزینه دارد؟ + معرفی جدیدترین روش های کاشت مو و مراقبت ها

کاشت مو یکی از روش های درمانی بوده که برای افرادی که موی سرشان ریخته است بسیار مناسب خواهد بود. در این روش، پزشک از قسمت هایی که در سر مو دارد برمی دارد و به جاهایی که دچار تاسی شده اهدا می کند. پیوند مو عملی بسیار تاثیر گذار در ظاهر فرد بوده و عملی بدون ریسک است. نتیجه کاشت مو در افراد می تواند متفاوت باشد و این امر به بانک موی فرد بستگی دارد. در این مقاله ما سعی داریم اطلاعاتی مفید و کامل در خصوص کاشت مو به شما بدهیم. افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند، قبل از اقدام، ابتدا تحقیقات و بررسی هایی در این مورد انجام دهند.

  • جهت دریافت پیشنهاد ویژه و تخفیف ۵۰ درصدی برای بهترین کلینیک زیبایی همین حالا به شماره بالای سایت تماس بگیرید.
کاشت موی سر

کاشت موی سر

افزایش جذابیت و زیبایی به چهره با داشتن موهای زیبا و پرتراکم امکان پذیر است افرادی هستند که از طاسی یا کم پشتی مو رنج می برند اما امروزه با استفاده از عمل های زیبایی کاشت مو این مشکل به راحتی قابل حل می باشد عمل زیبایی کاشت مو فولیکول های آسیب دیده مو ترمیم یافته و دوباره رشد می نمایند این فرایند شامل سه مرحله برداشت واحدهای فولیکولار مو از محل اهدا کننده، آماده سازی گرافت ها و کاشت گراف تشکیل می شود برای انجام این عمل جراح از موهای طبیعی موجود بر سطح پوست بدن یا سر خود متقاضی استفاده می کند مناسبترین نقاط برای این منظور پشت سر حد فاصل بین دو گوش و زیر گردن می باشد چراکه موهای این قسمت از نظر زخامت و درشتی شباهت بیشتری با موهای وسط سر دارد اما در صورت لزوم می‌توان از موهای سایر قسمت های بدن از جمله موهای قفسه سینه نیز استفاده کرد.

کاشت موی سر، ترفندی است که امروزه بسیاری از افراد برای اقدام به آن نزد پزشک مراجعه می کنند. در این روش موهای مقاوم به ریزش به قسمت های طاس سر زده می شود که به آن کاشت مو و یا پیوند مو گفته می شود. در دهه های گذشته یک یا نهایتا دو تکنیک برای این عمل وجود داشت. ولی امروزه با پیشرفت علم، کاشت موی طبیعی بسیار پیشرفت کرده و تنوع بیشتری را پیدا کرده است. روش های کاشت موی سر به دو روش ۱) کاشت نواری ۲) کاشت با استخراج واحد های فولیکولی انجام می شود.

کاشت مو به روش FUE اولین متد کاشت مو به روش غیر جراحی است که در آن به واسطه پانچ های دستی به صورت دانه‌ای گرافت ها توسط پنس از پشت سر برداشته می شود و و سپس به شیوه FUE روی سر کاشته می شود. این یک روش بدون جراحی و بدون برجای ماندن هیچ گونه جای اسکار در محل بانک مو می باشد البته امکان آسیب به گرافت های مو و در نتیجه عدم رویش مناسب مو نیز وجود دارد

 در کاشت مو به روش FUT که یکی از قدیمی ترین تکنیک های کاشت مو طبیعی است تارهای مو از محل بانک مو برداشته شده به واحدهای فولیکولار تقسیم شده و در نهایت در مرحله کاشت در شیار های کوچک که ایجاد شده در محل طاسی کاشته می شود از مهم ترین مزیتی که این روش دارد این است که در این روش شانس بیشتری برای برداشت گرافت سالم از زبان مو نسبت به سایر روش‌های دیگر برداشت گراف بیشتر است. اما عیبی که در آن وجود دارد این است که امکان ایجاد جای اسکار و زخم در محل برداشت گرافت مو وجود دارد

در کاشت نواری برای برداشت و استخراج مو، ابتدا برشی در پشت سر بیمار زده می شود. سپس فولیکول ها زیر میکروسکوپ، از درون پوست خارج و برای عمل کاشت آماده سازی می گردد. این روش تهاجمی تر بوده؛ چرا که برش زده شده نیاز بخیه زدن دارد. از معایب این روش می توان عوارض و مدت ریکاوری بیشتر را نام برد. از طرفی مزیت کاشت نواری، کیفیت بالای گرافت های برداشته شده است؛ که به نسبت بقیه بسیار بهتر است. روش کاشت نواری هم با دو تکنیک fut و روش ترکیبی انجام می شود.

روش دوم کاشت با استخراج فولیکولی بوده که برای کاشت موی سر استفاده می شود. در این روش برشی زده نمی شود. و فولیکول ها با ایجاد سوراخ هایی ریز برداشته می شوند. این سوراخ ها کمتر از یک میلی متر قطرشان است. این روش به دلیل عدم تهاجمی بودن به نام عمل غیر جراحی در دنیا شناخته شده است. این روش با تکنیک های FIT، SUT، MICRO FIT و BHT انجام می شود.

در این دو روشی که برای کاشت مو گفته شد، در روش اول FUT و در روش دوم تکنیک FIT بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که روشی دیگر برای کاشت به نام HRT وجود دارد که در آن به جای موی طبیعی از تار مصنوعی که مانند موی طبیعی است استفاده می شود. قبل از اقدام به هر عملی باید بدانید آیا کاندید مناسبی برای این روش ها هستید. در نتیجه باید با متخصص راجع به ریزش موی خود صحبت کنید. چناچه درمان شما با کاشت مو امکان پذیر باشد؛ باید شرایطی دیگر هم بررسی گردد. از جمله این بررسی ها شامل قدرت بانک مو، جنس مو، وضعیت سلامت عمومی، سن و … خواهد بود.

اکنون که اطلاعاتی راجع به کاشت موی سر به دست آوردیم، برای انتخاب بهترین کلینیک هم باید تحقیقاتی را انجام دهیم، تا گرفتار افراد سودجو نشویم. بهترین کلینیک و مراکز باید دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان باشند. این مراکز باید دارای پزشکانی حاذق در امر جراحی و سابقه ای درخشان باشند. تیم درمانی هم در انجام این عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مراکز باید دارای مجهز و مدرن ترین دستگاه ها باشند و همچنین دارای پرسنلی دلسوز و امکانات رفاهی باشند.

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو

کاشت مو یک عمل سرپایی می باشد که بدون بیهوشی و به صورت بی حسی موضعی صورت می گیرد در حین عمل فرد متقاضی هیچگونه دردی از فعالیت هایی که روی سرش صورت می گیرد احساس نمی کند بعد از پایان اولین جلسه از کاشت مو که حدود ۳ تا ۸ ساعت طول میکشد به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته میشود و و شخص باید روز بعد جهت تعویض پانسمان و کنترل و شستشوی سر به جراح مراجعه کنند بیمار در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود ممکن است دلمه هایی در محل کاشت مو ایجاد شود که البته نباید دستکاری شود و بعد پانزده  روز از بین می رود موهای کاشته شده طی دو هفته رشد می کند که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن روند عمل و کاشت مو می باشد

مراحل کاشت مو در همه روش های کاشت یکی است. اولین مرحله برای کاشت مو، برداشت گرافت از بانک موی فرد است. اگر به سر دقت کنید می بینید از ریشه گاهی یک شاخه مو و گاهی دو و سه و چهار شاخه مو بیرون آمده است. به هریک از این دسته ها گرافت می گویند. پس از گذشت حدود ۴ هفته موهای کاشته شده می ریزد ولی پیاز در زیر پوست زنده است. در نتیجه پس از گذشت ۴ ماه شما موهایی نازک و کرکی را مشاهده می کنید. و در عرض ۹ ماه موهای شما ضخیم شده و افزایش یافته و تراکم بالایی خواهد داشت. حالت شوک زمانی است که فرد مدتی پس از کاشت موهایش می ریزد حتی همان قسمت های پر هم خالی به نظر می رسد. اما جای نگرانی نیست چرا که این امر طبیعی و موقتی است و پس از گذشت ۶ تا ۹ ماه افزایش مو و تراکم را خواهید داشت.

پس از استخراج فولیکول های مورد نیاز، قسمت هایی که برداشت صورت گرفته پانسمان می شود و این امر به خاطر جلوگیری از شیوع عفونت در آن نواحی است. پانسمان پس از گذشت ۲۴ ساعت باز می شود و دیگر نیاز به بستن آن نیست. پزشک پس از باز نمودن پانسمان، شروع به پاک کردن لکه های خون می کند. پس از گذشت دو هفته اثری از جای کاشت نمی بینید. قبل از عمل باید سر کاملا ضد عفونی بشود. برای درک بهتر این عمل می توان فیلم کاشت مو را در گوگل سرچ نمود و مراحل را به صورت چشمی مشاهده کرد.

مراقبت بعد از کاشت مو

مراقبت بعد از کاشت مو

ابتدا مراقبت های قبل از کاشت مو را به شما می گوییم. ۱) از مصرف دخانیات و الکل به مدت یک ماه قبل از عمل باید بپرهیزید. دخانیات و یا همان ماده نیکوتین سبب افزایش خونریزی و کاهش خون رسانی به گرافت ها می شود. مصرف الکل هم تاثیر داروی بی حسی را کاهش می دهد. توان جسمی فرد با مصرف الکل بسیار کاهش پیدا می کند. در نتیجه به هیچ وجه دخانیات و الکل استفاده نکنید. ۲) مصرف داروهای ضد انعقاد و رقیق کننده را قطع نمایید. به مدت ۱۰ الی ۱۵ روز نباید داروهایی مانند آسپرین و وارفرین که ضد انعقاد هستند را مصرف نمایید. چنانچه برای بیماری خاصی استفاده می کنید، حتما با پزشک خود برای قطع آن مشورت نمایید.

۳) باید آزمایشات مربوط به خون را انجام دهید. برای اطلاعات کامل از وضعیت عمومی شما باید این آزمایش را انجام دهید. در این آزمایش باید ناشتا باشید. مواردی که در این آزمایش بررسی می گردد. این موارد شامل قند خون، تعداد سلول های خونی، سرعت انعقاد خون و ابتلا به بیماری های ویروسی خواهد بود. ۴) آنتی بیوتیکی که پزشک معالج تجویز نموده است را حتما مصرف کنید. این قرص ها برای جلوگیری از عفونت تجویز می شود. ۵) روزی که به کلینیک می خواهید برای عمل مراجعه نمایید، حتما سر خود را بشویید. از مصرف مواد آرایشی سر هم اجتناب نمایید. ۶) برای راحتی خود حتما از لباس راحتی برای پوشش خود استفاده نمایید. با رعایت این نکات می توانید به راحتی عمل خود را شروع نمایید.۷)از آن جایی که شناسایی موی سفید یا روشن وقتی که کوتاه است دشوار می باشد اگر موی سفید یا روشن دارید بهتر است پیش از جراحی موی خود را به رنگ تیره در بیاورید چرا که به این وسیله دیدن‌موی شما برای جراح آسان تر می شود حد مقدور این کار را در صبح روز جراحی نیز تکرار کنید ۸) در استفاده از انواع ویتامین ها مانند ویتامین D E, ,استفاده از داروهای بدنسازی مانند کراتین گینر و غیره، ترکیبات گیاهی مانند چای سبز گل گاوزبان و غیره حتماً با پزشک خود مشورت کنید‌. ۹). اگر از کلاه گیس استفاده می کنید باید در روز عمل و قبل از دوش گرفتن آن را از سر خود بردارید و تا چند مدت بعد از عمل از آن استفاده نکنید.

مراقبت های پس از عمل هم اینگونه است. برای خوابیدن حتما از دو یا چند بالشت برای زیر سر خود استفاده کنید و به حالت نیمه قائم در پشت خود بخوابید. این روش تورم را در پوست سر شما کاهش می دهد. بالشت های مسافرتی هم گزینه مناسبی برای کاستن این تورم خواهد بود. می توانید برای کاهش تورم در شب اول پس از عمل کاشت، از کمپرس یخ استفاده نمایید. هر یک ساعت ۲۰ دقیقه این پروسه را انجام دهید. تغذیه برای بهبودی سریع تر بسیار تاثیرگذار است. مصرف مایعات و میوه هایی که دارای ویتامین C هستند بسیار روند بهبودی را در فرد افزایش می دهد. داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر وقت مصرف نمایید. داروی سفالکسین هر ۶ ساعت مصرف شود. قرص زینک هم به صورت مداوم استفاده گردد.

برای باز کردن پانسمان توصیه می‌شود این کار را در کلینیک انجام دهید اما در صورتی که تمایل دارید پانسمان را در منزل باز کنید باید طبق دستورالعمل انجام شود به این صورت که ابتدا کلاه توری روی سر خود را بردارید سپس ناحیه بین موهای کاشته شده و برداشت را از کنار گوش قیچی کرده و پانسمان ناحیه برداشت را به آرامی بردارید برای ناحیه کاشت لایه های بالایی را به آرامی بردارید و سپس مقدار زیاد آب روی لایه های زیرین که به ناحیه کاشت چسبیده شده بریزید و منتظر شوید تا پانسمان کاملاً خیس شود بعد از حدود ۱۵ دقیقه پانسمان را آرام از روی ناحیه کاشت بردارید. بعد از باز کردن پانسمان تا دو روز بعد از کاشت باید سرم نمکی روی قسمت‌های مذکور  اسپری کنید بهتر است که این عمل را هر چند ساعت یکبار تکرار کنید اما هنگام خواب چندان ضروری نیست. توصیه می شود تا یک ماه پس از کاشت مو از انجام ورزش های حرفه ای و ورزش های سنگین مانند شنا کشتی، کوهنوردی و غیره خودداری کنید.

جدیدترین روش های کاشت مو

جدیدترین روش های کاشت مو

کاشت مو روش های متعددی دارد و هرساله تنوع زیادی را پیدا می کند. امروزه روش های جدیدی به وجود آمده است یکی از این روش ها SUT است. با استفاده از این روش نوین، در یک جلسه می توان حدود ۱۴۰۰۰ تار مو را پیوند زد. SUT روشی است که به صورت سرپایی انجام می شود و فرد تحت بی حسی قرار می گیرد. عمل به این روش بسیار حساس و ظریف صورت می گیرد در نتیجه رعایت نکات ریز از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. این عمل بدون جراحی، خونریزی، درد و بدون دوران طولانی نقاهت است.

از مزیت های مهم این روش نسبت به روش های سنتی می توان به کیفیت و تراکم رشد بالای خط رویش اشاره کرد. به طوری که حدود ۳ برابر بیشتر از روش های سنتی، فرد رویش مو خواهد داشت. در روش SUT پیاز به صورت دستی استخراج و کاشته نمی شود. بلکه به وسیله پانچ لیزری از محل برداشته می شود و به قسمت طاس سر پیوند زده می شود. در روش SUT پیوند در یک جلسه صورت می گیرد ولی در دیگر روش های سنتی در چند جلسه انجام می شود. سرعت در روش SUT بسیار بالا است و فرد حین عمل کاشت خستگی احساس نخواهد کرد. بهترین روش کاشت مو می تواند همین روش SUT باشد. چرا که این دستگاه تمام اتوماتیک بوده و مزایای بسیار زیادی دارد.

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو چیست؟

عوارض کاشت مو در افراد بنا به شرایط هرکس متفاوت است. ممکن است برای برخی از بیماران عارضه ای ایجاد نشود ولی برای برخی دیگر مشکلاتی پس از عمل اتفاق بیفتد. برخی از این عوارض تورم پس از کاشت است و این مورد یکی از عوارض شایع در بین افراد بوده است. این تورم در اثر تجمع مایع بین بافتی زیر پوست ایجاد می گردد. این عارضه پس مدتی از بین رفته و یا برای رفع ورم مایع بین بافتی را بیرون می کشند. مورد دوم خونریزی است که فرد هنگام عمل دچارش می شود و این عارضه شایع نیست و بیشتر به علت بی تجربگی پزشک جراح است.

نازک شدن تار مو نیز یکی از معایب این روش درمانی است. با دیدن چنین چیزی فرد نگران می شود که بخشی از موهایش دچار ریزش و نازک شدن است. ولی جای نگرانی نیست و پس از مدتی این موها دوباره ضخیم شده و افزایش پیدا می کند. مورد بعدی لیکن پلانو پیلاریس است که شکل بسیار حاد و ملتهب فولیکول است. در این مورد تعداد التهاب در فولیکول و افزایش زخم در سر بسیار زیاد می شود. این عارضه امکان دارد باعث ریزش کل موهای سر شود. ولی این مشکل در بین افرادی که این عمل را انجام داده اند متداول نبوده است.

از عوامل دیگر این عمل خارش سر است. زمانی که کاشت انجام می شود. شکاف های بسیار ریزی در پوست سر ایجاد می شود به خاطر همین فولیکول ها دچار جراحت خواهند شد. در نتیجه باعث می شود ناحیه تحت جراحی دچار خارش گردد. ولی نباید افراد این ناحیه را بخارانند چرا که ممکن است زخم ها کنده شود. بی حسی یکی از عارضه ها است که ممکن است تا یک هفته اثرش باقی بماند ولی این مشکل طبیعی بوده و طی گذشت مدتی حل می شود. مورد بعدی سکسکه است که ۴ دصد از افراد به آن مبتلا می شوند و نمی توان سکسکه را از عوارض این عمل دانست.

  • همچنین اگر به دندان کسب اطلاعات کامل در مورد موی انسان هستید، پیشنهاد می کنیم ویکی پدیا را مطالعه کنید.
هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو برای افراد متفاوت خواهد بود. قیمت کاشت مو با توجه به کلینیک ها و بهترین کلینیک کاشت مو نیز تفاوت خواهد داشت. نوع روش درمان و انتخاب تکنیک های لازم نیز بر روی قیمت تاثیرگذار است. امروزه این روش در دنیا انجام می شود. کلینیک کاشت مو در مشهد هم با بهترین دستگاه ها و پزشکان و تیم پزشکی قوی در حال فعالیت هستند.

کاشت در مشهد با هزینه کم

اگر شما همین حالا به سایت زیبا جراح زنگ بزنید، کارشناسان ما یک روش پکیج شگفت انگیز را از لحاظ کیفیت و البته قیمت در اختیار شما قرار خواهند داد. در این پکیج برترین جراحان کشور حضور دارند و تخفیف ویژه ای را ارائه کرده اند.

کاشت مو ثابت

کاشت مو ثابت

اگر می خواهید از شر ریزش موهای خود خلاص شوید و برای همیشه آن را درمان کنید، کاشت موی ثابت بهترین گزینه می باشد. امروزه پیشرفت های شگرفی در زمینه پزشکی انجام شده است که در زمینه مو نیز این امر صادق است. در حال حاضر پزشکان می توانند چند فولیکول مو را به طور همزمان روی سر بکارند. در دهه های ۷۰ و ۸۰ نیز روش هایی بودند و استفاده می شدند اما غیر طبیعی به نظر می آمدند.

در آن زمان ها از پلاگ مو برای پر کردن نواحی های خالی و کم پشت سر استفاده می کردند. کاشت موی ثابت معمولا بین ۴ تا ۸ ساعت زمان نیاز دارد و در صورتی که تعداد موها زیاد باشد ممکن است در دو جلسه انجام شود. در این عمل معمولا بیماران هشیار هستند و از بی حسی های موضعی برای کاهش درد استفاده می شوند.

کاشت مو بانک ضعیف

کاشت مو بانک ضعیف

در کاشت مو، گرفت ها یا همان پیوندهای موی از قسمت های مختلف بدن که معمولا پشت سر است، گرفته می شوند و در نواحی طاس کاشته می شوند. آن نواحی که مو از آن قسمت ها برداشت می شود، بانک مو می گویند. اما در ابتدا باید بدانید که هر چه بانک موی شما قوی تر و تراکم آن بالاتر باشد، مطمئنا کاشت موی بهتری خواهید داشت. اما در صورتی که بانک موی شما ضعیف بود، این بدان معنا نیست که نمی توان از آن استفاده کرد، بلکه می توان آنها را اصلاح و بهبود بخشید. معمولا برای کاشت مو با بانک ضعیف از روش های ترکیبی استفاده می شود.

افرادی که دچار چنین مشکلی هستند از راه های مختلفی می توانند مشکل ریزش و کم پشت بودن موهای سر خود را جبران کنند که دو روش در این زمینه وجود دارد در حالت اول کاشت مو به روش bht است که در این روش گرافت مو از سر استخراج نمی شود بلکه از پوست سایر بخش های بدن از جمله دست و پا، روی سینه و حتی موهای گردن جدا شده و در ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود در حالت دوم که  ترمیم مو صورت می گیرد یکی از بهترین تکنیک های موجود برای رفع مشکل بانک ضعیف می باشد به این صورت که با استفاده از شبکه هایی که به صورت طبیعی بوده و همانند پوست سر است تعدادی از موهای طبیعی را به آن گره زده و سپس کل این شبکه را به همراه موها به زیر لایه های پوست سر پیوند می زنند که این کار از طریق مواد کاملا گیاهی و طبیعی صورت می گیرد هیچ گونه عوارضی به دنبال ندارد و به راحتی انجام می شود

بنابراین اگر بانک موی نامناسب و ضعیف دارید دیگر جای نگرانی نیست چراکه می توانید به کلینیک های کاشت و ترمیم مو مراجعه کنید و جهت ترمیم موهای سر خود اقدام کنید.

کاشت مو ضربه به سر

کاشت مو ضربه به سر

زمانی که مو کاشتید، امکان دارد که ضربه ای به سر شما وارد شود. مواظب باشید در چنین مواقع در صورتی که در هفته نخست آن قرار دارید، ممکن است نگران کننده باشد. حتما می دانید که برای کاشت پیوندهایی زده می شود تا مو به طور کامل در پوست فرو برود. این پیوندها ممکن است جوش نخورده باشند و با زدن ضربه احتمال از بین رفتن آنها وجود دارد. شاید هم پس از ضربه دچار خونریزی شوید که در این صورت توصیه می کنیم حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا معاینه و راهکار مناسبی را برای شما اتخاذ نماید. اگر پس از اینکه دو هفته از کاشت موی شما گذشت و ضربه ای وارد شد و در پی آن خونریزی اتفاق افتاد، باز هم احتمال دارد که فولیکول موی شما آسیب دیده باشد.

کاشت موی صورت

کاشت موی صورت

بیشتر مردان دوست دارند تا ریش و سبیل های پرپشتی داشته باشند. زیرا در کشور ما به خاطر دلایل فرهنگی و مسائل دینی، داشتن ریش و سبیل از راه های زیبایی صورت مردان به شمار می رود. برخی از افراد از این نعمت برخوردار نمی باشند و به راه هایی برای کاشت مو فکر می کنند. عوامل مختلفی وجود دارد که موی صورت مردان رشد نمی کند که می توان به عوامل ژنتیکی، هورمون ها، آسیب و بیماری ها، سبک زندگی و چند مورد دیگر اشاره کرد. در کاشت مو به صورت روش کار به این صورت است که بانک مو را از نواحی مختلف مانند پشت سر یا سینه برمی داریم و سپس در ناحیه مورد نظر پیوند می زنیم.

کاشت مو قبل و بعد

کاشت مو قبل و بعد

همیشه مراقبت های قبل و بعد از هر عملی مهم می باشد و روی نتیجه نهایی تاثیر بسزایی می گذارد. به همین دلیل قصد داریم برخی از موارد مهم را برای شما بازگو کنیم. آن دسته از متقاضیانی که می خواهند عمل FUT را انجام دهند باید موهای خود را از ته نتراشند و ۲ الی ۳ سانتی نگه دارند. همچنین این بیماران باید قبل از آن ورزش های کششی را از یک ماه قبل انجام دهند. اما آن دسته از بیمارانی که تحت عمل FUE قرار می گیرند باید کل موی سر خود را با ماشین صفر بزنند. استفاده از روگین را یک روز قبل از کاشت مو قطع کنید. علاوه بر آن، بهتر است که یک هفته قبل از انجام کاشت مو، مصرف انواع ویتامین و مکمل را نیز قطع کنید. استفاده از الکل را ۴۸ ساعت قبل از انجام عمل کنار بگذارید. همچنین زمانی که عمل شما تمام شد به دلیل اینکه آرامبخش به شما تزریق می شود، نباید بلافاصله پشت فرمان قرار گیرید و رانندگی کنید.

کاشت مو غیر قابل رشد

کاشت مو غیر قابل رشد

در روش های جدید معمولا دیگر نیازی به بانک مو نیست و از موهایی طراحی شده استفاده می کنند که جنس ها بسیار شبیه به موهای طبیعی می باشند. در زمان کاشت آنها تشخیص اینکه آیا مصنوعی است و یا طبیعی سخت است. به همین دلیل این روش در میان برخی از متقاضیان جا افتاده و استقبال خوبی نیز شده است. در این روش، موها به صورت زیر پوستی، رو پوستی یا لا به لای موها پیوند زده می شوند. تراکم آنها قابل تنظیم و طوری می باشد که با بافت موی شما هماهنگ باشد.  

کاشت مو سلول بنیادی

کاشت مو سلول بنیادی

یکی از جدیدترین راه های کاشت مو می باشد که به آن HST نیز گفته می شود. این کلمه مخفف Hair Stem Cell Transplantation می باشد. در این روش فولیکول مو به همراه سلول بنیادین ناحیه مورد نظر را برمی دارند. نکته قابل توجه این است که موهای برداشته شده آن ناحیه با استفاده از این روش دوباره رشد می کنند در حالی که در روش های دیگر این امکان وجود نداشت.

کاشت مو طب سنتی

کاشت مو طب سنتی

اما با این همه، افرادی نیز هستند که به دنبال راه های طبیعی می باشند و معمولا از گیاهان دارویی استفاده می کنند تا آسیب کمتری به موهایشان وارد شود. با استفاده از طب سنتی می توان به عوامل بسیاری اشاره کرد که می تواند شما را درگیر کند. یکی از آنها تغذیه می باشد. غذاهایی مانند پروتئین و گوشت دارای ارزش غذایی زیادی هستند. با استفاده از این روش نمی توان مو کاشت اما می توان از راههایی استفاده کرد که ریزش آن را کاهش دهد و رشد آن را سریع تر کند. در این روش معمولا از روغن های مختلفی استفاده می شود که می توان به روغن زیتون، روغن مار، روغن های رزماری، روغن بادام و چند مورد دیگر اشاره کرد.

سوالات متداول

آیا کاشت مو روشی دائمی است؟

این روش به صورت دائمی بوده است. هر فرد با توجه به روشی که انتخاب می کند. تعداد جلساتی را برای تکمیل فرایند کاشت باید انجام دهد.

آیا کاشت مو دردناک است؟

زیرا قبل از شروع کاشت ابتدا بی حسی زده می شود و شما حین عمل دردی را حس نخواهید کرد.

کاشت مو به چند روش انجام می شود؟

به دو روش نواری و استخراج فولیکول انجام می شود ولی تکنیک های مختلفی برای هر کدام از این روش ها وجود دارد.

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است؟

بانوان هم می توانند برای این عمل اقدام نمایند.

آیا کاشت مو برای ابرو هم استفاده می شود؟

امروزه کاشت ابرو هم صورت می گیرد.

کاشت مو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.