جراحی کیست

جراحی کیست مویی و تخمدان چقدر هزینه دارد؟ برسی مزایا و عوارض

در این مقاله می خواهیم درباره ی جراحی کیست که برخی از افراد مجبور به انجام آن می شوند، صحبت کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 جراحی کیست تخمدان

جراحی کیست تخمدان

در ابتدا این گونه بیان کنیم که تخمدان ‌ها دو عضو بسیار کوچک ولی مهم در خانم ها هستند که در دو طرف رحم واقع شده اند هم چنین هورمون ‌های استروژن که موجب قاعدگی می ‌شود را تولید می‌کنند. به این صورت است که هر ماه، تخمدان ها تخمک آزاد و رها می‌کنند. این تخمک ‌ها که به صورت بالقوه می توانند بارور شوند، که راه خود را از لوله فالوپ به سمت رحم باز می‌کنند. که به این چرخه آزاد شدن تخمک، تخمک‌ گذاری می گویند.

در صورتی جراحی کیست انجام می شود که کیست با روش‌ های غیر جراحی از بین نرود و هم چنین رشد کند و یا باعث درد شدید شود، که در این اوضاع جراحی گزینه‌ ی مناسب خواهد بود.


جراحی کیست مویی

گاهی اوقات برای برخی سوال به وجود می آید که کیست مویی چیست؟ در این باید بگوییم که کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال کیست ه­ای ناهنجاری هستند که بر روی پوست قرار می گیرد و حاوی مو و خرده­ های پوست است. که آن معمولاً در قسمت انتهایی ستون فقرات و در بالای شکاف باسن قرار دارد.

گاهی این موضوع سبب درد و ناراحتی برای فرد می شود که پزشک برای او جراحی را مناسب می داند، این جراحی باید توسط متخصص در این زمینه انجام شود و در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود تا بیمار در هنگام عمل دردی را احساس نکند.

 جراحی کیست مویی با لیزر


جراحی کیست مویی با لیزر

اگر فردی این مشکل را داشته باشد، باید به متخصص مراجعه کند متخصص در این زمینه بیشتر از روش های غیر جراحی استفاده می کند. البته توجه کنید که اگر ناهنجاری کیست کم باشد، دکتر می تواند از روش غیر جراحی استفاده کند. یکی از این روش ها استفاده از لیزر است به این گونه که ابتدا پزشك ناحيه عمل را با بي حسي موضعي كامل بي حس می کند تا بیمار هيچ دردي را احساس نکند و بعد از آن به به وسیله ی ليزر co2 اقدام به لیزر کیست مویی و برداشتن آن از ناحیه کمر یا انتهای دنبالچ بطور كامل می کند.


جراحی کیست دندان

یکی از دغدغه هایی که برخی از افراد امروزه با آن سر و کار دارند، معضلاتی که معمولا برای دندان های عفونی رخ می دهد، است. آبسه دندان نیز یکی از این معضلات است که در صورتی که به آن رسیدگی نشود، می تواند به کیست دندان تبدیل شود و مشکلات جدی را برای فرد به وجود آورد. این معضل به این گونه است که می توانند لثه، فک و در برخی موارد  صورت را درگیر کرده و عفونت را به این قسمت ها دیگر نیز منتقل کند. افراد در زمان ایجاد این مشکل حتما باید به پزشک برای رفع آن مراجعه کنند.

التهابات لثه ای

توجه داشته باشید افرادی که دچار التهابات لثه ای هستند، به احتمال زیاد درگیر این بیماری می شوند. اما متاسفانه فقط ۱۰ درصد از این افراد متوجه این بیماری شده و برای آن اقدام می کنند. لازم به ذکر است که کیست دندان اگر درمان نشود می تواند استخوان فک و لثه را درگیر کرده و موجب ایجاد کیست های لثه ای شود که مشکل بزرگ تری را به وجود می آورد.

 جراحی کیست بارتولن


جراحی کیست بارتولن

در دستگاه تناسلی خانم ها غده های بارتولن، دو غده ترشحی و مخاطی وجود دارد، هم چنین جالب است که بدانید اندازه این غدد بسیار کوچک می باشد و تقریبا به اندازه یک نخود هستند و در حالت عادی قابل نمی توان آن ها را حس و یا مشاهده کرد. متاسفانه در برخی از افراد در برخی موارد بدون هیچ دلیلی دهانه غدد مسدود می شود که این امر باعث برگشت ترشحات غدد به داخل غدد می شود که نتیجه آن کیست است.

به همین دلیل متخصصان زنان به خانم ها توصیه می کنند که هر چند وقت یک بار برای چکاپ کردن خود اقدام کنند تا اگر مشکلی داشته باشند، سریع تر بتوانند آن را رفع کنند.

جراحی کیست مویی با بخیه

جراحی کیست بسته مویی به این صورت است که در ابتدا پزشک برای بیمار از بی حسی موضعی استفاده می کند تا در هنگام جراحی فرد دردی را احساس نکند. سپس محل کیست به شکل بیضی باز می شود، پس از تخلیه ی کامل آن ناحیه برش زده شده توسط بخیه دوخته می شود. گاهی اگر این روش موفقیت آمیز نباشد، ناحیه زخم و بخیه‌ ها باز می‌شوند و عفونت به وجود می‌آید که احتمالا پزشک قبل از انجام عمل برای پیشگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک برای بیمار تجویز می ‌کند.


فیلم جراحی کیست بارتولن

گاهی اوقات پزشکان فیلم جراحی کیست دندان بیمار خود را در صفحه ی مجازی به اشتراک می گذارند تا کاربران نحوه جراحی را مشاهده کنند. اما ما به کسانی که فوبیا و ترس از جراحی دارند، مشاهده این فیلم را توصیه نمی کنیم، چرا که شاید با دیدن این فیلم حالشان خراب شود.
در این قسمت از مقاله عوارض جراحی کیست تخمدان را بیان می کنیم، که این عوارض شامل: تشکیل مجدد کیست تخمدان بعد از یک کیستکتومی، احتمال این که درد کنترل نشود، وجود دارد، احتمال این که بافت زخم (چسبندگی) در محل جراحی، تخمدان ها یا لوله های فالوپ یا لگن ایجاد شود وجود دارد، احتمال عفونت، در حین عمل ممکن است روده یا مثانه آسیب ببیند، می باشد.

 عمل جراحی کیست مویی


عمل جراحی کیست مویی


هزینه جراحی کیست مچ دست بستگی به دستمزد پزشک دارد، برای این که به طور دقیق از هزینه آن اطلاع پیدا کنید، بهتر است که به مطب پزشک مراجعه کنید و تمام سوال های خود از جمله هزینه عمل را بپرسید.


سه نوع روش برای عمل جراحی

سه نوع روش برای عمل جراحی کیست تخمدان وجود دارد:  لاپاروسکوپی که پزشک یک دوربین کوچک و نور را وارد لگن بیمار می کند و از این طریق عمل را انجام می دهد. روبوتيك که مشابه روش لاپاروسكوپي است که در این روش بازوي روبوتيك در تعيين و برداشتن تخمدان ها و لوله ها به جراح کمک مي كند. عمل جراحی مرسوم یا به اصطلاح جراحی باز که نیاز به برشی بزرگ در شکم یا لگن دارد، این روش به جراح امکان مشاهده احشا را فراهم می کند و می تواند آن ها را با دست خود خارج کند.


هزینه جراحی کیست دندان

در ابتدا این گونه بیان کنیم که تخمدان ‌ها دو عضو بسیار کوچک ولی مهم در خانم ها هستند که در دو طرف رحم واقع شده اند هم چنین هورمون ‌های استروژن که موجب قاعدگی می ‌شود را تولید می‌کنند. به این صورت است که هر ماه، تخمدان ها تخمک آزاد و رها می‌کنند.

کم ترین ریسک

جراحی باز کیست تخمدان زمانی توسط پزشک انجام می شود که مشکلاتی در تخمدان های فرد به وجود آید و این مشکلات را نتوان با روش های غیر جراحی رفع کرد.

جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان نیز برای رفع این مشکل استفاده می شود، هم چنین با استفاده از لاپاراسکوپی پزشک می تواند تمام اندام های بیمار را شناسایی کند. هم چنین می تواند نمونه های بافتی را برای بیوپسی گرفته و رشد غیر طبیعی را از بین ببرد و در مقایسه با جراحی باز جای زخم ها کوچک تر خواهند بود و هم چنین اغلب ریسک کم تری دارد و معمولا دوره ی بهبودی بیمار کوتاه تر است.


جراحی لیزر کیست مویی

تخمدان ‌ها دو عضو بسیار کوچک ولی مهم در خانم ها هستند که در دو طرف رحم واقع شده اند هم چنین هورمون ‌های استروژن که موجب قاعدگی می ‌شود را تولید می‌کنند. به این صورت است که هر ماه، تخمدان ها تخمک آزاد و رها می‌کنند.

شایع ترین جراحی در میان خانم ها

جراحی کیست تخمدان شایع ترین عمل در میان خانم ها است، درصد زیادی از خانم ها دچار کیست تخمدان می شوند و به طور کلی دلیل آن یائسگی  نیز می باشد. هم چنین به یاد داشته باشید که اندازه آن برای این که مشخص شود فرد نیاز به عمل دارد یا خیر بسیار مهم است. اگر اندازه آن بیشتر از ۵ تا ۱۰ سانتی متر باشد به احتمال بسیار زیاد فرد نیاز به جراحی خواهد داشت.

 سوالات متداول درباره ی جراحی کیست


سوالات متداول درباره ی جراحی کیست

چگونه مشخص می شود که فرد نیاز به این عمل دارد؟

فرد باید توسط پزشک معاینه شود و هم چنین اندازه آن برای این که مشخص شود فرد نیاز به عمل دارد یا خیر بسیار مهم است. اگر اندازه آن بیشتر از ۵ تا ۱۰ سانتی متر باشد به احتمال بسیار زیاد فرد نیاز به جراحی خواهد داشت.

تخمدان چیست؟

تخمدان ‌ها دو عضو بسیار کوچک ولی مهم در خانم ها هستند که در دو طرف رحم واقع شده اند هم چنین هورمون ‌های استروژن که موجب قاعدگی می ‌شود را تولید می‌کنند. به این صورت است که هر ماه، تخمدان ها تخمک آزاد و رها می‌کنند.

عوارض جراحی کیست تخمدان شامل چه مواردی می شود؟

این عوارض شامل: تشکیل مجدد کیست تخمدان بعد از یک کیستکتومی، احتمال این که درد کنترل نشود، وجود دارد، احتمال این که بافت زخم (چسبندگی) در محل جراحی، تخمدان ها یا لوله های فالوپ یا لگن ایجاد شود وجود دارد، احتمال عفونت، در حین عمل ممکن است روده یا مثانه آسیب ببیند، می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *