لیفت پوست صورت چیست؟

روش های لیفت پوست صورت به همراه عوارض و تخفیف لیفت با نخ و لیزر

لیفت صورت عملی است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار در بین اکثر مردم شایع شده است. لیفت پوست برای جوانسازی است که مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفته است. افراد از یک سنی که معمولا ۴۰ سالگی است شروع به زدن چین و چروک می کنند. پوست صورت به دلیل حساسیت بالا در اولویت زدن چین و چروک قرار گرفته است. بنابراین در این مقاله اطلاعات کامل در رابطه با لیفت پوست صورت، روش های لیفت پوست، و هم چنین هزینه های لیفت پوست صورت و دیگر موارد را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد.

  • جهت کاهش هزینه های خود همین حالا سایت زیبا جراح تماس بگیرید. تیم پشتیبانی ما به صورت ۲۴ ساعته در حال پاسخگویی و در اختیار گذاشتن بهترین راهکارها به شما هموطنان عزیز هستند.
لیفت پوست صورت چیست؟

لیفت پوست صورت چیست؟

به عمل کشیدن و سفت شدن پوست، لیفت کردن می گویند. عمل لیفت پوست صورت به زیبایی چهره بسیار کمک می کند و سن با استفاده از این عمل چند سال کمتر دیده می شود. کلاژن یا ماده ی جوان سازی پوست، بدن فرد از روزی که متولد می شود، خودش شروع به کلاژن سازی و الاستین می کند. به مرور و با گذشت زمان و با بالا رفتن سن این ماده جوان ساز کننده در بدن کم تر می شود. امروزه با علمی که متخصصان بدست آورده اند، می توانند به جوان سازی پوست شما کمک کنند. کشیدن پوست صورت به صاف شدن چین و چروک در نواحی مختلف صورت از جمله خط خنده، چروک دور دهان، افتادگی گردن، سفت شدن پوست و … کمک کند و اعتماد به نفس تحلیل رفته را به فرد باز گرداند.

همان طور که گفته شد پوست صورت اولویت اصلی جهت لیفت کردن است. ولی برخی از افراد فکر می کنند که لیفت ابرو و یا حتی پلک شامل لیفت صورت است ولی هر کدام از این موارد جراحی و عمل خاص خود با نامی دیگر را به همراه دارد. برای لیفت پوست ابتدا برشی از لوب گوش زده می شود و تا انحنای لبه ی گوش به سمت بالا حرکت می کند. هم چنین با برشی ۴ سانتی متری تا شقیقه ادامه پیدا می کند. برش کوچکی هم در ناحیه ی چانه زده می شود تا دسترسی به چربی و عضلات گردن باشد. پس از عمل، تورم بین ۱ الی ۲ هفته بهبود پیدا می کند.

  • علاوه بر این پیشنهاد می کنیم برای بهره بری از تخفیف ویژه، از مقاله جراحی زیبایی بینی بازدید به عمل آورید.
روش های لیفت پوست صورت

روش های لیفت پوست صورت

عمل کشیدن و یا لیفتینگ شامل دو روش لیفت صورت با جراحی و لیفت صورت بدون جراحی، زیر نظر پزشک مربوطه، نوع روش درمان تشخیص داده می شود. چنان چه لیفت صورت همراه با تزریق چربی صورت بگیرد، حجم تحلیل رفته ی صورت در اثر پیری را می توان بازگرداند. در بالا روش های لیفتینگ صورت را نام برده ایم؛ که در دو گروه همراه با جراحی و بدون نیاز به جراحی است. لیفت کردن بدون جراحی شامل تزریق ژل، بوتاکس، چربی، آر اف، هایفو و نخ و هم چنین لیفت صورت با لیزر را می توان نام برد.

لیفت صورت با جراحی در صورتی انجام می شود که میزان آسیب و تخریب های پوستی از جمله خط و خطوط یا چروک ها بیش از اندازه باشند. این جراحی بین ۱ الی ۳ ساعت و همراه با بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی صورت می گیرد. این روش بسته به سطحی و عمیق بودن چین و چروک ها انجام می شود. در روش سطحی تغییراتی در سطح پوست ایجاد می شود و در روش عمیق علاوه بر سطح پوست، زیر آن هم شکل می دهند. در این نوع جراحی بسیاری از نقاط صورت احیا و دارای ماندگاری ۱۰ ساله است.

لیفت پوست صورت با نخ

لیفت پوست صورت با نخ گزینه ی دیگری از نمونه ی بدون جراحی است. این روش بسیار حساس بوده که در آن پزشک معالج با کشیدن پوست به نرمی و آهستگی موجب رفع افتادگی ها و شل شدگی پوست می گردد. لیفت صورت با نخ عوارض کمتری دارد. فرد پس از اقدام به این عمل نیاز به بستری شدن ندارد و همین طور دوران بهبودی در آن سریع تر است. هم چنین برش های بزرگ در این روش زده نمی شود و جای بخیه به هیچ عنوان دیده نخواهد شد.

لیفت پوست صورت با لیزر

لیفت پوست صورت با لیزر

لیفت پوست صورت با لیزر که ابزاری نوین در تکنولوژی لیفتینگ است. این روش، بدون جراحی صورت می گیرد. در این عمل که لایه های بیرونی آسیب دیده اند به واسطه ی این دستگاه برداشته می شوند و جای آن سلول های جدید ایجاد شده و در زیر لایه نیز کلاژن را تحریک می کند. در نتیجه ی لیفتینگ صورت با لیزر می توان شاهد صاف و جوان تر شدن پوست بود. این نوع روش خطوط فک، افتادگی خط گردن و غبغب را درمان می کند.

انواع مختلف دستگاه لیزر شامل CO2، اوربیوم، فرکشنال می توان اشاره کرد. مدت زمان این لیفتینگ بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه است؛ و هم چنین نیازی به بی هوشی و بستری شدن ندارد. فرد طی ۲۴ ساعت بعد می تواند به فعالیت های روزانه اش بپردازد. پزشک با توجه به شرایط پوست بیمار تا بهبودی کامل ۶ جلسه را تجویز می کند.

عوارض لیفت پوست صورت

عوارض لیفت پوست صورت

عمل لیفت پوست عملی ایمنی است، ولی این جراحی می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. اما نگران نباشید هرکدام از این عوارض از طریق راهکارهایی قابل درمان و پیشگیری هستند. عوارضی از جمله کبودی، درد، بی حسی، تورم، غیر قرینگی، وجود ناهمواری، باقی ماندن جای اسکار را می توان نام برد. بعد از جراحی احتمال کبودی وجود دارد و این کبودی ها در نواحی که پوست نازک تر است مانند چشم بیشتر دیده شده است. مواردی از این قبیل پس جراحی طی ۳ الی ۴ هفته برطرف می شود.

مصرف میوه و سبزیجاتی از قبیل آناناس و کرفس و هم چنین استفاده از داروهای موضعی بهبودی را تسریع می کند. احساس درد پس از عمل لیفت پوست هم یکی از علل شایع پس جراحی بوده که کاملا طبیعی است. البته این دردها تا جایی که برای فرد قابل تحمل خواهد بود؛ و با مصرف مسکن ها طی ۳ روز رفع شود. در غیر این صورت چنانچه فرد پس عمل لیفت صورت دردی غیر قابل تحمل داشت، حتی با مصرف مسکن برطرف نشد باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه نماید.

بی حسی پوست به علت تورم باعث می شود شما قدری احساس بی حسی داشته باشید. این بی حسی خوشبختانه باعث می شود شما درد زیادی را احساس نکنید و در این صورت نیازی به خوردن مسکن نخواهید داشت. ورم ها وقتی شروع به خوب شدن می کنند بی حسی صورت نیز به خودی خود رفع می شود.

ماسک برای کشیدن پوست صورت

با بالا رفتن سن، پوست انسان آن طراوات و شادابیش را از دست می دهد. به مرور خطوط ریز و درشتی در صورت پدیدار می شود و به طور کلی پوست کشیدگی خود را از دست می دهد. امروزه افراد با روش های طبیعی و گاهی کرم های موجود در بازار که خاصیت لیفتینگ دارند، ماسک هایی برای لیفت کردن تهیه می کنند. البته مواد طبیعی هم وجود دارند که فرد می تواند ماسکی خانگی برای خود درست کند. موادی که در این ماسک ها موجود است در بازسازی پوست کمک می کند و روند پیری پوست را کاهش می دهد.

ماسک هایی خانگی شامل سفیده ی تخم مرغ و عسل، ماسک خیار، ماسک روغن آلوئه ورا و…هستند که شما می توانید در منزل تهیه کنید و در دراز مدت تاثیر آن را ببینید.

هزینه های لیفت پوست صورت

هزینه های لیفت پوست صورت

هزینه های لیفت پوست با توجه به دو گروه بدون جراحی و با جراحی متفاوت است. جراحی لیفت پوست صورت معمولا با برآورد هزینه های کلینیک و تیم پزشکی و هم چنین تخصص پزشک مورد نظر بر آورد می شود. البته هزینه های لیفت صورت نسبت به بدون جراحی آن متفاوت است. گاهی فرد پس از مشاوره شدن کامل توسط پزشک قیمت لیفت پوست صورت به او گفته می شود.

عوامل متعدد دیگری نیز در برآور قیمت لیفتیگ موثر است که شامل این که چه قسمت هایی نیاز به لیفتینگ دارد برای مثال اگر پوست گردن شما دچار افتادگی و یا دارای غبغب باشد، شما نیاز به لیفت گردن و غبغب و همین طور ساکشن دارید. چنین عمل هایی در آمریکا و اروپا حدود ۷۶۰۰دلار بوده که در ایران بسیار مقرون به صرفه تر است. هم چنین پزشکانی با تبحر و حاذق نیز در ایران چنین جراحی هایی را انجام می دهند که بسیار بهتر از پزشکان اروپایی است. و امروزه بسیاری از افراد خارجی به کشور ما می آیند جهت جراحی و لیفتینگ پوست.

 لیفت پوست صورت با مواد طبیعی

 لیفت پوست صورت با مواد طبیعی

با بالا رفتن سن معمولا پوست قابلیت کششی بودن خود را از دست می دهد و از حجم چربی های زیر آن کم می شود. این کار موجب می شود تا پوست حالت افتادگی داشته باشد و چین و چروک هایی را در برخی از نقاط بدن مشاهده کنیم. در حال حاضر روش های زیادی برای لیفتینگ پوست صورت وجود دارد که یکی از آنها استفاده از راه های طبیعی می باشد. همانطور که می دانید مواد خوراکی و غذایی که حاوی آنتی اکسیدان می باشند، برای این منظور بسیار عالی و مفید هستند.

به عنوان مثال تخم مرغ برای زیبایی پوست و مو بسیار موثر می باشد و ارزش غذایی آن بالا است. سفیده و زرده آن حاوی پروتئین و مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، منیزیم و ویتامین های B می باشد. گفته می شود که سفیده آن موجب می شود که پوست سفت تر شود. اما زرده آن نیز دارای خواص بسیاری است. معمولا از زرده آن برای تغذیه و رفع چین و چروک های روی پوست استفاده می کنند.

راههای طبیعی لیفت پوست صورت

راههای طبیعی لیفت پوست صورت

همچنین یکی دیگر از راههایی طبیعی لیفت پوست استفاده از روغن ارقان یا آرگان می باشد. این روغن دارای آنتی اکسیدان قوی می باشد که از پیری پوست جلوگیری می کند. همچنین این روغن دارای مقدار بالایی از ویتامین های ایی و اولئیک، لینولئیک اسید و اسید E چرب می باشد. از این روغن برای تغذیه پوست استفاده می کنند و بلافاصله پس از مالیدن آن روی پوست، موجب نرم و لطافت آن می شود. این روغن منافذ روی پوست را مسدود نمی کند و به راحتی جذب پوست می شود. خاصیت آبرسانی بودن آن نیز دلیل دیگر استفاده آن توسط علاقمندان می باشد.

علاوه بر آن ویتامین ث نیز برای تغذیه بدن ضروری می باشد و از سیستم ایمنی محافظت می کند. همچنین این ویتامین تاثیر زیادی روی پوست ما دارد که از آن آگاهی نداریم. این ویتامین موجب می شود تا کلاژن فعال شود و سپس با اجازه اپیدرم پوست احیا و سفت می شود. نکته دیگری که وجود دارد این است که استفاده از این ویتامین بر روی پوست به حذف لکه های پوستی نیز کمک می کند. سوزش را نیز از بین می برد و موجب نرمی، لطافت، صاف و تمیز شدن پوست می گردد.

لیفت پوست صورت با جراحی

لیفت پوست صورت با جراحی

لیفت صورت به دو روش انجام می شود که به روش های جراحی و غیر جراحی معروف می باشند. پس از معاینه توسط متخصص امکان دارد که پوست شما نیاز به جراحی داشته باشد. جدا از مسئله دوره نقاهت، هزینه، عوارض و غیره، باید گفت که در صورتی که جراحی کردید تاثیر و ماندگاری آن معمولا بیشتر از روش های دیگر می باشد. درست است که هر جراحی مشکلاتی دارد اما اکثر آنها پس از مدتی رفع می شوند و نتیجه نهایی آن بهتر و مورد پسند شما خواهد بود.

در این روش معمولا لایه های مختلف پوست و بافت های چربی و عضله زیرین آن را برش می دهند و آن را از استخوان صورت جدا می کنند. البته در صورتی که چین و چروک و افتادگی پوست صورت شما چندان شدید نباشد، معمولا پوست را به صورت سطحی جدا می کنند. اما در افرادی که افتادگی شدید دارند، بافت و عضلات زیر آنها نیز به همراه پوست دچار افتادگی می شوند که در این صورت باید عمیق تر برداشته شوند. در حال حاضر از دو تکنیک SMAS  و MACS برای لیفت صورت استفاده می شود. در این روشها تمام بافت های سطحی و عمیق با هم کشیده می شوند که نتیجه آن رضایت بخش تر است و ماندگاری بیشتری دارد. همچنین در انتها چهره فرد و پوست کشیده شده حالت طبیعی خواهد داشت.

لیفت پوست صورت در منزل

لیفت پوست صورت در منزل

برای اینکه از شر چین و چروک های پوستی خود خلاص شوید، می توانید از روغن عود استفاده کنید. این روغن بیشتر به خاطر عطر شدید شناخته شده است اما باید بدانید که خواص آنتی اکسیدانی و سفت کنندگی نیز دارد. با مالیدن این روغن در محل مورد نظر، پوست آن بازسازی می شود و بهبود می یابد. همچنین رنگ محل مورد نظر شفاف تر و درخشان تر می شود. لک و چین و چروک هایی که در اطراف چشم و دهان وجود دارد را از بین می برد و پوست آن را سفت تر می کند. این روغن حکم و نقش آرامبخش پوست صورت را ایفا می کند.

همچنین یکی دیگر از غذاهای ایده آل برای پوست صورت شما گیاهک گندم می باشد. این گیاه را هم می توانید میل کنید و هم می توانید به طور ماسک از آن استفاده کنید. این گیاهک دارای ویتامین E، آنتی اکسیدان و چند ماده مغذی دیگر می باشد که موجب مرطوب نگهداشتن پوست می شود. پوست مورد نظر پس از مصرف آن دچار نرم و لطیف می شود و چین و چروک های کوچک آن نیز محو می شوند. معمولا پیشنهاد می کنند که هر روز یک قاشق آن را با ماست و کمی آب میوه میل کنید.

بهترین کرم لیفت پوست صورت

بهترین کرم لیفت پوست صورت

استفاده از کرم ها پس از انجام لیفت برای بهتر شدن نتیجه موثر می باشد. یکی از برندهای موجود در بازار که محصول کشور فرانسه است الارو Ellaro است که مشتریان خاصی دارد. این برند بیشتر محصولات آرایشی و مراقبتی تولید می کند و در تمام دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. کرم الارو ضد چروک می باشد و در زمان استفاده از چروک شدن پوست جلوگیری می کند. همچنین این کرم یک نوع آبرسان نیز محسوب می شود که مانع پیری زودرس پوست می شود.

اما کرم دیگری به نام کادلی Caudlie وجود دارد که محصول کشور آلمان می باشد. این کرم نیز خاصیت ضد چروک دارد و سفت کننده بسیار قوی محسوب می شود. در ترکیبات آن ذکر شده که شی بارت، گل بهار نارنج، روغن دانه آفتابگردان و عصاره هسته انگور وجود دارد. این موارد ذکر شده همگی برای بازسازی پوست مناسب می باشند و موجب از بین رفتن چین و چروک می شوند. کرم کادلی باعث شفافیت پوست نیز می شود. این کرم روند کلاژن سازی را تقویت و به جوان سازی آن کمک می کند.

سوالات متداول

آیا لیفت پوست صورت می توان به جوانسازی کمک کند؟

بله

برای لیفت پوست صورت از چه زمانی می توان به دکتر مراجعه کرد؟

زمانی که احساس کردید پوست شما دچار شل شدگی شده و آن کشیدگی سابق را ندارد.

آیا عمل لیفت پوست صورت خطرناک است؟

خیر این عمل ایمنی بوده و خطری ندارد.

آیا عمل لیفت پوست صورت عملی دائمیست؟

با توجه به نوع لیفتینگی که انجام می دهید متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *