رفع غبغب

رفع غبغب در یک جلسه | بررسی روش های از بین بردن غبغب

امروز در این مقاله می خواهیم درباره ی غبغب که خیلی ها به دلایل مختلف آن را دارند و هم چنین رفع غبغب صحبت کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

رفع غبغب در یک جلسه

رفع غبغب در یک جلسه

امروزه یکی از نماد های زیبای در دنیا و ایران داشتن صورت استخوانی و زاویه دار است به همین دلیل داشتن غبغب مورد پسند نیست، در ایران افرادی زیادی در تلاش هستند به روش های مختلف این لایه ی چربی زیر چانه را از بین ببرند. علت به وجود آمدن غبغب دلایل مختلفی دارد یکی از این دلایل چاقی افراد است، کسانی که چاق هستند غبغب بیشتری نسبت به افراد لاغر دارند، هم چنین از بین بردن غبغب باعث جوان شدن صورت نیز می شود.

جراحی پلاستیک

روش های زیادی برای رفع غبغب وجود دارد یکی از این روش ها که در یک جلسه صورت می گیرد جراحی پلاستیک است، این روش یکی از ماندگار ترین روش ها است که باید توسط متخصص زیبایی صورت بگیرد. این روش به هیچ عنوان درد و عوارض ندارد و دکتر از بی حسی موضعی استفاده می کند تا در هنگام جراحی بیمار دردی را احساس نکند.

روش های دیگری هستند که برای رفع این مشکل مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.


رفع غبغب طب سنتی

طب سنتی روش بسیار کارآمد در خیلی از بیماری ها است هم چنین طب سنتی را پزشکان دنیا مورد تایید خود قرار داده اند و حتی از این روش استفاده نیز می کنند. این روش نیز برای از بین بردن غبغب استفاده می شود، در این روش با استفاده از سوزن های مخصوص انجام می شود که این سوزن ها هنگامی که به غبغب زده می شوند باعث تحریک آن ناحیه از صورت می شود البته این کار باید در چند جلسه انجام شود. به این صورت است که چربی ها تحریک می شوند و بافت ها جمع شده و کوچک تر می شوند به این صورت کمی از غبغب فرد از بین می رود.

 رفع غبغب با ورزش


رفع غبغب با ورزش


هم چنین رفع غبغب صورت با ورزش نیز انجام می شود البته باید بدانید که ورزش های مخصوصی برای این کار وجود دارد و حتی در اینستاگرام پیج هایی مربوط به این موضوع وجود دارد و برای افراد آموزش هایی برای از بین بردن غبغب می گذارند البته این کار با پرداخت هزینه همراه است. به غیر از این در سایت های مختلف آموزش این کار را گذاشته اند که ما به چند مورد آن می پردازیم،  ابتدا سر و گردن خود را صاف نگه دارید، فکتان را پایین را جلو بکشید، سر خود را تا جای ممکن عقب ببرید و به سقف نگاه کنید، دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کنید و هم زمان فک پایین را به سمت جلو بکشید این کار را ۱۵ الی ۲۰ در روز انجام دهید. روش دیگر این است که سرتان را به عقب ببرید و به سقف نگاه کنید، لب پایین را بکشید و لب بالا را به کمک آن پوشش دهید این کار موجب سفت شدن عضلات صورت می شود در ادامه فک پایین را به سمت بالا بکشید به طوری که متوجه بشید عضلات گردن کشیده می شود، این کار را نیز روزی ۵ الی ۱۰ بار انجام دهید.

در نهایت یک روش دیگر نیز وجود دارد به این صورت که سرتان را صاف نگه دارید و به روبرو نگاه کنید، زبان خود را تا جای ممکن بیرون بیاورد و پایین بکشید و سعی کنید با نوک زبان چانه را لمس کنید این کار را نیز روزی ۵ الی ۷ مرتبه انجام دهید.


رفع غبغب بدون جراحی

برای از بین بردن غبغب راه های زیادی به غیر از جراحی وجود دارد مانند ورزش کردن همان قسمت از صورت، استفاده از طب سنتی، استفاده از ماسک ها طبیعی که بدون هیچ گونه عوارضی است و پوست صورت را سفت و محکم می کند، استفاده از وسایل مخصوص برای کوچک کردن غبغب، تزریق ژل و فیلر، استفاده از لیزر، استفاده از آدامس بدون شکر چرا که یک ورزش برای از بین بردن غبغب است و باعث محکم تر شدن فک می شود.

 رفع غبغب با لیزر  


رفع غبغب با لیزر

یکی از سریع ترین راه رفع غبغب لیزر است، غبغب از به وجود آمدن لایه ها چربی زیر چانه و در ناحیه گردن است که بر طرف کردن آن باعث محکم و جوانسازی پوست چانه و گردن می شود. برای این که درمان غبغب راحت و بدون درد داشته باشید ما استفاده از لیزر را پیشنهاد می کنیم. برای این کار ابتدا شما باید تئسط پزشک معاینه شوید و بسته به نوع اندازه ی غبغب شما دکتر چند جلسه را در نظر می گیرد، لیزر این گونه عمل می کند که اشعه را به ناحیه مورد نظر می زند که باعث تحریک بافت های زیرین پوست یعنی همان چربی ها می شود سپس با تحریک کردن، چربی ها خود به خود شروع جمع شدن در زیر پوست می کنند و به آرامی از بین می روند. این کار بدون هیچ گونه عوارض و دردی است که ماندگاری بسیار بالایی دارد، پزشکان به کسانی که دنبال از بین برد غبغب خود برای زمان دراز مدت هستند این روش را توصیه می کند.

ورزش برای رفع غبغب موثر است ولی به شدت لیزر و عمل تاثیر ندارد ولی برای پیش گیری بسیار مفید است. دستگاه رفع غبغب که برای لیزر استفاده می شود بسیار تاثیر گذار است که هم ماندگاری بالایی دارد و هم بدون درد و عوارض است، پزشکان این روش را بسیار توصیه می کنند.


راه های رفع غبغب

برای از بین بردن غبغب راه های زیادی وجود دارد که به چند مورد از آن ها می پردازیم: هایفوهایفوتراپی که یکی از بهترین و موثر ترین روش های درمان غبغب بدون جراحی است که دوران بهبود کوتاهی نیز دارد و بدون درد است، مزوتراپی که در این روش از چندین تزریق ساده برای از بین بردن ناحیه‌های موضعی کوچک چربی انجام می ‌شود، در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود تا بیمار دردی را احساس نکند.

اولتراسوند کویتیشن

یکی از جدید ترین روش ها اولتراسوند کویتیشن است این روش غیرجراحی ملایم است که به منظور از بین بردن چربی اضافی در ناحیه‌های معینی از بدن هم چنین از بین بردن غبغب انجام می‌ شود، یکی دیگر از روش هایی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است روش در رادیوفرکانسی (آر اف) است که ناحیه‌ های چربی موضعی مانند غبغب با تابش انرژی گرم می‌ شود این تابش بدون ضرر است، سلول ‌های چربی مورد نظر پس از جذب گرما در فرایندی موسوم به خودمرگی از بین می‌رود، روش دیگر که بسیار موثر است کیبلا اسید دئوکسی کولیک است یعنی ماده‌ی جذب کننده چربی البته این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد.


عمل رفع غبغب سریع ترین روش برای از بین بردن غبغب است که البته این کار با جراحی انجام می شود و در آن دکتر از بی حسی موضعی استفاده می کند، مدت زمان جراحی بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت است. بهترین روش رفع غبغب استفاده از لیزر و یا روش هایی که در قسمت بالا گفته ایم است.

 هزینه رفع غبغب در یک جلسه


هزینه رفع غبغب در یک جلسه

هزینه رفع غبغب بستگی به میزان غبغب فرد دارد و هم چنین بستگی به هزینه های دیگری مانند هزینه کلینیک، هزینه دستمزد دکتر، هزینه آزمایشات قبل از عمل دارد. البته این هزینه ها شامل جراحی می شود، برای استفاده از روش های دیگر هزینه ها متفاوت است و البته هزینه کمتری نسبت به جراحی نیز دارد.

هم چنین ماسک های طبیعی و ورزش نیز هزینه بسیار کمی دارند و در بیشتر مواقع بدون هزینه می توانید از آن ها استفاده کنید.


رفع دائمی غبغب

برای رفع دائمی غبغب از روش های گفته شده می توانید استفاده کنید، چرا که غبغب یک بیماری به حساب می آید و باعث می شود فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و احساس خوبی نسبت به خود نداشته باشد. همان طور که در قبل اشاره کردیم افراد مسن و یا کسانی که از حد معمول چاق تر هستند در آن ها غبغب مشاهده می شود ولی می توانند یکی از روش های از بین این بیماری را انتخاب کنند و برای همیشه از این مشکل نجات پیدا کنند.


رفع سریع غبغب فقط توسط جراحی و لیزر صورت می گیرد این دو روش تضمینی هستند و ماندگاری بالایی دارند و در طی گذر زمان به حالت اولیه بر نمی گردد ولی باید برای پیش گیری از دوباره پدیدار شدن غبغب ورزش های مخصوص به آن را در خانه انجام دهید. در نهایت پیشنهاد سایت ما به شما خواندن مقاله های زاویه دار کردن صورت و همچنین بهترین روش های لیفت گردن می باشد.

سوالات متداول درباره ی رفع غبغب


سوالات متداول درباره ی رفع غبغب

چه روش هایی برای از بین بردن غبغب وجود دارد؟

ورزش کردن همان قسمت از صورت، استفاده از طب سنتی، استفاده از ماسک ها طبیعی که بدون هیچ گونه عوارضی است و پوست صورت را سفت و محکم می کند، استفاده از وسایل مخصوص برای کوچک کردن غبغب، تزریق ژل و فیلر، استفاده از لیزر، استفاده از آدامس بدون شکر.

لیزر برا رفع غبغب چگونه عمل می کند؟

لیزر این گونه عمل می کند که اشعه را به ناحیه مورد نظر می زند که باعث تحریک بافت های زیرین پوست یعنی همان چربی ها می شود سپس با تحریک کردن، چربی ها خود به خود شروع جمع شدن در زیر پوست می کنند و به آرامی از بین می روند.


راه های رفع غبغب بدون جراحی چیست؟

اولتراسوند کویتیشن، رادیوفرکانسی (آر اف)، کیبلا اسید دئوکسی کولیک این ۳ روش یکی از موثر ترین روش ها برای از بین بردن غبغب است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *