ارتودنسی چیست

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟ برسی انواع ارتودنسی جدید رنگی و ثابت

آیا تابحال در مورد ارتودنسی اطلاعاتی را کسب نموده اید؟ امروز می خواهیم به طور مختصر و مفید شرح کاملی از ارتودنسی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ارتودنسی یک شاخه ای از دنیای پزشکی محسوب می شود که به اصطلاح فرم نامناسب و فاصله و عیب و ایراد های دندان به وسیله آن بر طرف می گردد. دندان های بعضی از اشخاص در طول عمر یا همان بدو تولد در جای مناسب خود قرار ندارند و معمولاً از لحاظ ظاهری اعتماد به نفس فرد را پایین می آورند و شکل اشخاص را تا حدودی نا متعارف می سازد.

ارتودنسی چیست

ارتودنسی دندان چیست؟

آیا می دانید منظور از ارتودنسی چیست؟ در ابتدا باید بگوییم که این شاخه پزشکی فقط مختص به کسانی می باشد که دندان هایشان از لحاظ ظاهری شکل خوبی را ندارند و در مکان مناسب قرار نگرفته اند. حالا شاید از خود سوال کنید که آیا شما هم می توانید مراحل ارتودنسی را سپری نمایید؟ در جواب باید به شما عزیزان بگوییم که تشخیص استفاده از ارتودنسی فقط به وسیله پزشک متخصص صورت می پذیرد و شما عزیزان می توانید با مراجعه به فوق تخصص ارتودنسی متوجه شوید که آیا می توانید ظاهر دندان های خود را زیبا تر سازید یا خیر. با صلاح دید دکتر مربوطه و یک معاینه دقیق می توانید به راحتی با گذراندن چندین جلسه پی در پی رضایت خاطر خود را کسب نمایید. در مطالب فوق تعریفی از ارتودنسی را برای شما عزیزان بیان نمودیم. هم اکنون لازم است بدانید که چگونه می توان دندان را ارتودنسی نمود؟ در جواب باید عرض کنیم که انواع متفاوتی از ابزار های مختص این رشته در دنیای پزشکی موجود می باشد.

ارتودنسی دارای دو نوع متحرک و ثابت می باشد، که در واقع هر دوی این ابزار ها کمک می کنند تا در طی مدت زمانی ثابت وضعیت دندان ها به آرامی تغییر نماید و دندان شما عزیزان در دهانتان به خوبی در جای خود قرار بگیرد و شکل متناسبی را به چهره و ظاهر شما می دهد. البته میزان بد شکل بودن و وضعیت دندان های شخص این امکان را به پزشک می دهد که تشخیص دهد کدام مورد ارتودنسی برای فرد متناسب می باشد. ارتودنسی به انگلیسی چیست؟ ابزاری که به شخص کمک می کند تا در یک بازه زمانی معین و مشخص دندان های فرد شکل متناسبی به خود بگیرد که دارای انواع بسیاری می باشد و شما افراد عزیزی که احساس می کنید به انجام این عمل نیاز دارید کافی است به متخصص مربوطه در این حوزه مراجعه نمایید. ارتودنسی به انگلیسی (orthodontic) با این لفظ خوانده می شود.

ارتودنسی متحرک چه انواعی دارد؟

ارتودنسی متحرک و ثابت در دنیای امروز برای پزشکان متخصص در حوزه دندان بسیار کارآمد و به آنان کمک می کند تا دندان های افرادی که از لحاظ ظاهری دارای شکل نا متعارفی می باشند، در جای مناسب خود قرار دهند و درآمد نسبتاً خوبی را از این راه به دست آورند. ارتودنسی متحرک چیست؟ این ابزار را به راحتی می توانید از دهان خود خارج سازید و به طور دائم همانند نوع ثابت به دندان نمی چسبد و فرد را آزار نمی دهد. آنان طوری مورد طراحی قرار گرفته اند که می توان به راحتی با سایز دهان شخص متناسب شود. البته باید بدانید که دستگاه های متحرک هم خودشان به دو دسته تقسیم می گردند که شامل موارد زیر هستند: ساده و مندبیل و ماگزیلا مختص فک بالا و پایین که هر دو موارد فوق بر اساس نظر پزشک برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتودنسی چیست

دلیل ارتودنسی چیست؟

قبل از این که بخواهید برای مرتب کردن دندان های خود به مکانی مراجعه نمایید، بهتر است اطلاعاتی را در مورد ارتودنسی کسب نمایید و با دانش کامل برای درمان خود اقدام کنید.
در اصل باید بگوییم عمل ارتودنسی توسط پزشک متخصص دندان انجام می شود که وی سعی می نماید با ابزار کارآمد شکل متناسبی را به دندان ها و فک های شخص بدهد و ناهنجاری های موجود را که توسط دندان های اشخاص به صورتشان داده شده را از میان ببرد. ارتودنی شامل دو نوع متحرک و ثابت می باشد که در نوع ثابت نمی توان آنان را در هر زمان دلخواهی که مورد اذیت هستید از دهان خود در بیاورید ولی در متحرک امکان این عمل را دارید که این ابزار را برای زمان اندکی از دهان خود خارج کنید.

ارتودنسی رنگی خوب است یا بد؟

ارتودنسی ابزاری است که هماهنگی میان دندان و فک را ایجاد می نماید و ناهنجاری های ایجاد شده در طول عمر و یا بدو تولد را در زمان معینی از میان می برد. البته باید بدانید که علاوه بر ارتودنسی ساده نوع رنگی آن نیز موجود می باشد. ارتودنسی رنگی با طیفی از رنگ های مختلف برای آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند تا نوع متفاوت آن را در دندان خود استفاده نمایند، نیز در بازار موجود می باشد. البته نا گفته نمایند که مصرف این ابزار باید توط پزشک تجویز شود تا به ظاهر دندان و فک فرد آسیب بیش تری وارد نشود. رنگ صورتی برای دختران و آبی برای پسران بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

ارتودنسی ثابت چگونه است؟

آیا می دانید منظور از ارتودنسی ثابت چیست؟ در این نوع اجزای این ابزار به شکل نگین هایی که بر روی دندان ثابت می شوند، قرار می گیرند و نمی توان در هر زمانی که دلتان خواست آنان را خارج نمایید. جالب ات بدانید که که به این نگین ها نیز براکت گفته می شود. البته ویژگی خوبی که در این روش وجود دارد این است که به هیچ وجه نیازی به دخالت و همکاری شخص بیمار نیازی نیست و فرد همکاری همکاری در این قضیه ندارد. در این دوره زمانی باید موضوعاتی را بسیار رعایت کنید تا به خوبی این دوران را پشت سر بگذرانید. همچنین میوه ها و مغزیجات سخت و سفت که به روند درمان شما آسیبی وارد می سازد، مصرف نکنید.

کسانی که در شهر مشهد اقامت دارند می توانند ارتودنسی در مشهد تجربه نمایند، زیرا بهترین متخصصان در این زمینه در این شهر ساکن می باشند و از لحاظ تجربه دارای سوابق و پیشینه خوبی می باشند. برای ارتودنسی در تهران اگر ساکن این شهر نیستید و توانایی این را ندارید که بتوانید زمان بگذارید و به صورت حضوری برای تعیین نوبت و مشاوره مراجعه نمایید، می توانید به صورت آنلاین با متخصص های مربوط در این شاخه پزشکی ارتباط خود را برقرار نمایید و در زمان مناسب برای ارتودنسی خود به تهران تشریف بیاورید و روند درمانی خود را آغاز کنید.

زیبایی دندان

اکثر افرادی که عمل ارتودنسی را انجام داده اند از این موضوع مطلع هستند که آیا درد دارد یا خیر. براکت نیز به دندان آسیب می رساند؟ باید در جواب به شما عزیزان بگوییم که خیر، دارای درد کم و بسیار خفیفی است که خیلی کم پیش می آید تا بیمار متوجه درد آن شود. انجام جای گذاری نگین ها، دستگاه ها و برداشتن آن ها معمولاً سبب می شود تا زیر دست پزشک درد کمی را احساس کنید.

آیا تا به حال ارتودنسی آسان را تجربه نموده اید؟ اگر تمایل دارید که دندان های خود را به بهترین نحو مرتب نمایید و هماهنگی بین فک و دندان خود را ایجاد نمایید، کافی است به نزدیک ترین پزشک متخصص دندان مراجعه کنید و از پزشک مربوطه در خواست کنید تا شما را معاینه و و وضعیت فعلی شما را بررسی نمایند و به آسان ترین روش ممکن و بدون درد و خونریزی زیبایی ظاهری خود را کسب نمایید. اما شما عزیزان مزایای این روش درمانی را می دانید؟ این شاخه پزشکی کمک می کند تا تصویر و شکل ظاهری خود را بهبود دهید و مکان مناسب دندان و فک خود را تنظیم کنید. اکثر افرادی که از این مشکل رنج می برند، بسیار زود تر از اشخاص دیگری که وضعیت بهتری دارند، سلامت دهان و لثه و دندان خود را به خطر می اندازند.

پستانک ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟ جالب است که بدانید این محصول بسیار برای کودکان لذت بخش و آرامش خاطر را برای مشتریان به ارمغان می آورد. اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد این محصول به شما عزیزان بگوییم، باید بدانید که وسیله ای است بیار کاربردی که می تواند در لحظات سخت به شما مادران عزیز بسیار کمک کند و گریه نوزادتان را قطع نماید، زیرا کودکان به وجود آن علاقه مند می باشند و این موضوع سبب می شود تا آن ها به راحتی آرام شوند. کودک در زمانی که قادر نیست از انگشت خود و یا شی های دیگر برای مکیدن استفاده کند، این پستانک ارتودنسی برای او بسیار مفید می باشد و از بروز هر گونه مشکلی خود داری می نماید و هیچ گونه ضرری را به او وارد نمی سازد. اما قبل از هر چیز باید بدانید که روش صحیح و مکیدن درست پستانک چگونه می باشد و مستلزم آن هست که شیوه درست را به نوزاد خود بیاموزید تا جای بهره بردن شما و کودک دلبندتان را دچار آسیب نکند و برای خود پشیمانی به بار نیاورید.

این محصول پر طرف دار از گذشته تا به اکنون دارای طرفداران خاص خود می باشد و همین محبوبت سبب شده تا تولید کننده آن همیشه درصدد باشد تا از مرغوب ترین مواد اولیه در ساخت آن استفاده نماید. البته شرکت تولیدی دائماً تحت نظر وزارت بهداشت می باشد و جواز های مربوطه را در اختیار دارد و با رعایت قوانین و با داشتن آگاهی و دانش در زمینه مشکلات مربوط به دندان و دهان نیز در تلاش می باشند تا برترین نوع پستانک را در اختیار عموم قرار دهند و سعی می نمایند تا کم ترین آسیب ممکن را به دندان و فک اشخاص وارد سازند. آنان سعی می کنند این نوع اقلام را طوری طراحی کنند که به کودک لطمه ای وارد نشود و آن را تقریباً شبیه به نوک سینه مادر مورد تولید قرار می دهند. بهتر است بدانید که از هر گونه فشار اضافی در موقع مکیدن به لثه و دندان ها نیز جلوگیری می نماید و دارای قیمت بسیار بصرفه ای می باشند.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

آیا می دانید هزینه ارتودنسی به چه صورت محاسبه می شود و از قیمت های انواع آن مطلع هستید؟ بهتر است بگوییم که دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشد که نوع ساده آن هم به دو دسته رنگی و ساده تقسیم می شود که هر کدام دارای هزینه های متفاوتی می باشند و مدل های جدید ارتودنسی را می توانید در سایت های مرتبط بیابید. البته نوع کیفیت و جنس ابزاری های استفاده شده و نگین های به کار رفته در قیمتش نیز تأثیر گذار می باشد. باید بدانید که مهم ترین عاملی که در تعیین هزینه ارتودنسی حائز اهمیت است، کیفیت آن می باشد. نوع متحرک دارای هزینه بالاتری نسبت به ساده می باشد. برای اطلاع از قیمت ارتودنسی می توانید به سایت های مرتبط در این زمینه که به انجام خدمات زیبایی و درمانی مشغول می باشند، مراجعه نمایید. البته بهتر است بدانید که ارتودنسی ها دارای انواع متفاوتی می باشند و بسسته به نوع، جنس، کیفیت و خدماتی که عرضه می شود، قیمت ها نیز متنوع هستند.

این عمل سبب می شود تا موقعیت و جهت درست حرکت کردن دندان ها و فک به بهترین نحو احسن انجام شود. برای ارتودنسی در شیراز کافی است تا با شماره های موجود در صفحه تماس بگیرید و با مشاوران مربوطه تماس برقرار نمایید تا در اسرع وقت بتوانید برترین پزشک متخصص در این زمینه را بیابید. البته در صفحه های مرتبط هم می توانید به صورت آنلاین مشاوره کسب نمایید و پاسخ خود را دریافت نمایید. عده ی محدودی از افراد هستند که با اصطلاح مسواک ارتودنسی آشنا می باشند؟ آیا می دانید دارای چه ویژگی هایی می باشد و چه فوایدی دارد؟ قیمت این محصول چه قدر می باشد و یا می توان در زمانی که تاریخ مصرفش تمام شد سری آن را عوض نمود؟ برای اطلاع از هزینه پک این مسواک مخصوص می توانید به سایت های فروش آنلاین مراجعه نمایید.

انواع ارتودنسی چیست؟ در این دست نوشته سعی داریم تا به طور خلاصه شما را با انواع آن آشنا کنیم. آیا می دانید که به طور کلی چه تفاوت هایی میانشان وجود دارد و چونه می توانید تشخیص دهید که برای شما کدام مدلش مناسب تر است؟ انواع ارتودنسی به شرح زیر می باشد: نوع سنتی آن از قدیم الایام تا به اکنون وجود داشته و شرکت تولید کننده آن سعی بر آن داشته تا با استفاده از مواد اولیه این وسیله را به روز کند و از بهترین وسایل در ساخت آن استفاده نموده است. بهتر است بدانید که جنس سنتی این محصول در حرارت بسیار بالایی تولید و ضد زنگ می باشد، براکت هایش فلزی و از طریق چندین ورقه نازک به یک دیگر اتصال داده می شوند تا به صورت آرام بر دندان فشار وارد شود و به آنان لطمه ای وارد نکند. البته باید بدانید که بعضی از این ورقات برای متصل شدن نیاز به هیچ گونه الاستیک یا لیگاتور ندارند و دارای براکت های بدون الاستیک هستند، که به آن ها نیز ارتودنسی خود بسته می گویند.

البته اشخاصی که توانایی پرداخت به صورت یکجا را ندارند می توانند به صورت اقساطی نیز پرداخت کنند. زمانی که فرد شروع به گذراندن مراحل ارتودنسی می نماید در این زمان هم پزشک به او پک بهداشت دهان را ارائه می نماید، تا دوران نقاهت خود را به خوبی و بدون خطر و وارد نمودن لطمه به خود سپری نماید. آیا می دانید مدل های جدید ارتودنسی چیست؟ منحصر به فرد ترین درمان ارتودنسی توسط دیمون صورت می پذیرد. با این روش می توانید بهترین اثر زیبایی و رفع ناهنجاری را در صورت و دهان و دندان خود تجربه نمایید. هم چنین زمان بسیار کوتاه تری را نسبت به دیگر اقسام دارد. در ارتودنسی سرامیکی، براکت ها از مواد سرامیکی که بسیار شفاق و روشن هستند، ساخته می شوند که قابلیت دید برای دیگران ندارند و به دلیل هم موجب می شود تا بسیاری از افراد به این نوع روی بیاورند و مورد علاقه آنان واقع می شود، البته دارای قیمت بالاتری می باشد و بسیار ارزشمند محسوب می شود.

محصولات ارتودنسی


مراحل ارتودنسی چیست؟

برای اطلاع دقیق از مراحل ارتودنسی می توانید به مطالب پیشین درج شده در سایت مراجعه و آنان را مطالعه کنید. اگر تمایل دارید تا از هزینه ارتودنسی نامرئی و دیگر انواع آن مطلع شوید می توانید به سایت های فروش معتبر این نوع محصولات مراجعه کنید. فیلم ارتودنسی دندان برای کانی مفید می باشد که دندان و فک آن ها دارای هماهنگی نمی باشد و از لحاظ ظاهری شکل خوبی ندارند.

سوالات متداول

سوالات متداول

روش جدیدی که سبب می شود تا ارتودنسی راحتی را تجربه نماییم چه نام دارد؟

این روش جدید دیمون نام دارد که انجام این عمل را برای افراد بسیار آسان نموده است و البته دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

آیا می دانید نوع ارتودنسی سنتی چیست؟

بله این نوع ارتودنسی بسیار محبوب در بین مشتریان می باشد و به علت کیفیتی که دارد هر روزه بر تعداد مشتریان آن افزوده می شود و جنسش از فولاد ضد زنگ می باشد.

آیا می دانید ورقه های ارتودنسی چگونه به هم متصل می شوند؟

بله از الاستیک های بسیار ریز که از آن به عنوان لیگاتور یا حلقه یاد می نمایند.


نام نگین هایی که در ارتودنسی ثابت انجام می شوند چیست؟

نام آن ها براکت می باشد که معمولاً در این مدل نیز کارایی بسیاری مفیدی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *