جراحی زیبایی دندان

هزینه جراحی زیبایی دندان چقدر است؟ انواع روش های زیبایی دندان

در این قسمت از مقاله می خواهیم به جراحی زیبایی دندان بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 جراحی زیبایی دندان چیست


جراحی زیبایی دندان چیست ؟

از قدیم تا به الان و در تمام دنیا داشتن دندان های زیبا، سفید و مرتب یکی از یکی از معیار ها و هم چنین نماد های زیبایی بوده است. در هنگامی که شخصی را ملاقات می کنید و در هنگام صحبت کردن با او به طور نا خودآگاه به دندان هایش نگاه می کنید که آیا ردیف است یا خیر.

هر چقد که زیبا و ردیف تر باشد لبخند شما نیز بسیار جذاب تر و زیبا تر به نظر می رسد. گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف که بیشتر آن مربوط خرابی آن قسمت است به دکتر جراحی زیبایی دندان مراجعه می کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه عمل زیبایی لبخند را نیز بخوانید.

ترميم پوسیدگی

نکته مهم که بهتر است آن را بدانید این است که امروزه تنها کار دندانپزشک ترميم و درمان آن قسمت نيست، بلکه زیبایی آن نیز بعد از ترميم پوسیدگی و گاهي اوقات دندان هاي سالم نكته اي مهم در دندانپزشكی محسوب مي شود.

هم چنین مواد هم رنگ جديد به نام كامپوزيت ها این امكان را به فرد می دهند تا بتواند روشی برای زيبا تر كردن دندانش فراهم کند.

در این قسمت می خواهیم درباره ی لمینت سرامیکی و یا همان پرسلن ونیر صحبت کنیم، در این روش پزشک با استفاده از پوسته ی نازکی هم رنگ آن قسمت عیب های آن را می پوشاند. البته بهتر است بدانید که در این روش نیاز به تراش آن قسمت برای زیبایی لازم است و کسانی که نمی خواهند آن قسمت تراشیده شود، ما این روش را به آن ها توصیه نمی کنیم.

روکش های چینی

بهتر است که بدانید که با استفاده از روکش های چینی دندان هایی که آسیب وسیع و زیادی دیده اند را پزشک می تواند ترمیم کند. هم چنین نسبت به ونیر ها این روکش ها قسمت بیشتری از آن را می پوشانند، که این برای بیمار نتیجه ی بهتری به ارمغان می آورد.

بریج نیز یکی دیگر از روش های روکش زیبایی به شمار می رود که در واقع با استفاده از دو دندان مجاور به عنوان پایه، روکشی به شکل پل برای برگرداندن ظاهر زیبای آن قسمت از دست رفته بیمار ایجاد می شود.

البته برای انجام این کار قبل از هر کاری باید برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب که بتواند نتیجه ی مطلوبی برای شما به ارمغان بیاورد، دست به کار شوید چرا که گاهی اوقات مشاهده می شود که افراد بدون تحقیق درمورد دندانپزشک، این کار را به او سپرده اند و بعد از اتمام جراحی از نتیجه ی آن ناراضی بوده اند.

ایمپلنت باعث بهبودی دندان های از بین رفته که تاثیر زیادی در ظاهر فرد و هم چنین طرح لبخند او دارد، می شود. به خصوص زمانی که در خط خنده ی شخص قرار داشته باشند، روش مطمئن برای اصلاح آن می باشد.

 جراحی زیبایی دندان جلو


جراحی زیبایی دندان جلو

قسمت جلویی دندان های هر فرد بسیار مهم است که مرتب و ردیف باشند، چرا که در هنگام صحبت کردن و یا خندیدن دیده می شوند و شخصی که زیبایی برای او اهمیت دارد، بهتر است که به ردیفی و زیبایی آن نیز که بسیار دیده می شود اهمیت بدهد.

کامپوزیت یکی از روش های تقریبا جدید در ایران است، که در بسياري موارد زيبا تر و طبیعی تر از روكش عملف می کندو تخريب بافت سالم آن ها هم بسيار ناچيز و تقریبا در حد صفر مي باشد.

بهتر است که بدانید كامپوزيت هاي نسل جديد امكان زيبایی بدون ارتودنسی را نيز به طور محدود ولي چشم گير مهيا كرده اند.


جراحی زیبایی دندان ها

امروزه خیلی از افراد به جراحی روی می آوردند که به وسیله ی آن لبخند به اصطلاح هالیوودی داشته باشند. هم چنین بهتر است که بدانید، این جراحی هزینه ی بسیار زیادی نیز دارد که در قسمت بعدی در مورد آن صحبت می کنیم.

البته شایان ذکر است که این جراحی انواع مختلفی دارد مانند انواع جراحی ها برای لثه، انواع جراحی ها برای فک و هم چنین جراحی چانه نیز شامل آن می شود.

جراحی زیبایی دندان نیش

جراحی زیبایی دندان نیش

نیش به گونه ای است که در دو گوشه دهان واقع شده است، گاهی اوقات مشاهده می شود که دندان ‌های دیگر راه رشد کردن دندان نیش را بسته و یا توانسته اند آن ها را باریک کنند. نتیجه ی این می شود که نیش در جای مقرر خود بیرون نزده در این حالت پزشکان می‌گویند که نیش نهفته است. به احتمال خیلی زیاد، بیشتر نهفتگی نیش مربوط به یک طرف دهان می‌ باشد.

انجام ارتودنسی

به هر حال کسانی که نیش دارند، با توصیه ی دندانپزشک بهترین روش برای آن ها انجام ارتودنسی است که با استفاده از این روش دندان های آن ها مرتب می شود و هم چنین دیگر خبری از وجود نیش نسیت. اما گاهی اوقات نهفتگی نیش بسیار خفیف بوده است و نیازی به ارتودنسی نیست و پزشک می تواند با جراحی لثه آن را رفع کند.

بهتر است که بدانید نوع درمان نیش به موارد مختلفی بستگی دارد، مانند این که کدام یک از آن ‌ها نهفته است، شدت نهفتگی آن چقدر است و هم چنین موقعیت قرار گرفتن نیش نهفته در داخل فک چگونه است.

 جراحی های زیبایی دندان


جراحی های زیبایی دندان

امروزه خیلی از افراد به جراحی روی آورده اند که به وسیله ی آن لبخند به اصطلاح هالیوودی داشته باشند.

این افراد برای این کار باید به دندانپزشک مراجعه کنند، در واقع دندانپزشک زیبایی همان دندانپزشک ترمیمی است که با مفاهیم زیبایی دندان و لثه آشنایی کامل دارد. هم چنین پزشک در طراحی لبخند زیبا و انواع مواد دندانپزشکی باید آشنا باشد.

دندانپزشک باید سطح بالایی از مهارت های زیبایی شناختی را داشته باشد و هم چنین محدودیت های روش های متفاوت ترمیم زیبایی را بداند تا توانایی این را داشته باشد که در جلسات مشاوره با طرح درمان مناسب به بیمار این اطمینان را دهد که به نتیجه ی مطلوب و رضایت بخش و لبخند زیبا برسد.


جراح زیبایی دندان

جراحی زیبای دندان برای اصلاح آن و هم چنین اصلاح لبخند فرد و مرتب شدن آن انجام می شود، البته افرادی که می خواهند این جراحی را انجام بدهند، بهتر است که بدانند قبل از هر کاری باید برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب که بتواند نتیجه ی مطلوبی برای شما به ارمغان بیاورد، دست به کار شوید. چرا که گاهی اوقات مشاهده می شود که افراد بدون تحقیق درمورد دندانپزشک، این جراحی را به او سپرده اند و بعد از اتمام جراحی از نتیجه ی آن ناراضی بوده اند.

برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که باندینگ چیست و به چه منظوری انجام می شود؟ در این باره باید بگوییم که در واقع باندینگ شامل همین ترمیم های کامپوزیت و انواع ترمیم های رزینی است که با تکنیک باندینگ به آن قسمت می چسبند.

جرم گیری

پزشکان به افراد توصیه می کنند که بعد از یک مدت مشخص به جرم گیری آن قسمت بپردازند، چرا که این کار بسیار مفید است.

این روش به این صورت است که دندانپزشک آن قسمت را به طور کامل جرم گیری می ‌کند و رسوبات آهکی موسوم به جرم دندان یا تار تار و دیگر سموم باکتریایی را که به سطح ریشه چسبیده ‌اند را با استفاده از پوسته ‌ریزی با دست، ابزار اولتراسوند و یا استفاده از لیزر می‌ زداید. هم چنین گاهی اوقات نیاز به بی‌ حسی موضعی وجود دارد تا در هنگام کار بیمار دردی را احساس نکند.

باندینگ

در این قسمت به موارد استفاده از باندینگ می پردازیم:

پر کردن با کامپوزیت در مواردی که آن قسمت پوسیده شده باشد، عوض کردم ترمیم های آمالگام قدیمی با تکنیک باندینگ جهت زیبایی بیشتر برای فرد، اصلاح لب پر شدن آن قسمت، پوشاندن بخشی از ریشه که بر اثر تحلیل لثه بیرون زده است، بستن فاصله آن قسمت با استفاده از تکنیک باندینگ، بلند کردن طول آن ها،
اصلاح فرم آن قسمت با کمک تکنیک باندینگ، اصلاح خط لبخند در بسیاری موارد بدون انجام درمان اورتودنسی با این این روش امکان پذیر می باشد.

سوالی که به وجود می آید این است هزینه باندینگ چقدر است؟ در این باره باید بگوییم که هزینه باندینگ، بستگی به مواد مورد استفاده در انجام کار و هم چنین دستمزد دندانپزشک، نوع درمان یا ترمیم سطحی دارد.

ولی در نهایت برای دانستن دقیق هزینه آن بهتر است که به مطب پزشک مراجعه کنید و مستقیما از او سوال کنید چرا که پزشک با حوصله به تمامی سوالات شما پاسخ می دهد.


انواع جراحی زیبایی دندان

این جراحی متناسب با مشکل افراد انواع مختلفی دارد که شامل:

جراحی فلپ لثه که این روش به منظور ایجاد یک شکاف داخلی (فلپ) می‌تواند جدا شده و بالا بیاید. 

عمل جراحی پیوند لثه که این روش اغلب برای تحلیل و عقب ‌نشینی لثه که باعث نمایان شدن ریشه دندان می‌ شود، شکل می گیرد. متاسفانه این وضعیت باعث می ‌شود که دندان‌ ها‌یتان طولانی تر و هم چنین سن شما بیشتر به نظر برسد.

لیفت سینوس

لیفت سینوس این روش موجب افزایش سطح استخوان برای کاشت دندان می ‌شود، این روش مناسب افرادی است که مبتلا به آتروفی و تحلیل استخوان فک هستند که استخوان کافی برای کاشت دندان وجود ندارد.

بیوپسی، پزشک در این روش جراحی می‌ تواند نمونه‌ ای از بافت مشکوک بیمار را جدا کند و به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال کند، این جراحی زمانی انجام می شود که فرد مشکوک به سلول‌ های سرطانی است.

لیزر درمانی، این روش برای دسترسی پزشک برای برداشتن بافت لثه ملتهب بیمار از اطراف ریشه دندان استفاده می شود.

پیوند استخوان، این روش برای بازسازی استخوان بیمار که شامل استفاده از ژل بیو اکتیو (زیست فعال) و پروتئین است، مورد استفاده قرار می گیرد.

افزایش طول تاج دندان که یک عمل زیبایی لثه است، این روش به منظور نمایان شدن بخش بیشتری از تاج دندان، بافت لثه اضافی برداشته می ‌شود.


هزینه جراحی زیبایی دندان


در اکثر مواقع دندانپزشک فیلم جراحی زیبایی دندان که برای بیمار خود را انجام داده اند را در صفحه ی مجازی خود برای دنبال کنندگان به اشتراک می گذارد. بدین صورت هم کاربران، نمونه جراحی های پزشک را می بینند و مشاهده کنند که این عمل چگونه انجام می شود و هم این که پزشک برای کار خود تبلیغات می کند تا به این صورت مراجعه کنندگان آنان نیز بیشتر شود.


به گفته کسانی که عمل جراحی زیبایی دندان را انجام داده اند، این عمل بسیار درد دارد و هم چنین بعد از عمل تا یک مدت باید بسیار مراقب باشند، چرا که جراحی های زیبایی دندان کار بسیار حساسی است.

اصلاح فکجراحی زیبایی فک و دندان نیز توسط دندانپزشک انجام می شود و این عمل بیشتر برای اصلاح فک، صورت می گیرد، چرا که گاهی اوقات فک بیمار، ناهنجاری کمی دارد که دندانپزشک می تواند این ناهنجاری را با عمل برطرف کند و نیازی به جراحی پلاستیک نیست.
جراحی زیبایی افزایش طول تاج دندان نیز انجام می شود، این روش به منظور نمایان شدن بخش بیشتری از تاج آن قسمت، بافت لثه اضافی برداشته می ‌شود.
جراحی زیبایی دهان و دندان نیز از وظایف دندانپزشک است، در این جراحی پزشک ابتدا به تشخیص مشکل بیمار می پردازد و سپس ترمیم و بهبود آن را به وسیله ی جراحی آغاز می کند. همچنین جراحی زیبایی فک در مشهد با تخفیف های ویژه ای برای شما انجام خواهد شد.

سوالات متداول درباره ی جراحی زیبایی دندان


سوالات متداول درباره ی جراحی زیبایی دندان

به چه منظور عمل بیوپسی انجام می شود؟

بیوپسی، پزشک در این روش جراحی می‌ تواند نمونه‌ ای از بافت مشکوک بیمار را جدا کند و به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال کند، این جراحی زمانی انجام می شود که فرد مشکوک به سلول‌ های سرطانی است.

به چه منظور عمل پیوند لثه انجام می شود؟

عمل جراحی پیوند لثه که این روش اغلب برای تحلیل و عقب ‌نشینی لثه که باعث نمایان شدن ریشه دندان می ‌شود، شکل می گیرد. متاسفانه این وضعیت باعث می ‌شود که دندان‌ ها‌یتان طولانی تر و هم چنین سن شما بیشتر به نظر برسد.

در چه مواردی از روش باندینگ استفاده می شود؟

پر کردن با کامپوزیت در مواردی که آن قسمت پوسیده شده باشد، عوض کردم ترمیم های آمالگام قدیمی با تکنیک باندینگ جهت زیبایی بیشتر برای فرد، اصلاح لب پر شدن آن قسمت، پوشاندن بخشی از ریشه که بر اثر تحلیل لثه بیرون زده است، بستن فاصله آن قسمت با استفاده از تکنیک باندینگ، بلند کردن طول آن ها و … استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *