بوتاکس ابرو قبل و بعد

قیمت بوتاکس ابرو چقدر است؟ | بررسی مواد و قبل و بعد بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو یا بوتاکس خط اخم ابرو و حتی لبخند راهی که امروزه افراد بسیاری جهت جوان ماندن و زیبا ماندن انتخاب می کنند. با روش های جدید مرسوم شده در حال حاضر دیگر کسی نگرانی در مورد پیری زود رس ندارد چرا که طی جدید ترین شیوه ها می توانیم از این فرآیند جلوگیری کنیم. در این مقاله در مورد انواع بوتاکس ابرو بیش تر صحبت می کنیم. اگر از تاثیر ابرو در زیبایی صورت آگاه هستید با ما همراه باشید.

بوتاکس ابرو چیست؟

گفتیم در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای جوان سازی و رفع چین و چروک پوست صورت بوتاکس ابرو می باشد. افراد پس از پا گذاشتن به سن با مشکل افتادگی ابرو مواجه می شوند و این امر به سادگی با لیفت کردن صورت که یکی از روش های آن بوتاکس ابرو می باشد که امروزه در بین خانم ها و آقایان و در قشر های مختلف جامعه بسیار رواج دارد.

می دانیم که بوتاکس سم بوتولینیم است که با نام تجاری بوتاکس معروف است و در حقیقت همان سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که به صورت دقیق و بررسی شده دربعضی از قسمت های بدن توسط متخصصین تزریق می شود. البته که بوتاکس علاوه بر کاربرد در زیبایی برای سلامتی و بهداشت نیز استفاده می شود مثلا نوعی از بوتاکس وجود دارد که برای جلوگیری از تعریق زیر بغل و کف دست استفاده می شود. به طور دقیق تر بوتاکس هایی که در شقیقه ها جهت کم کردن درد میگرن تزریق می شوند نیز از جمله این بوتاکس ها هستند و بسیار پر کاربرد نیز می باشند.

در واقع بوتاکس ها به این صورت عمل می کنند که پس از تزریق بوتاکس به لایه های زیری پوست در قسمت ابرواین ناحیه کاملا فلج شده و به صورت کاملا بی حرکت در می آید و عضله های ناحیه ی ابرو نیز بی حس می شوند و در نتیجه ی این عملکرد ها حالت خسته و پیر پوست بر طرف شده و پوست در این ناحیه به بالا کشیده شده و حالت شاداب تری به خود می گیرد که در جوان سازی صورت بسیار موثر می باشد. باید گفت بوتاکس یکی از بهترین روش های بالا کشیدن ابرو می باشد.

بوتاکس ابرو قبل و بعد

تزریق بوتاکس ابرو یک روش بسیار راحت جهت از بین بردن چین و چروک های صورت و همچنین جوان کردن صورت است. به طوری که پس از عمل نیازی به استراحت ویژه یا شرایط خاص ندارد اما قبل از انجام بوتاکس حتما باید اقداماتی توسط فرد انجام شود. مثلا  پزشک معالج  توصیه می کند از خوردن و مصرف دارو هایی که سبب رقیق شدن خون می شود حتما خودداری کنید.

مراقبت های قبل از عمل

دارو هایی که معمولا قبل از تزریق ممنوع می شود عبارت اند از: روغن های اکسردین و جنسینگ، روغن ماهی و آسپرین که این داروها سبب رقیق شدن خون و کبودی بعد از بوتاکس می شوند. پزشک معالج همچنین چند لحظه ای قبل از تزریق برای کم کردن درد بیمار خود از کرم های موضعی که بعضی جهت بی هوشیه ناحیه ای و بعضی جهت بی حسی مورد مصرف قرار می گیرد استفاده می کند. البته پس از درمان هم توصیه هایی از سوی پزشک می شود که برای رسیدن به نتیجه ی دل خواه حتما باید به آن عمل کرد.

طی یک روز یعنی بیست و چهار ساعت پس از تزریق فرد به هیچ عنوان نباید فعالیت یا ورزش سنگین داشته باشد و هنگام خوابیدن به صورت صاف رو به بالا خوابیده باشد تا آسیبی به ابرو نرسد. درواقع پس از تزریق، ابرو باید کاملا استراحت کند و تحت هیچ فشاری نباشد چرا که لمس شدن یا ماساژ دادن این ناحیه باعث خراب شدن حالت بوتاکس شده و افتادن ابرو می شود همچنین از ماسک ها یا صابون های لایه بردار و‌ شیمیایی استفاده نشود و از کمپرس های یخ حتی جهت کاهش کبودی استفاده هم نباید استفاده کرد.

 بوتاکس ابرو و مژه

 بوتاکس ابرو و مژه

بسیاری از افراد از بوتاکس برای بالا بردن ابرو استفاده می کنند می دانیم بوتاکس ابرو به صورت دوره ای است و نمی توان از آن به عنوان یک روش دائم استفاده کرد و در واقع عمل تزریق باید هر شش ماه تمدید شود و البته کیفیت مواد و نوع آن و حتی تجربه متخصص نیز می تواند بر میزان ماندگاری این روش تاثیر از بهترین و با کیفیت ترین مواد بوتاکس می توان به زئومین آلمان اشاره کرد.

به تصور بسیاری اصطلاح بوتاکس تنها برای حجم دادن به چین و چروک ها در جهت جوان سازی انجام می شود ولی اگر بخواهیم بگوییم بوتاکس ابرو و مژه چیست، باید توضیح دهیم که بوتاکس در واقع روشی جهت حالت دادن و مشکی کردن و حتی بالا بردن ابرو و مژه است. بوتاکس ابرو برای چشم هایی که پلک افتادگی دارد وهمیشه خسته به نظر می رسند یا ابروهای بی حالت بسیار گزینه ی مناسبی است.

در بسیاری از سالن های زیبایی خدمات جوان سازی و زیبایی پوست و بوتاکس مژه و ابرو و حتی آموزش بوتاکس ابرو انجام می شود. بوتاکس مژه که یکی از راه کار های جدید جهت حالت دادن مژه هاست در این سالن ها انجام می شودچرا که بوتاکس عوارض کم تر، ماندگاری بیش تر و زیبایی را چندین برابر می کند  و علاوه بر این مراقبت خاصی هم ندارد و حتی باعث تقویت مژه هم می شود.

به گفته ی متخصصین پوست و مو بوتاکس یک روش تقویتی است که همراه با خدمات زیبایی انجام می شود طی این عمل مژه ها حالت گرفته و با استفاده از موادی مثل کراتین، روغن های آرگان، آمینواسید و انواع پروتئین ها که در بوتاکس ها وجود دارند، آب رسانی و استحکام ریشه مژه ها انجام می شود.

بوتاکس ابرو مردانه

از آن جایی که آقایان زود تر از خانم ها دچار پیری زود رس می شوند و البته شادابی چهره خانم ها را هم ندارند اعمال بوتاکس برای بسیاری از آقایان هم انجام می شود. تزریق بوتاکس معمولا با استفاده از سوزن های کوچک وظریف انجام می شود که این عمل با کمک متخصصین مربوطه در ناحیه ی مورد نظر یعنی ابرو تزریق می شود.

 میزان این مواد تزریق  شده در بوتاکس به عمق چین و چروک هر فرد بستگی دارد که معمولا میزان وعمق این چین و چروک ها در پوست آقایان بیش تر از خانم ها و حالت طبیعی است بنابراین دوز مصرفی این مواد هم بیش تر از زنان است. تزریق بوتاکس نیازمند مدت زمان زیادی نیست و این یکی از مزیت های این روش برای آقایان می باشد چرا که آقایان تحمل و صبر کمتری دارند. گفتیم دوز و مقدار مصرف انواع بوتاکس در آقایان بالا تر از خانم ها است بنابراین هزینه ی بوتاکس در آقایان نیز بیشتر از خانم هاست علاوه بر این انتخاب مرکز یا کلینیک زیبایی هم در هزینه تزریق بوتاکس ابرو تاثیر گذار است.

بوتاکس ابرو با مواد

کلاژن ها که یکی از مواد موجود در پوست و عوامل جوانی و شادابی پوست افراد هستند می توانند با استفاده از موادی در پوست ساخته شوند و باعث شفافیت پوست شوند. ابرو ها هم می توانند به این طریق به حالت دل خواه هر فرد تغییر کنند امروزه ابرو های بدون حالت و اخمو دیگر طرفدار چندانی ندارند و افراد بسیاری برای حالت دادن به ابرو های خود و بالا بردن آن ها از مواد بوتاکس استفاده می کنند.

اگر بخواهیم از مواد خانگی برای کلاژن سازی استفاده کنیم ترکیب آب لیمو و شکر می تواند بسیار مناسب باشد. علاوه بر این استعمال خارجی ویتامین C  بر روی پوست و ابرو می تواند با استفاده از کلاژن سازی باعث شفاف شدن و سفت شدن پوست زیر ابرو ها شوند.

مواد مصرفی

مواد بوتاکس در مارک های مختلف، متفاوت است از انواع مواد بوتاکس می توانیم به مارک دیسپورت، بوتاکس مارک نورونوکس  Neuronox، کنیتوکس (بوتاکس چینی)  Canitox، مسپورت  Masport که در ایران تولید شده است و زئومین XEOMIN اشاره کرد. مواد بوتاکس مژه و ابرو معمولا حاوی مس و منیزیم، زینک و نمک دریا سولفور، عصاره الگا و بسیاری از مواد آبرسان می باشد که برای احیا پوست و مژه مناسب است.

هزینه بوتاکس ابرو

هزینه بوتاکس ابرو

گفتیم قیمت بوتاکس ابرو بر اساس موارد مختلفی می تواند متغیر باشد یکی از این موارد مکان و کلینیک زیبایی است و در بسیاری موارد بضی از کلینیک های زیبایی به دلیل امکانات بالا و خدمات بیشتری که به مشتریان خود می دهد هزینه بسیار بالا تری به نسبت کلینیک های دیگر دارد.

عوامل موثر بر هزینه

علاوه بر این مقدار و دوز استفاده از مواد هم می تواند باعث کم شدن یا زیاد شدن هزینه شود و همان طور که در بالا هم گفتیم این هزینه در آقایان همیشه بیشتر از بانوان بوده چرا که عمق خطوط چین و چروک در آقایان بیشتر از بانوان است و نیاز به مواد بیشتری دارد. البته نا گفته نماند هزینه تزریق اول همیشه بیش تر از دفعات بعدی می باشد. از جمله عوامل دیگر باید به مناطق تزریق بوتاکس، برند بوتاکس، سابقه و مهارت پزشک، هزینه نسبی بوتاکس اشاره کرد.

لیفت و بوتاکس ابرو

بوتاکس یا لیفت ابرو روشی است که می توان از طریق آن خط و چروک های بین ابروها را از بین برد و با تزریق بوتاکس ابروها را بالا برد و به فرم دل خواه رساند گفتیم تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات زیرین برای صاف کردن و جوان کردن پوست موثر است. لیفت ابرو به چند طریق انجام می شود که یکی از این روش ها همان بوتاکس است. در واقع بوتاکس نیازی به جراحی ندارد و با لیفت ابروی که شامل کوتاه کردن و حالت دادن به موهای ابرو است هم تفاوت هایی دارد.

از عوارض بوتاکس ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد: قرمزی و تورم که به خاطر مواد بوتاکس می باشد، سردرد و کبودی، عفونت که به دلیل غیر بهداشتی عمل کردن بعضی مراکز بوده، بعضی واکنش‌های کولینرژیک که باعث خشک شدن دهان و چشم به دلیل بوتاکس زیر ابرو می شود.

سوالات متداول بوتاکس ابرو

سوالات متداول بوتاکس ابرو

عوارض بوتاکس ابرو چیست؟

قرمزی و تورم که به خاطر مواد بوتاکس می باشد، سردرد و کبودی، عفونت که به دلیل غیر بهداشتی عمل کردن بعضی مراکز بوده، بعضی واکنش‌های کولینرژیک که باعث خشک شدن دهان و چشم به دلیل بوتاکس زیر ابرو می شود.

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس سم بوتولینیم است که با نام تجاری بوتاکس معروف است و در حقیقت همان سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که به صورت دقیق و بررسی شده دربعضی از قسمت های بدن توسط متخصصین تزریق می شود.

هزینه بوتاکس ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

به عواملی مثل مکان و کلینیک زیبایی، مقدار و دوز استفاده از مواد و همچنین مناطق تزریق بوتاکس، برند بوتاکس، سابقه و مهارت پزشک بستگی دارد و علاوه بر این مقدار و دوز استفاده از مواد هم می تواند باعث کم شدن یا زیاد شدن هزینه شود.

مواد بوتاکس معمولا از چه نوعی است؟

مواد بوتاکس در مارک های مختلف، متفاوت است از انواع مواد بوتاکس می توانیم به مارک دیسپورت، بوتاکس مارک نورونوکس  Neuronox، کنیتوکس (بوتاکس چینی)  Canitox، مسپورت  Masport که در ایران تولید شده است و زئومین XEOMIN اشاره کرد. مواد بوتاکس مژه و ابرو معمولا حاوی مس و منیزیم، زینک و نمک دریا سولفور، عصاره الگا و بسیاری از مواد آبرسان می باشد که برای احیا پوست و مژه مناسب است.

اگر بخواهیم در خانه به پوست خود کمک کنیم و روند کلاژن سازی پوست را بهبود بخشیم چه باید کرد؟

اگر بخواهیم از مواد خانگی برای کلاژن سازی استفاده کنیم ترکیب آب لیمو و شکر می تواند بسیار مناسب باشد. علاوه بر این استعمال خارجی ویتامین C  بر روی پوست و ابرو می تواند با استفاده از کلاژن سازی باعث شفاف شدن و سفت شدن پوست زیر ابرو ها شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.