بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی چه مواردی را باید رعایت کنیم؟ بایدها و نبایدهای بعد از عمل

در این مقاله می‌ خواهیم به عواملی که باید بعد از عمل بینی آن ها را رعایت کنیم بپردازیم. اگر شما هم برای عمل بینی کاندید شده اید و می خواهید که از مراقبت‌ های بعد از آن مطلع باشید و بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید می توانید تا پایان مطالب مقاله همراه ما باشید و به پاسخ همه سوالاتتان برسید پس ما را همراهی کنید. همچنین تیم ما به شما پیشنهاد می کنیم مقاله عمل زیبایی بینی را نیز بخوانید.

بعد از عمل بینی چه بخوریم؟

بعد از عمل بینی چه بخوریم؟

عمل بینی متاسفانه امروزه یکی از عمل هایی می باشد که این روزها خیلی از افراد کاندید شده‌اند که آن را انجام دهند اما تعداد افرادی که این عمل را انجام می‌ دهند فقط به بزرگسالان ختم نمی‌ شود و افرادی که حتی به سن مناسب هم نرسیده اند این عمل را انجام می‌ دهند اما یکی از دغدغه‌ های اصلی آن ها این است که بعد از عمل چه بخوریم که زودتر بهبود پیدا کنیم و ورم بعد از عمل کم تر شود. شما باید هفته ها قبل از عمل تغذیه خود را اصلاح کنید و مواد غذایی با ارزش استفاده کنید بعد از عمل سعی کنید که از پروتئین خیلی زیادی استفاده کنید چرا که پروتئین برای ساخت سلول های خونی جدید بسیار لازم می باشد. میوه و سبزیجات را فراموش نکنید سبزیجاتی مانند اسفناج حاوی مقادیر زیادی از آهن می باشند و برای خون‌سازی بسیار مفید هستند. از میان وعده های سالم مانند آجیل ها و میوه ها استفاده کنید.

بعد از عمل بینی نمی تونم نفس بکشم چکار کنم؟

یکی از مشکلاتی که معمولاً بیماران با آن بعد از انجام عمل بینی همراه هستند گرفتگی بینی و مشکل در تنفس آن ها می باشد که آن ها از این قضیه شاکی هستند و می گویند که ما عمل کردیم تا هم زیبایی داشته باشیم و هم این که انحرافات و مشکلات تنفسی رفع شود اما رفع که نشد بیشتر هم شده است حالا باید چه کنیم. پزشکان در این باره می گویند که هیچ جای نگرانی نیست چرا که بعد از این که عمل بینی انجام می شود ما برای جلوگیری از خونریزی در بینی‌ بیمار باند هایی را به کار می‌ گذاریم که بعد از چندین ساعت آن ها برداشته می شوند و راه تنفسی باز می‌ شود و اگر بعد از آن هم آن ها دچار مشکلات تنفسی شدند باید بگویم که انحرافات و مشکلاتی که در داخل بینی وجود داشتند را برطرف کرده‌ایم و استخوان و غضروف های بینی دچار تورم شده اند که به مرور زمان این مشکلات برطرف می‌ شود و هیچ جای نگرانی برای بیمار ندارد.

بعد از عمل بینی چکار کنیم؟

بعد از عمل بینی چکار کنیم؟

اگر نمی دانید که بعد از عمل بینی چه کار باید بکنید و دچار سردرگمی شده اید باید به اطلاعاتان برسانیم که در این بخش به این سوال شما پاسخ داده می شود پس مطالب این بخش را به دقت مطالعه کنید. بعد از عمل بینی شما نیاز نیست که کار خاصی را انجام دهید و باید مراقبت‌ هایی که پزشک معالج شما گفته است را انجام دهید و تغذیه مناسب داشته باشید تا هم فرم‌ بینی تغییر پیدا نکند و این که روند بهبود خیلی سریع تر انجام شود که در موارد زیر چند عمل کوتاه که باعث می‌ شود حال شما زود بهتر شود و بینی زودتر فرم بگیرد را برایتان در موارد زیر به صورت کوتاه شرح می دهیم:

  1. به توصیه های دکتر خود توجه کنید و آن ها را پشت گوش نندازید.
  2. به ندای بدن خود گوش دهید.
  3. سر خود را بالا نگه دارید.
  4. از کمپرس سرد استفاده کنید.
  5. یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی چه می باشند؟

همان طور که می دانید هر عمل جراحی که در بدن انجام می شود پس از آن احتیاج به مراقبت های ویژه ای دارد که باید حتما آن ها را رعایت کنید چرا که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است نتیجه مطلوبی نگیرید. اکنون در این بخش مراقبت های بعد از عمل بینی را برایتان بازگو می کنیم. بهتر است در ساعات اولیه و روزهای اول پس از عمل مایعات و غذاهای نرم مصرف کنید تا ضایعات ماده بیهوشی از بدن خارج و تورم کم تر شود. روز اول بعد از عمل را به طور کامل استراحت کنید و یک بالشت اضافی در زیر سر قرار دهید تا سر شما به سمت بالا قرار گیرد.

چه مدت از کمپرس استفاده شود؟

۴۸ ساعت بعد از عمل می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید و آن را در اطراف بینی و زیر چشم قرار دهید تا تورم و کبودی های این قسمت کم تر شوند. وسایلی را که زیاد از آن ها استفاده می کنید در اطراف خود قرار دهید تا لازم نباشد که سر خود را زیاد خم کنید.

آیا خمیازه کشیدن بعد از عمل مجاز است؟

آیا خمیازه کشیدن بعد از عمل مجاز است؟

همان طور که نحوه انجام عمل بسیار مهم است مراقبت های بعد از عمل از خود عمل مهم‌ تر می‌ باشد چرا که می‌ تواند اثرات مطلوب و نامطلوبی بر روی نتیجه عمل بگذارند و خمیازه کشیدن در عمل بینی هم تاثیر بسزایی دارد و می تواند باعث افتادگی بینی شود. از این رو شما باید حواستان بسیار جمع باشد تا این عمل نا خواسته یعنی خمیازه کشیدن باعث آسیب به بینی شما نشود.

دهان بیش از حد باز شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

چرا که اگر شما دهان خود را بیش از حد باز کنید منجر به پاره شدن بخیه ها می‌ شود و درد شدیدی را احساس می‌ کنید و باید دوباره به دکتر مراجعه کنید. در هنگام خمیازه کشیدن سعی کنید دهان خود را بیش از حد باز نکنید و پانسمان را با دست نگه دارید و بعد خمیازه بکشید و در همان حین هم باید حواستان به باز شدن دهانتان باشد که بیشتر از حد باز نشود.

یک ماه بعد از عمل بینی چه اتفاقی می افتد؟

یک ماه بعد از عمل بینی شما پانسمان های داخل بینی را برداشته اید و راه تنفس شما به راحتی باز شده است و حتی راحت‌ تر از دوران قبل عمل بینی هم نفس می کشید و می توانید راحت بخوابید و آرامش بیشتری داشته باشید اما همچنان باید باز هم مراقبت هایی از بینی خود داشته باشید که به آن ضربه وارد نشود سر خود را زیاد پایین نگیرید و فشار زیادی به بینیتان وارد نکنید.

ایا چسب بینی باید دائم باشد؟

همچنان باید چسب زدن روی بینی را انجام دهید تا کم کم فرم زیبایی به خود بگیرد چرا که به مدت یک سال طول می‌ کشد تا بینی فرم و زیبایی کاملی به خود بگیرد و زیبایی خود را نشان دهد، اما عده‌ای فکر می‌ کنند که بعد از حدود یک ماه می توانند به زندگی عادی برگردند البته به این زندگی باز می‌ گردند اما باید مراقبت های ویژه ای را داشته باشند و همچنین چسب زدن را ادامه دهند و هر سه ماه یک بار به پزشک خود مراجعه کنند تا بینی آن ها را مورد معاینه قرار دهد.

بعد از عمل بینی چگونه بخوابیم؟

بعد از عمل بینی چگونه بخوابیم؟

یکی از مراقبت های ویژه ای که باید از عمل بینی انجام دهید هنگام خواب می باشد چرا که وقتی به خواب عمیق می روید و وارد رویاهایی می‌ شوید ناخواسته سر خود را تکان می دهید و آن را بر روی بازو و یا بر روی دهان می خوابید و به بینیتان فشار می‌ آید که باید مراقبت خیلی خوبی از آن انجام دهید. اگر برایتان سوال می باشد که بعد از عمل بینی چطور بخوابیم باید بگویم که حالت نیمه نشسته بهترین حالت برای خوابیدن می‌ باشد چرا که موجب کاهش تورم و جلوگیری از آسیب رسیدن به بینی می شود. اگر نمی‌ توانید به حالت نیمه نشسته بخوابید به روی کمر بخوابید که این هم بهترین حالت می باشد اما بهتر است چند بالشت زیر سر خود قرار دهید تا سر شما به سمت بالا باشد و به سمت عقب کشیده نشود تا هم به بینی فشار نیاید و هم این که موجب کاهش تورم می‌ شود.

بعد از عمل بینی چه شکلی می شم؟

یکی از سوال هایی که افراد مراجعه کننده به پزشک جراح بینی از او می پرسند این است که بعد از عمل بینی چه شکلی می شم و پزشک جراح با استفاده از نرم‌ افزارهای مخصوص به خود بینی او را تا حدی طراحی می‌ کند و نشان می‌ دهد که بعد از عمل ممکن است این شکلی شوید که آن هم فقط درصد ها را به او می‌ گوید که ممکن است این شکلی شوید و بستگی به نتیجه عمل و مراقبت های بعد از عمل دارد

ایا بعد از مراقبت از بینی ناراضی می شوند؟

چرا که گاهی اوقات دکتر به بهترین نحو ممکن بینی بیمار را مورد عمل و معالجه قرار می‌ دهد اما مراقبت هایی که به عهده خود بیمار می باشد را بیمار به درستی انجام نمی‌ دهد و نتیجه مطلوبی نمی‌ گیرد و آنجاست که از پزشک خود ناراضی می‌ شود و می‌ گوید که نتیجه عمل او است که من این شکلی شده‌ام و بینی ام شکل درستی به خود نگرفته و همه هزینه ها و دردهایی که کشیده ام بی فایده می باشد.

سوالات متداول

عمل زیبایی بینی را بیشتر آقایان انجام می دهند یا خانم ها؟

این عمل بیشتر در خانم ها باب شده است و کاندیدای این عمل بیشتر خانم ها می باشند.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه این عمل از ۸ میلیون تومان شروع می شود تا ۱۵ میلیون تومان که بستگی به دکتر و بیمارستان دارد.

عمل بینی بهتر است در چه سنی انجام شود؟

اکثر پزشکان توصیه می کنند که این عمل را بهتر است بعد از ۲۲ سالگی انجام دهید.

مراقبت های بعد از عمل چه اهمیتی دارند؟

اگر به مراقبت های بعد از عمل توجه نکنید ممکن است بینیتان حالت افتاده به خود بگیرد و فرم قشنگی نداشته باشد.

بعد از عمل بینی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.